Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Psihiater! Majda Šerič, dr. med., spec. psih

Psihiater! Majda Šerič, dr. med., spec. psih

Jo kdo pozna? Deluje v privatni ordinaciji za Savskim naseljem v Ljubljani, Savska 9. Prvi obisk zaračuna, potem pa te vzame tudi preko koncesije.

Skrbi me, če je dobra? Je bil kdo že pri njej?

Pa saj ne morem verjet, da je nihče ne pozna? 🙁

Ali res ni nikogar, ki bi že bil pri njej?

Jaz sem že bila pri njej, oz. še hodim k njej na kontrole. Plačala nisem nikoli, ker ima tudi koncesijo. Jaz sem šla k njej zaradi depresije, anksiozne motnje in paničnih napadov. Prvič sva kar dolgo “klepetale”, nakar mi je predpisala xanax in zoloft. Moram reči, da sem kar zadovoljna z njo. Je pa pri vseh tovrstnih zadevah zdravljenje dolgotrajno. Jaz že četrto leto hodim k njej na kontrolo.

nova
Uredništvo priporoča

Čeprav je odziv le tvoj, poznam, sem vesela, da je pozitiven! Te samo posluša ali ti daje tudi kakšne nasvete kako ravnati, si pomagat?
Kakšna pa je tvoja diagnoza? Ne poznam zdravil.

Dr. Šerič poznam že skoraj 10 let in lahko povem, da je odličen psihiater. Ko je še delala na Polikliniki za izvenbolnišnično zdravljenje je bila znana kot najboljša. Kasneje je imela ordinacijo za bežigradom, sedaj pa že dve ali več let na Savski ulici, točno nasproti Špara. Pozdravila me je odlično, saj sem imela srednje težko obliko depresije. Danes se počutim odlično. O njej lahko povem, le superlative. Je zelo umirjena, zna poslušati in tudi zna resnično pomagati. Kdor pride k njej je lahko vesel, da ga je sprejela, jaz nikamor drugam samo k njej. Pogumno pojdite naprej in odločite se za njo ne bo vam žal.

Veliko uspeha pri zdravljenju želi IRENA

Odlična, topla, prijetna oseba. Pa še STROKOVNA zraven! 😉

moram reči, da sem bila nad njo zelo razočarana, ni jemala resno zadeve, in se je zaradi tega stanje zelo poslabšalo, večletne in dolgoletne muke cele družine. Ni znala prisluhniti, se zavzeti za primer, ni ocenila bolezni, katera je bila zelo resna.

Kako razočarana? ravno po pohvalah sem se želela naročiti pri njej…

Kakšne bolezni? Lahko malo razložite? Mene je npr. osebna zdravnica namesto na preiskave poslala k psihiatru..

Prosim če malo obrazložite.

LP

Da se malce oglasim na to vašo temo. Ne poznam te psihiatrinje. Je pa to resnično hudo kot je opisal razočarani pacient. Če te psihiater ne jemlje resno in ne ve kaj bi počel itn, je sploh škoda, da hodiš k njemu. Odvisno kakor koga sprejmejo te naši zdravniki. Za ene so uredu za druge pa niso.
Zgoraj, ko je ena omenila (poznam), da ji je pomagala, ker ji je dala xsanax in Zoloft. Drage moje in moji, verjemite mi, da vsakemu prvič dajo takšna zdravila. To mi ni bilo nič čudnega, ko je poznam, napisala kakšna zdravila jemlje in naj bi pomagalo po 3-h tednih. Tako, da je naj boljše, da greš, do kakšnega strokovnega psihijatra, da ti predpiše zdravila kot se mora, ne pa samo ta omenjena zdravila. Tudi jaz bi vedela vsakemu napisati ta zdravila.
lp,

Zelo slaba , strokovno nepodkovana psihiatrinja. Poleg tega podkupljiva in brez kuverte ni nič.

