Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? gin.poseg LLETZ

gin.poseg LLETZ

v petek sem napotena k ginekologu z napotnico na kateri piše LLETZ…kakšna je praksa?a ti prideš tam in te ginekolog pregleda in postavi termin za poseg ali se loti posega že na prvem obisku?

Kako zgleda ta poseg?ali se po tem posegu mora počivati in je bolje preložiti vse obveznosti ali ni potrebno glih dat vse od rok

Ne vem ali je bolje, da grem na poseg v spremstvu ali grem lahko sama in si zrihtam celodnevno varstvo otrok

ali kaj krvaviš?si slab?

ginekologinja mi je rekla da je to malo bolj obsežna biopsija…samo jaz sem po njej kar precej krvavela in glih ne bla najboljša

zato vas sprašujem za odgovore…
punce hvala

Ne vem, h kateremu ginekologu greš – verjetno k temu, ki te bo operiral? Jaz sem šla najprej na pregled ja, potem so mi dali datum za poseg. Prideš tja – komot greš sama – čakaš, da prideš na vrsto, se preoblečeš,… in ko te pokličejo greš v operacijsko. Dobiš lokalno anestezijo v maternični vrat, poseg traja kakšnih 10 minut – je zoprno, ker ti tam šari, ampak boli pa ne. Potem moraš tam v postelji počakat še pol ure in greš domov. Zoprno je edino, ko ti v nožnico zabašejo 1 meter dolg trak, ki ga moraš imeti noter 12 ur. Mogoče tudi dlje, odvisno od krvavitve verjetno. Potem je dobro. Oziroma se krvavitev lahko pojavi še potem, vendar ne sme bit prava kri – je bolj taka vodena, kot ena obarvana sluz. To je vse ok, če pa močno krvaviš, moraš pa nzaj.

Kar pogumno, ni tko hudo, je pa brez veze ja. Vsaka taka stvar je zoprna. Jaz nisem imela nobenih težav, počutila sem se v redu, vseeno se priporoča, da ene 5 dni miruješ in si na bolniški.

SREČNO!

Točno tako, kot je opisala “dala skozi”. Če že imaš napotnico, potem ti bodo kar izvedli poseg. Ne skrbi, najhujša stvar pri tem je strah. Vse ostalo ni nič posebnega. Domov greš še isti dan, jaz sem šla že čez 10 minut, pa še noseča sem bila.

Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Pripada ti 2-3 dni bolniške, jaz sem bila operirana na sredo in sem potem počivala še za vikend. Domov sem šla uro po posegu, vozila pa nisem sama.

Ob pregledu se dogovoriš za datum operacije glede na M.

Srečno!

M

Jaz sem najprej imela biopsijo. Na 3 koncih mi je odščipnil koščke tkiva. Takrat sem dobila trak, ki sem ga nasl. dan odstranila. Krvi je bilo potem zelo malo. Čez nekaj mesecev mi je naredil še lettz. Takrat mi traku niso dali, ker itak pokoagulirajo žilice in krvavitve ni oz. jo je zelo malo. Po tednu dni se lahko pojavi krvavitev, ker se odlušči “krasta”. Celjenje traja kar dolgo, na to so nas opozorili, naj ne hodimo nazaj, ker je rahla krvavitev mogoča še 3 tedne po posegu (rana je vlažna in se počasneje celi).
No jaz sem počivala samo 2 dni, potem pa samo pazila, da nisem težko dvigovala. Pa mi je bilo kasneje žal. Kar nekajkrat sem se vrnila na urgenco, kjer so mi vstavljali trak, ko sem ga dala ven pa spet. Pa to ni bila samo majhna krvavitev in je kar trajala in trajala, vmes pa še menses.V glavnem so me enega večera obdržali, naredili tamponado in rekli, če zjutraj ne bo ok, grem v Op, da pokoagulirajo žilice iz katerih krvavim. Pa je končno prišel en pameten dr., ki je rekel, da gre za lokalno vnetje in se pač rana ne more zacelit. Predpisal mi je sumamed in čez 2 dni sem imela samo še izcedek. Ne moreš verjet. 6 tednov po posegu, sem šla k gin., mu povedala kaj se je dogajalo in koliko sem krvavela, pa je vprašal – če sem potrebovala transfuzijo 🙂 Jaz pa tisti mesec psihično čist avt. Ker on je večkrat ponovil naj ne hodimo nazaj, da celjenje dolgo traja.Pa ko sem klicala na urgenco in povedala kakšno je stanje, me je sesrta vprašala: gospa a delate ali ste na bolniški? Ja itak, da delam, saj ste mi dali 3 dni bolniške, jaz sem pa že 3 tedne po posegu. Tako da naslednjič – čeprav upam da nikoli več, si izborim daljšo bolniško. Sem mogla povedat 🙂 No saj ponavadi sem jaz itak en ekstra pacient;)

