Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Odvzem kostnega mozga iz hrbtenice

Odvzem kostnega mozga iz hrbtenice

Je imel kdo od vas pred kratkim ta odvzem ali poznate koga? Mene čaka ta poseg drug teden in kolikor slišim, je to “super fajn” boleče :))……..Ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke?
Hvala.

acjom draga – so ti govorili o kakšno morebitni diagnozi???

Za poseg ne vem, najbrž ni najbolj prijeten, a potem boš vsaj vedela … saj vem, ampak probaj biti optimistična :))))))))

No, poseg je sicer dala čez moja mami, a pred 30-imi leti…

nova
Uredništvo priporoča

Za odvzem iz hrbtenice ne vem, meni so ga vzeli zz prnega koša. Najprej so mi tja dali injekcijo proti bolečinam, potem so me pokrili s tako zeleno rjuho kot je pri operacijah tudi čez glavo (verjetno zato, da ne bi videla kakšna je injekcija), nato pa zapičili nekaj v kost. Kljub injekciji je malo bolelo, a ni bilo neke sile. Po tem posegu si nekoliko omotičen (kar se meni ni zdelo in sem vztrajala da lahko hodim in padla:)) – ne delaj tega), zato te ali podpirajo ali pa odpeljejo z invalidskim vozičkom do sobe. Tam moreš nekaj časa počivati. Ni tako grozna bolečina, malo pa že boli.

Želim ti vso srečo.

O, saj sem optimistična :)))) Celo domov so me sputili čez vikend, ker ne delajo preiskav čez vikend. Ker pa imam zelo nizek prag bolečin me je pošteno strah. Bentiš……….rajši bi šla še 3x rodit. hahaha

Ojej………iz prsnega koša tudi jemljejo? nisem vedela.

Zadnje čase, ko sem tudi jaz v neki žlobudrasti življenjski situaciji, se skušam prepričati, da se vse stvari vedno postavijo tako, kot je prav. Pa me vedno znova preseneti, koliko to življenje nekaterim nakoplje na glavo.

Moram ti povedati, da sva si pred leti že dopisovali po msn-ju (tabaluga) – se spomniš? Tukaj sem imela pa drug nick. Zato ti res želim vso srečo!!!!!!!!

:)))))))))))))))))
Cmoka
daj, javi se mi no mail, ki ga imam v profilu!

Brzina je moja vrlina :))) SEM ŽE!

:))) bejži zijat!

Odgovorila! Zdej ga grem pa žingat :))))) ojlarijalo……….hik

važička jedna………….jaz pa na kavč. :))

odgovorila, šibam!!!!!!

Jaz sem imela. Takrat malo zaboli, lahko pa potem. Mene je, kolega čez 14 dni pa ne. Zapomni si in se drži: NE vstajaj, če se da tudi 24 ur ne. Pridno pij in naj ti dajo kar kahlo, se splača potrpeti, ker drugače trpiš kasneje. Meni so rekli da se dve uri ne smem vstati, pol sem šla sama na wc, čez 12 ur domov. PREMALO!!! Komaj sem preživela pot domov, glavo mi je hotelo dobesedno raznest. Doma se potem še cel teden nisem vstajala, na wc in pod tuš sem šla z glavo med gležnji. No kolega je pridno ležal, mislim da več kot 6 ur ni premaknil, potem še doma pridno ležal in je dobro odnesel. Drži se.

Jaz sem imela. Takrat malo zaboli, lahko pa potem. Mene je, kolega čez 14 dni pa ne. Zapomni si in se drži: NE vstajaj, če se da tudi 24 ur ne. Pridno pij in naj ti dajo kar kahlo, se splača potrpeti, ker drugače trpiš kasneje. Meni so rekli da se dve uri ne smem vstati, pol sem šla sama na wc, čez 12 ur domov. PREMALO!!! Komaj sem preživela pot domov, glavo mi je hotelo dobesedno raznest. Doma se potem še cel teden nisem vstajala, na wc in pod tuš sem šla z glavo med gležnji. No kolega je pridno ležal, mislim da več kot 6 ur ni premaknil, potem še doma pridno ležal in je dobro odnesel. Drži se.

meni so ga vzeli štiri dni nazaj na infekcijski kliniki iz hrbtenice..totalno nič boleče, povedali so mi vse kar nisem vedela sem uprašala, če te kkaj konkretno zanima kar vprašaj..sem pa tut sama trikrat rodila in sem strašna boječka po naravi..

oh. Boga ti.
no, jaz bom itak ostala v bolnici, ker me čakajo še druge preiskave, tako, da bom kar počivala in ležala.

:)) no, upam, da bom tud jaz tako hrabro prenesla.

Držim pesti, Acjom!
Drugega pa ne morem, ker nimam nič takih izkušenj.

hvala. :))

New Report

Close