Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? vazektomija – moški

vazektomija – moški

Kakšen je postopek? Kje dobiš napotnico) Vem, da se baje čaka 6 mesecev na operacijo? Ali ima moški potem še otroke ali ne? Mož je star 36 let.
Če je od katere mož (partner) to že prestal, mi prosim zapišite čim več.

Star moraš biti 35 let, po odločitvi je 6 mesecev inkubacijske dobe(če si slučajno premisliš). Prijavil sem se v Leonišču, poseg je bil opravljen v Dravljah pri znanem ginekologu, ki mu več ne vem imena. Poseg je ambulanten, skoraj neboleč, traja dvajset minut. Zdravnik odreže kakšen cm obeh semenovodov in ju s tem prekine. Po posegu počivaš dve uri. Sam sem se takoj po posegu peljal v Celje. Po desetih dneh (ali po desetih izlivih), sem nesel vzorec sperme na pregled. Otroke moški še vedno lahko ima, ali se semenovodi zvežejo nazaj, ali pa se semenčice vzamejo direktno iz mod. Sam imam štiri otroke in ni ženske, ne Boga , ki bi me prepričala še za kakšnega.
Odločitev za vazektomijo je bila ena boljših v mojem življenju, občutek pri spolnosti je enak, oziroma še boljši, ker ni potrebno več paziti. Posledic nobenih, edino sem imel kakšne pol leta malo bolj občutljiva moda na udarec. Močno priporočam, nobena ženska me več ne more obtožiti očetovstva.

pacek,pa si mi obljubil,da bova imela otroke

pa kao nisi poročen!!!!!!!

hecam se,hahaha

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa sem mislila, da so ginekologi samo za ženske… 🙂

….več…

a so te že?!

😉

sicer pa – zelo odober in informativen odgovor!

vse je res kar je napisal cosmo-jaz pa mislim da je to ena največjih stvari katere je mož neredil zame(beri za oba)

O vazektomiji sem veliko prebrala, ker sva z možem razmišljala v tej smeri. Potem pa sem nekje zasledila, da zadeva le ni tako nedolžna, ker obstaja večje tveganje za pojav raka na prostati, ker se semenčeca ne izločajo. Pri nas ne pride v poštev,saj je že povečana možnost za raka preveč.
Dejstvo je, da se vsak poseg v telo nekje odrazi, zdravniki pa niso zmeraj povsem odkriti in marsikaj zamolčijo.

Kakšna je povezava med semečicami in prostato?

elaine, tako kot ti tudi jaz povezave ne poznam in tudi nisem napisala, da jo. Napisala sem le to, kar sem prebrala na eni od spletnih strani (pa ne na slovenski, da ne bo pomote, ker na teh so le prednosti). Povezavo pa so odkrili tisti, ki o tem vedo nekaj več kot midve. Mogoče tudi ne obstaja, čas pa bo pokazal kaj drži in kaj ne. Zadovoljna?

V Skandinaviji se moški serijsko odločajo za ta poseg, je bistveno cenejši, udobnejši in manj škodljiv, kot recimo kontracepcijske tablete, ki imajo kup stranskih učinkov. In vazektomija ni od včeraj, morebitni stranski učinki bi se že zdavnaj pokazali. Je pa v Sloveniji vazektomija bolj izjema kot pravilo, zaradi mačotov, ki ne želijo biti”kastrirani”, v resnici pa nimajo jajc, da bi svoji ženski omogočili udobnejše in bolj zdravo življenje.

V popolnosti se pridružujem mnenju predhodnika. Življenje se z vazektomijo spremeni v pozitivo.

Toplo priporočam vsem tistim, ki ste z otroci zaključili svojo “proizvodnjo”.

lp

Možje pa ne zmeraj tako ljubeči, da ne bi kategorično zavračali čisto vsake kontracepcije, ki zahteva njihovo sodelovanje in ne zmeraj tako odkriti, da bi to tudi jasno in glasno povedali.

Upam samo, da tvoj ni tak in da ni povrhu še eden od tistih, ki jih kondom tako strašno žuli.

