Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Kožna bolezen-VITILIGO

Kožna bolezen-VITILIGO

Zanima me,ce kdorkoli ve karkoli o zdravljenju bolezni Vitiligo.To je namrec kožna bolezen,ki se pojavi od 10.-20. leta starosti.Je koža brez pigmenta,le ne levi ali desni polovici telesa(navidezno,kot pri bolnikih,ki imajo to že od rojstva), na soncu le pordeči in se ne obarva kot tam kjer pigment je.Nekoč sem naletela na revijo v kateri so meni osebno zelo dvignili upanje,da so iznašli zdravilo.Zato sem se odpravila v Klinični center v Ljubljano k dermatologu in se o tem tudi prepričala.Na voljo sem imela sevanje pod nekakšno UV lučjo ali pa vbrizgavanje pigmenta z injekcijo.Slednjega nisem poskusila,sevanje pa ni pokazalo nobenega učinka.Hvalabogu-brezplačno.Edino, kar me tolaži je to,da se mi ne širi,saj v večini primerov se.Zdaj sem se že navadila živeti s tem,a vendar ne odneham z iskanjem zdravila. Upam da se mi bo kdo javil s kakršno koli informacijo ali celo kdo ki ima enako težavo!!!!!!!!!

lp, Adrijana

Zdravo,

To bolzen ima tudi moja mami, zato je tvoja trditev, da se bolezen pojavi med 10.- in 20. letom starosti napačna. Ta bolezen se lahko pojavi kadar koli. Tudi ona je zelo nesrečna zaradi tega in porabi ogromno denarja za samoporjavitvene kremice in spreje. Do sedaj ji ni pomagala še nič, pa je tudi že marsikaj sporobala. Bila je tudi pri privat dermatologih, ki pa so ji vsi svetovali obisk blatnega jezera, črnega morja, to in ono potovanje, v glavnem so nekaj bluzili, ko niso imeli pojma.

Ona si kožo pri tuširanju fino zdrgne z rokavico(neka rokavico ima iz naravnih materialov) in ko se posuši nanese prvo plast samoporjavitvitvene kreme (najraje v spreju), počaka da se posuši in nato ponovi še enkrat ali dvakrat z nanosom kreme. Čez teden se potem tušira bolj nežno in ji krema drži cel teden. Druge rešitve ne pozna. Na žalost. Pozdrav.

Živjo,

To bolezen imam sama. In sicer od približno 12. leta. Se pa z leti tudi nekoliko širi. Ne sicer pretirano, na srečo pa jo imam na takšnem mestu, da se ne vidi. Zdravilo za to pa obstaja samo na Kubi. Preverjeno. Tja sem šla tudi sama (ne zaradi tega), vendar pa po zdravilo h kubanskim zdravnikom – za nekoga, ki ima vitiligo v zelo zoprni obliki. To zdravijo s človeško plazmo, ki si jo daš na kožo (namažeš) in nato obsevaš z infrardečo lučjo. Vendar pa čimvečkrat (4x) na dan. Pri vzrajnosti so rezultati vidni. Garantirano. Mislim oz. prepričana pa sem, da je to edino kar pomaga. Upam, da bo meni ostalo samo tam, kjer se nahaja sedaj.

lep pozdrav od Sare

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo !
Tudi jaz imam problem s to “boleznijo”. Nekako sem se sprijaznil.
Med puberteto sem se ogromno obremenjeval predvsem na plaži oz. na bazenu.
Moje lise se počasi širijo. Ampak moram tudi priznati, da se mi je na kakšnih koncih zadeva pozdravila. Mogoče se je preselila.
Glede zdravil sem obiskoval terapije nekega kitajčka Tai qi. Ki niso zalegle, ampak je tudi on na začetku povedal, da je zelo majhna verjetnost, da se zadeva pozdravi.
Na to moramo gledati, da je mala lepotna napaka in ne bolezen.

Če pa bi se našel nekdo s kakšnim zdravilom, pa bi vseeno poizkusil.

lp Franci

nataša je pisal/pisala:
>
> Zanima me,ce kdorkoli ve karkoli o zdravljenju bolezni
> Vitiligo.To je namrec kožna bolezen,ki se pojavi od 10.-20.
> leta starosti.Je koža brez pigmenta,le ne levi ali desni
> polovici telesa(navidezno,kot pri bolnikih,ki imajo to že od
> rojstva), na soncu le pordeči in se ne obarva kot tam kjer
> pigment je.Nekoč sem naletela na revijo v kateri so meni
> osebno zelo dvignili upanje,da so iznašli zdravilo.Zato sem
> se odpravila v Klinični center v Ljubljano k dermatologu in
> se o tem tudi prepričala.Na voljo sem imela sevanje pod
> nekakšno UV lučjo ali pa vbrizgavanje pigmenta z
> injekcijo.Slednjega nisem poskusila,sevanje pa ni pokazalo
> nobenega učinka.Hvalabogu-brezplačno.Edino, kar me tolaži je
> to,da se mi ne širi,saj v večini primerov se.Zdaj sem se že
> navadila živeti s tem,a vendar ne odneham z iskanjem
> zdravila. Upam da se mi bo kdo javil s kakršno koli
> informacijo ali celo kdo ki ima enako težavo!!!!!!!!!
>
> lp, Adrijana

Pozdravljena!

