Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? vraščen noht

vraščen noht

jutri imam poseg: rezanje vraščenega nohta. Koliko časa bom v bolečinah in koliko na bolniški? Kako naj se obujem in pripravim na jutri?
Hvala vsem sotrpinkam in sotrpinom
Januša

Bolečine niso ravno hude, trajajo pa manj kot en dan in se jih z eno ali dvema tabletama spravi na minimum. Boniška je pa precej odvisna od dela, ki ga opravljaš. Če si rudar ali zidar 14 dni, če si pa v pisarni, za šalterjem ali blagajno bo pa do petka čisto dovolj.

Odvisno ali ti potegnejo dol cel noht ali samo en del. Meni so ga na srečo samo en konec in bolečine niso bile kaj dosti hude. Poseg ni prijeten, dobiš 3 injekcije, ampak jaz sem krepko čutila. Zoprno je, ker ne moreš nič obuti potem,saj ti nogo na debelo povijejo. Jaz sem bila na srečo spomladi in sem šla domov samo s povojem in tistim natikačem od operacije. Še en teden nisem mogla nič obuti, hodiš pa potem na 2-3 dni na previjanje k svojemu zdravniku.Dobro opravi!

nova
Uredništvo priporoča

hvala za dobro besedo, ali po enem tednu šele hodiš na previjanje, ali prej?
Januša

Jaz sem bila na posegu in sem šla na previjanje v sredo, pa v petek, pa v ponedeljek, potem se ne spomnim več. Res je zoprno,ker nič ne moreš obuti. Vzemi kakšne velikanske natikače, da imajo po možnosti spredaj na ježka za nastavit širino. Pa iskat te morajo priti. Drži se!

Kot ti je že N* napisala, odvisno za kateri poseg gre. Prvič se ponavadi odločijo samo za del nohta. Mene je začelo bolet nekje po eni uri, ko je spustila lokalna. Tako da sem se domov še sama pripeljala. Ampak mislim, da sploh ne bi smel vozit sam, tako da si res kot prvo zrihtaj prevoz!
Z lekadolom bolečino hitro porihtaš, razen, če gre za cel odstranjen nohet.
Ja nič, saj so ti že vse napisale. Natikač pa kak večji debel termo zoken za čez povoj si vzami s sabo obvezno zdaj za ta mraz.

Pa srečno!

Še ena sotrpinka, ki je dala to skoz 😉

Na vsako stran prsta dobiš injekcijo, ki boli. Opreacija traja kakšne 10 minut, meni so odrezali petino nohta po celi dolžini do korena. Povijejo zelo na debelo, ker rane ne šivajo. Jaz sem samo z unim copatkom odšepala do avta. So me prišli iskat, ker ni bilo variante, da bi sama vozila.

Bolelo je prvi dan precej, drugi dan je bilo bolje. Normalno sem hodila po 14 dnevih. Bolniška 14 dni, delam v pisarni. Po 8-ih dneh sem lahko obula svoje čevlje.

Preveze so po operaciji na 2 dni. Pred prvo prevezo obvezno vzemi tableto proti bolečinam, mene je , ko so mi odvili prst, tako bolelo da pol ure nisem prišla k sebi.

Dobro opravi

O, hvala vsem za vse nasvete. Poseg je že za mano, prevezovanje imam v petek, upam le, da bom po 10 dneh za v službo, ker me na začetku februarja čaka pomembna reč,
skratka – eno reč sem že prestala
prijazen pozdravček
Januša

Januša povejte prosim, kak je na prevezovanju blo itd.
Jaz mam ju3 poseg in se ful bojim:S

gnoji se mi ze 2 mesca, pedikerka mi je ven odrezala, mel sm antibiotike pa ni pomgala,.

Pa napišite prosim, ali so vam cel noht dol dali al samo en del? Prosim

Hvala Lp

Evo, operacija uspela… skrbi ki sem jih imel so bile odveč 😉

Pozdravljeni!
Mene zanima par informacij kako je s to zadevo.
Kakšen je celoten postopek? Torej če grem k osebnemu zdravniku, čez koliko časa me bodo rezali? Je treba na to čakat ali greš kar direkt tja. Glede na to da je to 10 minutni poseg moraš verjetno samo na poliklinikoz napotnico. Ali se motim?
Drugo me pa zanima, koliko časa traja samo okrevanje. To mislim brez nerodnih obuval. Vidim da so razna previjanja, ampak koliko časa bi potreboval od operacije do obuvanja normalnih čevljev, torej da bi bil zmožen normalno hodit kot sedaj. Situacija pri meni je taka, da bi mi morali verjetno odstraniti cel noht. In koliko časa potrebuje noht da nazaj zraste na neko normalno dolžino?

Rabim torej malo bolj podrobne informacije zaradi dela, saj prevelika odsotnost nekako ne pride v poštev. Zelo bi bil hvaležen za odgovor.

LP

Meni so lansko leto potegnili cel noht dol.Bolele so predvsem injekcije in prevezi.Okrevanje je bilo hitro,saj sem lahko šla v službo po 14 dneh;in nimam lahkega dela.Bolj me skrbi,da bom morala na poseg ponovno,saj se mi sedaj noht vrašča.

jazbi, hvala za odgovor.
Še vedno pa me zanima koliko časa je treba hoditi na previjanja ali koliko časa je potrebno “imeti kaj na prstu”. Ter koliko časa rabi nov noht da zraste do normalne dolžine? Zlasti poleti zna biti prst brez nohta moteč…

pozdravljeni

tudi sm imam že par mesecev težavo z vraščenim nohotm in kar odlašam obisk zdravnika
sedaj bom počasi zbral voljo in me zanima, katerega zdravnika priporočate za opreacijo v ljubljani

hvala

js morm it tut dns sam me je fulllll strah

jah mene to zelo boli pa kar gnoj mi teče vn 🙁

imam vraščen noht res ful malo ga je vraščenega ampak me je strah iti na rezanje zanima me ali zelo boli poseg??
hvala za odgovor

tudi sama imam že par mesecev to težavo…gnoj mi teče vn in prst je kar malo zateče…. a je lahko to zelo nevarno np. ali ti lahko zaradi tega odrežejo nogo?

Pozdravljeni!
Mene pa zanima,ali je šel kdo iz tega foruma na operacijo vraščenega nohta(palec) v Novo mesto?
Zanima me predvsem postopek,naj grem najprej k osebnem zdravniku,da mi da napotnico?Kam pa potem?

Hvala lepa za vse odgovore!

New Report

Close