Janis, mojega kondom nič ne žuli in ga pridno uporablja, ker jaz ne želim nobene kemije. Pa nisva več rosno mlada in sva oba dovolj zrela za takšne posege. Moj bi ga tudi opravil, če ne bi JAZ naletela na omenjen prispevek (iskala sem razloge za in proti sterilizaciji in vazektomiji). Saj tudi KT so tako krasne in brez stranskih učinkov,.. skratka vse najlepše in najboljše. Zadnji dogodki so pokazali, da pa vse le ni tako lepo, kot prikazujejo zdravniki in še posebej farmacevti. Nihče ne ve, koliko žensk je umrlo zaradi stranskih učinkov kontracepcijskih sredstev, ker nihče niti ni iskal povezave med vzrokom smrti in kontracepcijo in tako je tudi pri vazektomiji.
Bi pa se strinjala z mnenjem očka 123, da je življenje po tem enostavnejše in lepše.

No, preden začneš teorijo zarote: stranski učinki KT so že leta in leta napisani v navodilih za uporabo, niso nobena skrivnost. Tudi povečana možnost strdkov in zaenkrat še ne do konca raziskana povečana možnost raka na prsih, zato rizične skupine KT ne smejo niti jemati. (In zato sem zmeraj proti temu, da vsakič, ko neka ženska na MON-u prosjači za KT, se jih takoj najde vsaj pet, ki so popolni neznanki pripravljene “velikodušno” odstopit svoje. Kaj pa, če tej ženski ginekolog ni hotel več predpisat KT, ker je 37-letna manična kadilka, njej pa dol visi in bo potem ona tisti primer s pljučno embolijo na urgenci, zaradi katere bodo potem v tvoji maniri popljuvani vsi zdravniki in vsi farmacevti?)

100% varnih stvari ni. Tudi sterilizacija čisto možno kje doda toliko in toliko možnosti za nastanek raka. Mogoče ga celo snovi, ki so na kondomu, samo tega se pač ne vprašaš, ker to zaščito rabiš. Sigurno pa ga in to v velikem procentu, doda hrana, ki jo ješ in zrak, ki ga dihaš. Jaz bom sigurno zadnja, ki bom rekla “nemogoče”. Torej? Je zgolj verjetnost, da sterilizacija doda toliko in toliko k možnosti k nastanku raka, vredna tega, da bosta še deset, petnajst, dvajset let seksala s kondomom ali boš celo ti do menopavze na tabletkah in materiničnih vložkih? Bolj pošteno ti že težko povem, je pa to bistveno vprašanje vajine odločitve.

Vedi pa to, da medicina in farmacija nista Opus Dei, informacije krožijo, to je velik sistem. Tudi če hočeš, lahko nateguješ nekaj ljudi veliko časa, ne moreš pa vseh ves čas.

Zanima me, če ste imeli po posegu (moški) kakršne koli težave, razen pooperacijskih bolečin?
“storilci” na plan z odgovorom, ker me resno zanima vaše mnenje…

Zanima me če je zakonsko določena starostna meja pred katero tega sploh ne opravijo?
star sem 30 let in imam že dva otroka.

hvala

lpm

Preberi vse članke o tem!

Star bom 32 let in imam 4 otroke. Ker je seveda čas ,da prenehamo s tem” luxuzom”, me zanima če bom sprejet na vazektomijo saj je določena mera z zakonom 35 let. Se zahvaljujem za odgovor

Pa kdo določa starostno mejo. jas sem star 29 let pa ne morem dati “lešnike na štrancl” ker komisija tega ne odobri. Kar je zelo bedno če gledaš da je možna shramba sperme in umetna oploditev.
Imam dva otroka ki ju imam zelo rad več pa jih nimam niti namena imet v tej bedni sloveniji ko človek dela za ubogo mezdo, saj jih niti h kruhu nebi mogel spravit.
Kako pa je z rezanjem v tujini se da kje priti na vrsto brez takšnega pompa ko tu pri nas.

Prosim za informacije in priporočila.

poseg so mi opravili pred tednom dni. Razen manjše otekline in motečih treh šivov ki bodo sami odpadli ni nobenih težav. Pa izliv je malo krvav kar pa se bo tudi uredilo.
Priporočam predvsem tistim ki želijo trajno urediti zaščito. veliko bolje kot sterilizacija pri ženskah, ki je bolj komplicirana in z več možnimi zapleti.
lp

New Report

Close