Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? punkcija likvorja

punkcija likvorja

Mi kdo ve povedat, kako to zgleda?
Boli?
Moraš potem počivat?
Kaj lahko ugotovijo iz likvorja?

Hvala!

Ja, je potrebno počivat, ker te drugače lahko precej boli glava.
Meni je sicer niso delali, so jo sinu pri 5 mesecih. Z iglo zbodejo v hrbet in vzamejo likvor iz hrbtenjače. Kaj vse s tem ugotavljajo ne vem, pri sinu je šlo za sum na meningitis.

Sem pa že brala o tem in kolikor vem ti predel omrtvičijo in naj ne bi bilo zelo boleče ampak bolj neprijetno.

Ko so to delali meni, sem ležala na boku na postelji, kolena pod brado.

Dve sestri sta me držali, da se nisem premikala (prav paše, da držita!).
V višini križa je zdravnica šla med vretenca …sicer čutiš, a ne boli. Mogoče malo bolj kot pa odvzem krvi iz roke. Je pa vseeno neprijetno.

Ležati sem morala prvi dve uri na trebuhu, potem skupaj vsaj 24 ur.
Sama sem ležala še par ur več. Sem pa dobila klasične glavobole, kjer pa mi ni pomagala nobena tableta, le ležanje.

Ugotavljajo pa lahko marsikaj, od borelije, meningitisa… odvisno, kaj iščejo.

Kam greš in zakaj so te poslali?

Iz likvorja ugotavljajo tudi rakaste celice?

Nič ne omrtvičijo … bi morali zbosti ravno tako globoko. In če že gredo z iglo, te kar punktirajo:)

Oče mora na punkcijo možganske tekočine. Najprej so mislili, da ga je kap, a očitno gre za nekaj drugega…

Zelo neprijetna preiskava.
Ne bi šla.

rakastih celic mislim da ne ugotavljajo s tem, se mi pa zdi, da med drugim multiplo sklerozo! (naj me kdo popravi, če se motim?)

Zakaj so pa posumili na kap, kakšne simptome je imel? Določeni simptomi so namreč skupni kapi in MS, recimo omrtvičenost določenih delov telesa, težave z vidom…

Imel je tipične znake kapi. Obležal, ni govoril, ni zaznaval okolice… Prej nobenih težav.
Odpeljan je bil na urgenco, sprejet na nevrološko, šlo mu je ful na bolje in zdaj kot strela z jasnega, da to sploh ni bila kap. Sklepajo na podlagi izvida magnetne resonance.
Pa me zdaj zanima, če na ta način ugotavljajo rakave celice v likvorju?

Za MS vem da pregledujejo likvor, a po mojem pri njem ne sumijo na to, saj nikoli ni imel nobenih težav z ničemer.

Slišala sem že, da ima nezdravljena borelija lahko tudi take posledice, kot jih opisuješ.

No, meni je bilo zelo neprijetno, ko so mi to jemali. Ni sicer tista tipična bolečina, vendar je imeti dolgo inekcijo skrajno neprijetno v hrbtu. Mogoče ni odveč nasvet, da naj ne je preveč pred posegom- ker sem vedela, da bom morala dolgo ležati, sem se sama prej najedla oreškov (arašidov) in mi je med izvajanjem posega šlo tako na bruhanje, da so se mi arašidi zamerili za par let.
Je bilo pa v drugo lažje (morda je tudi odvisno kdo ti dela, nevem). SEm pridno ležala za tem in nisem imela glavobol (šla pa sem zaradi borelije).

Ni prijetno vendar vsak preživi. Meni so rekli, da hahko bakterja npr. krvi ni več prisotna, v likvorju pa je in je zato potrebno pregledovati tudi to (da lahko z večjo gotovostjo rečejo, da je ok).

Kar pogumno torej.
Pa mu želim, da ni nič hujšega oz. da se da vsaj hitro odpraviti.