Tudi jaz sem nad njo izjemno razočarana! Po mojem mnenju totalno neprofesionalna.
Ko sem zacela hodit k njej, si je vzela 15min, da me je poslušala, nakar je rekla- boste prišli čez en mesec še enkrat? In to še dvakrat kasneje. Potem sem pa morala prestaviti termin zaradi dopusta, in mi ni več odpisovala na mail. 2x
Prav tako sem videla, kako sta se s sestro norčevali iz enega pacienta, ko je ta odšel.
Našla sem drugo, ki je neeeprimerljivo boljša!

pacient kateremu ni pomagala se je naredil samomor. Odsvetujem vsem.

Kljub temu, da se mi je po jemanju antidepresiva Seroxat zaradi nezaželenih učinkov fizično in psihično stanje močno poslabšalo, je dr. Šeričeva vztrajala naj to zdravilo še naprej jemljem. Sedem tednov sem se zdravil v psihiatrični bolnišnici. Petnajst mesecev sem bil v bolniškem staležu, nato sem še dvanajst mesecev delal s krajšim delovnim časom. Ker nisem več zaupal zdravljenju dr. Šeričeve, sem poiskal drugega psihiatra, ki je z načinom zdravljenja in pravilno terapijo pripomogel, da sedaj normalno živim.
lp

h kateremu pa – če lahko zaupaš?

vnaprej hvala!
T.

h kateremu pa – če lahko zaupaš?

vnaprej hvala!

T.

Opravičujem se za pozen odgovor.
Hodim k dr. Žagar Dušanu. Na začetku sem opravil tečaj avtogenega treninga, s pomočjo katerega sem se naučil metod sproščanja. Tečaj je bil enkrat tedensko in je trajal nekaj tednov. Tečaj je plačljiv, ker ga ne krije ZZZS. Nato sem tri leta en krat tedensko hodil na skupinsko analitično psihoterapijo. Tudi za to terapijo stroške ne krije ZZZS, zato je plačljiva. Kombinacija ustreznih zdravil in teh dveh samoplačniških terapij je pripomogla, da lahko delam s polnim delovnim časom in doma naredim potrebna dela.
Dr. Žagar bolnikom pomaga po svojih najboljših močeh. Za izboljšanje zdravstvenega stanja ali ozdravitev, se tudi bolniki morajo potruditi, in sicer: izogibati se morajo vzrokom, ki privedejo do poslabšanja zdravsvenega stanje, večkrat morajo iti na sproščen sprehod v naravo ali se ukvarjati z hobiji, ki sproščajo, druženje v dobri družbi pozitivno vpliva na počutje, idr.
Sprijazniti se je potrebno z dejstvom, da kljub trudu zdravnika in bolnika, zaradi narave bolezni in sloga življenja, imajo nekateri bolniki še naprej določene zdravstvene težave.

lp

Ne priporočam! Bila sem prvič pri njej in me v 10 minutah poslušanja poslala domov in dala nov datum. Seveda me ni nikoli več videla.

Lp

Absolutno odsvetujem. Termin dobiš na določen dan npr. “med 8. in 10. uro”, kar pomeni, da si tam lahko tudi do 11h, ker gre tudi gospa na kavo vmes. V majhni čakalnici je gužva in radio, ki hrešči. Absolutno neprimerno za ambulanto s psihičnimi bolniki.

Vsak termin sem nekatere stvari povedala več krat ene in iste, torej si ne zapisuje vseh stvari. Ob solznih očeh niti ne ponudi robčka, sem sama morala vprašati po njem.

Po letu dni sem imela tega dovolj, nisem več hotela 2 uri čakati v čakalnici, da imam 5 minut pogovora o stvareh, ki sem jih že povedala. Na maile, ki sem jih ji prej pisala ni odgovarjala po 2 tedna, na zadnji mail, kjer izrazim željo oziroma odločitev o prenehanju jemanja tablet ni nikoli odpisala. Tudi jaz nato nisem nikoli več obiskala njene ambulante.

Pozdravljeni jaz sem se danes narocila ,ste me prestrasili .A je res tako hudo

 

New Report

Close