Tudi moja mama ima to bolezen. Začela se je nekaj let nazaj, ko je bila stara približno 38 let. Zdaj se je že močno razširila. Kajti širjenje belih lis je precej pogojeno z duševnim oz.psihičnim stanjem. Kar pomeni, več se obremenjuješ s tem bolj se bodo lise širile. (zelo veliko sem prebrala o tem v tuji literaturi).
In ravno to je posledica, da se je pri moji mami tako zelo razširila, kajti enostavno se ne more sprijazniti s tem, da ima to bolezen. Poleti ne hodi na morje, ker pravi, da enostavno taka ne more obleči kopalke…
Mislim, da je zelo hudo za tiste, ki to bolezene imajo, še huje pa je če se s tem ne morejo sprijazniti. Kajto moja mama tako zelo trpi zaradi tega, da sploh ne vem kaj naj naredim, trudim se na vse načine, kajti želim ji na vsak način pomagati, ampak enostavno ni pomoči.

Nekaj časa nazaj sem zasledila na internetu stran http://www.dermabest.com
Tam nudijo neki SINVITIL GEL, za katerga trdijo, da pomaga povrnti pigment. Tam je tudi nekaj oseb z vitiligom,ki so dale svoje komentarje o tem, češ da sigurno pomaga.
Zanima me ali je mogoče že kdo poizkusil ta izdelek ali gre zgolj za potegavščino?
Kajti ni mi jasno, kako to, da tega izdelka ne poznajo na ameriškem raziskovalnem inštitutu – kjer raziskujejo izključno samo vitiligo. ?

Lep pozdrav, Mira

Spoštovana ga. Sara,

zanima me, ali ste to zdravilo (človeško plazmo) prinesli s seboj in se je ta oseba zdravila v Sloveniji ali je zdravljenje potekalo na Kubi.?
Zanima me tudi kje ste dobili informacijo o tovrstenm zdravljenju oz. kdo vam je to priporočil? Ali bi mogoče lahko naslov (na KUBI) posredovali tudi ostalim, ki trpijo za to boleznijo.

Najlepše se vam zahvaljujem, če boste utegnili odgovoriti na vprašanja in s tem pomagati tudi ostalim.

Mira

Fant ima vitiligo slabi 2 leti. Najbolj ga je motil kar velik bel “flek” na čelu, zraven tega ima manjše flekce še pri očeh, pri ustnici, na notranji strani stegen, na prstih, pod pazduho in na kolenih – se kar hitro širi; zato sem prebrskala veliko literature na to temo, tako naše kot tuje. Zasledila sem, da bi naj pomagalo mazanje obolelih predelov s kokosovim oljem. Maže se komaj dobra dva tedna, vsak dan zjutraj in zvečer in rezultati so že kar očitni – predvsem na tistem najbolj motečem fleku na čelu. Pred uporabo kokosovega olja je bil flek skoraj čisto bele barve, zdaj je obarvan roza, torej se nekaj dogaja. Prej je bil en velik bel flek, zdaj so vidne manjše bele lise, zraven teh pa so lise kožne barve. Drugje še vidnih rezultatov ni, bi pa naj bilo zdravljenje s kokosovim oljem zelo dolgotrajno, pri večini se prvi rezultati pojavijo komaj po pol leta uporabe ali več. V nekaterih primerih olje samo ustavi širjenje bolezni, v nekaterih primerih bolezen tudi (vsaj nekoliko) pozdravi (tako navaja večina literature). Uporablja Cobio kokosovo olje http://www.cobio.si/izdelki/malaita/ . Ampak verjetno je važno samo to, da je olje ekstra deviško, hladno stisnjeno in ekološko pridelano. Naj povem še, da je uporabljaj kremo, ki mu jo je predpisal dermatolog in ni pomagala čisto nič, prav tako je poskusil z oljem, ki mu ga je predpisal zdravilec, pa tudi ni pomagalo. Kokosovo olje je edino, ki mu dejansko daje vidne rezultate.

Ali je kokosovo olje pomagalo??

New Report

Close