Lp

zdravo,
meni so ga vzeli zaradi išiasa in ni bilo hudo. so mi pa povedali, da je bolje malo vzdignjeno ležati po odvzemu, da preprečiš glavobol (in ga res nisem imela).
srečno

Jaz sem tudi bila punktirana, kot ti je že prej ena napisala, na boku ležiš, kolena pod brado, boli ne, bolj je zelo neprijetno, potem pa glavobol, če te doleti….

Jaz sem imela eno nevrološko obolenje, tudi obležala nepokretna…..potrjena diagnoza s preiskavo likovorja.

lp n

Si imela ali še imaš?
Na sosednjem forumu te namreč nisem kaj zasledila…

js s bla punktirana. pa ni blo tok grozn ,ko ti samo iglo zapičjo do pol trebuha, je blo še za preživet, pol te dajo ležat in ti uzamejo kri in dajo infuzijo(vodo).pol te odpeljejo v bolniško sobo, in moraš ležati 3 ure čist primiru.do zdej ni tok hudih bolečin. drugi dan pa ……… za znoret tok te boli cel hrbet sm mislnla da bom umrla. dajo ti nalgesin ampak ne pomaga , pa glavobol. šim bol počivaj js nism pa se mi je maščeval 🙁

sm mela pa tud punkcijo kolena 2× in to pa nč ne boli

js sm bla punktirana. pa ni blo tok grozn ,ko ti samo iglo zapičjo do pol trebuha, je blo še za preživet, pol te dajo ležat in ti uzamejo kri in dajo infuzijo(vodo).pol te odpeljejo v bolniško sobo, in moraš ležati 3 ure čist primiru.do zdej ni tok hudih bolečin. drugi dan pa ……… za znoret tok te boli cel hrbet sm mislnla da bom umrla. dajo ti nalgesin ampak ne pomaga , pa glavobol. šim bol počivaj js nism pa se mi je maščeval 🙁

sm mela pa tud punkcijo kolena 2× in to pa nč ne boli

Tudi jaz sem imela pred dvema dnevoma punkcijo likvorja. In nisem ležala na boku, bila sem pokrčena, 4 sestre so me držale močno, da sem bila čisto pri miru in me je zeeelooo bolelo, zelo neprijetni občutek je.Potem je bilo strogo ležanje na trebuhu 2 uri in jaz nisem hotela, potem pa se mi je maščevalo. Bolelo je nepopisno. Najbolj drugi dan (včeraj). Samo ležala sem lahko, karkoli drugega sem naredila, že me je groozno zabolelo. Kaj šele glavobolI! Za znoreet! Jemljem tablete Iboprofen in se mi zdi, da nič ne pomaga … Bila sem tudi na magnetni resonanci in EEG-ju. Baje imam neke motnje in podobno, vse to pa je posledice anoreksije, za katero se zdravim … Fizično sem že pozdravljena (ampak je pustila velike posledice-laktozna intoleranca, osteoperoza in še te motnje), psihično pa še zdaleč ne. Punce in fantje, hujšajte le do mere, ne it predaleš dol, ker vam bo žal.
#no hate
#Love, VancuK

Pozdravljeni, obujam malo to temo. Mama je lani avgusta padla iz visine 2 metrov. Od takrat ima glavobole, vrtoglavice, iz nosu ji v grlo tece. Takoj po padcu je bila tekocina bolj zelenkasta, kasneje prozorna. Zdravniki pravijo da ni nic. Nas je pa sedaj gospa, ki je vcasih delala v zdravstvu opozorila, da je tu mozno da odteka mozganska tekocina in da nujno k zdravnikom. Zanima me, ali se da to punkcijo opravit tudi privat, ker se bojim da spet ne bo posluha s strani zdravnikov. Ce je mogoce privat, me zanima koga priporocate.

Hvala in lp
P

Naj se povem da ima vse skozi lesene, mravljincove konice prstov na roki. Je mooce tudi to kak pokazatelj?

Jaz imam iste tezave pa nic ne najdejo a je pri vas ze kej novega

New Report

Close