Pozdravljeni!
Pred 8 dnevi sem imelaoperacijo LEETZ zaradi Portio susp.CIN 1 zredno narkozo.Že naslednji dan sem šla domov.Še tisto noč sem dobila izcedek debelejšo sluz-ne vem kako naj opišem ter rjav izcedek,ki ga imam še danes.Občasno imam tudi krče,kar sem povedala osebnemu zdravniku,ki mi je predpisal SPASMEXS.Zanima me kako dolgo po posegu še je lahko tako.

Za odgovor se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Terezija Horvat

Lletz so mi opravili pred 3 dnevi (v LJ). Operacija sama skorajda ni bolela, protibolečinski injekciji (2x) sta malo neprijetni, ampak boli manj, kot npr. ko ti vzamejo kri. Med operacijo sem čutila nekaj toplote (ko so rezali), bolečine ne. Vse skupaj (z injekcijama vred) je trajalo cca 5 minut. V nožnico mi po operaciji niso vstavili ničesar, dali so mi le vložek za na hlačke. V bolnišnici sem ostala še slabo uro, potem so me odpustili domov. Na odpustnem listu piše bolniška 3 do 5 dni.

Od operacije pa do zdaj (3 dni) krvavitve praktično ni, vsak dan zelo zelo malo temno rjavega izcedka (na vložku cca 2 cm2 na dan), sklepam, da je to kri še od operacije (vsekakor ne gre za svežo kri). Boli me čisto nič (razen omenjenih injekcij nisem jemala nobenih protibolečinskih sredstev), res pa izjemno pazim, da ne dvigujem ničesar težkega in večino časa mirujem.

Pregled imam čez 3 mesece, spolne odnose mi je zdravnica odsvetovala do po prvi menstruaciji, torej cca 4 tedne.

Pozdravljene!

Lletz so mi opravili 20.10.16, isti dan sem šla domov. 4-5 dni sem imela rjav, sajast izcedek, potem pa sem dobila menstruacijo in tri dni res močno krvavela. Kar lilo mi je. Pa imam po navadi le zelo boleče menstruacije, krvavim pa bolj malo in vse skupaj traja 3-4 dni.
Potem se je nehalo in že skoraj nisem potrebovala vložka. Včeraj popoldne in ponoči pa spet. Čudna bolečina, ki ni enaka tisti med menstruacijo in pa sveža kri kar kaplja.
Mislite, da je to normalno? Rekli so, da naj bi bila normalna krvavitev do enega tedna. Menstruacija se pa tudi ni mogla 3 dneh ponovno pojavit. Ali pač?
Ima katera podobne izkušnje? Hvala za odgovore.

Torej predno sem sla sama na poseg LLETZ me je bilo po prebiranju forumov blazno strah, ampak zdaj ko je vse skupaj za mano vam lahko potrdim, da je cisto vsak strah odvec. Poseg ni cisto nic bolec, seveda cutis da se nekaj dogaja, boli pa ne. Same priprave trajajo dlje kot poseg, ki ni trajal vec kot 5 minut. S svojo ginekologinjo Dr. Tadejo Štrumbelj sem izjemno zadovoljna, res ni bilo nobenih zapletov.
Zato dekleta brez pretiranega strahu, ker saj veste strah je od znotraj votel od zunaj ga pa sploh ni!

Tudi mene čaka ta poseg prihodnji teden. Me je pa kar malo strah, ker bo le v lokalni anesteziji.
Kako pa ste šle domov – ste se lahko same peljale z avtomobilom?

No, mene pa je LLETZ izjemno bolel. Elektrika je povzročila močno krčenje matrnice, npr. hujšo kot kadar iztiskaš porodno posteljico ali prve dni pristavljaš na prsi novorojenčka. Nič drugega nisem čutila in vse ostalo ni bilo neprijetno, ko pa so uporabili elektriko, sem pa enkrat bolečino čutila celo v zobeh. Pa nisem občutljiva, imam zelo visok bolečinski prag, z elektriko pa imam že od nekdaj težave, tudi masažo s TENS napravo na najnižjih vrednostih komaj prenašam. So rekli, da so se sicer zelo redko zgodi, da imajo tako pacientko. In so se mi zahvalili, da sem se potrudila ne skakat po stolu med posegom. Seveda pa srečkovič kot sem, so morali malo dlje kauterizirat eno večjo žilo. Zato so mi tudi priporočili, da imam trak vsaj 12 ur in se čim manj gibam prvi dan. Po posegu mi je še parkrat zakrčilo maternico, potem pa so bolečine popolnoma izginile. Trak sem si dala ven malo prej, ker me je motilo, da je bil vlažen, vsemu ožemanju in zavijanju v papirnate brisače in to.to krpice navkljub. Seveda sem že drugi dan malce več dirkala po stanovanju, zato sem tudi več krvavela, svežo, redka kri. A se je krvavitev ustavila, ko sem bila spet na miru v polležečem položaju z dvignjenimi nogami. Skratka, LLETZ lahko tudi boli, ampak le, če ste izjema. Najbolje, da grem vplačat loto 😉.

Me pa zanima, če je katera uporabljala kakšne gele za boljše celjenje in obnovo epitela materničnega vratu? Seveda šele par tednov po posegu …

Spoštovani,

po biopsiji sem prejšnji teden prejela izvid cin 2, naročena sem na Lletz, ali menite, da je predvideni okvirni termin za poseg v drugi polovici avgusta sprejemljiv ? Ali ni to mogoče malo predolga čakalna doba.

Najlepša hvala za odgovor

Pozdrav,

10.1.2024 sem imela LLETZ poseg in je bilo vse ok. Ni bilo krvavitve ali kakšne bolečine. Sem pa res počivala nekje en teden potem pa počasi pričela z vsakdanjimi opravili. Čez 16 dni pa sem pričela krvavel in pojavila se je bolečina kot pri menstruaciji. Ampak jaz že 22 let nimam menstruacije. Šla sem na pregled k ginekologinji, ki pa je ugotovila, da se mi je rana odprla. Svetovala mi je, da tri dni samo ležim in če se ne bo  ustavila krvavitev pa ponovno v bolnico, da mi ponovno zažgejo rano. Je imela katera takšne težave?

Oj, ce bo katera prestrasena brala o LLETZ in jo kaj zanimalo. Danes sem imela LLETZ poseg v UKC Maribor v lokalni anesteziji. Jaz sem taka panicna in pesimisticna oseba, da verjetno ne obstaja hujse od mene.  Ampak naj vam povem, imela sem izvid CIN 3. Zjutraj sem prisla na sprejem, ti zmerijo pritisk,ce mas kake alergije bla bla dajo zapestnico in te peljejo na oddelek. bilo nas je 6 punc razlicnih starosti v sobi. Sestre in doktorca ki je operirala (dr. Maja Pakiz) ful prijazne. Vglavnem res je najhujse cakanje v sobi ampak smo se ful menle z ostalimi zenskami. Vdre sestra v sobo in rece NO PA ZACNIMO. dve po dve smo hodile dol v klet v operacijsko. Vlezes se na mizo, vstavijo spekulum(ce se tak rece), ko ti pikne lokalno anestezijo mocno zakasljas 3x in vboda sploh ne cutis. Meni se po lokalni ama nic ni vrtelo ali bilo slabo ali bilo kaj. Sestre se skos menijo s tabo. Ravno smo debatirale kako se pride na “vrh” pekrske gorce HAHA in zavohas dim in rece evo smo gotovi. Punce v operacijski sem bila 10minut. Prosim nic bat CISTO NIC NE CUTIS NE INEKCIJE NE SAMEGA POSEGA. Te pospremi sestra nazaj v sobo, me smo se dobile kosilo, na odpustnico smo cakale kako urco pa pol in smo vse sle domov hvalabogu nobena ni imela zapletov. Dobis na recept nalgesin 550 in pac pocivas. Jaz sem se po posegu sla na kavico, imela sem pa blage krce kot pri menstruaciju(nerabis za to tablete mal mormo potrpet). Drugace si zmozen vozit domov vsaj jaz bi bila ce bi bla z avtom ampak pac vseeno ce imas rocni menjalnik in to stegovanje nog da menjavas vsako minuto v mestu nevem boljse da si zrihtate prevoz hahah. Zdaj pa cakam na pozitivne histoloske izvide.

VSE BO KUL PUNCE DRZITE SE IN SRECNO

New Report

Close