Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? koliko je normalen (idealen) pritisk -“gornji in spodnji”

koliko je normalen (idealen) pritisk -“gornji in spodnji”

kopili smo si merilec pritiska, ker ga želim kontrolirati (pristisk) ker se mi zdi da imam zjutraj zelo nizkega predno spijem kavo…

torej me zanima kakšen je idelen pristisk in kakšna so odstopanja v mejah normale -stara sem 40

kakšen pa naj bi bil normalen pritisk pri otroku starem 12 let

za odrasle je zlata sredina 120/80 (a bolje manj kot več), za otroke pa ne vem točno. Jaz ga imam tudi ponavadi tam od 90/60 do 110/70, a mi niti kava ne pomaga. Res da sem zato malce bolj zaspane narave, a tolažba nam je ta, da bomo baje dolgo živeli! :)) (če nas seveda ne povozi avtobus, ker bomo prepočasi prečkali cesto :))))

http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/srce-ozilje/zvisan-tlak/#04

nova
Uredništvo priporoča

http://www.ezdravje.com/si/srce/tlak/

normalen: 60-80/120-140, vendar so možna odstopanja. pulz pa je normalen med 60-80, z možnostjo odstopanja.

nekateri aparati ne merijo pri motnjah ritma, takrat napiše err, enako če boš med merjenjem premaknila roko, ali se pogovarjala.

Mene pa danes zelo stiska v prsih in sem si šla pomerit, pa mam 102/65…. a to kj pomeni?


Niti ne. Nevarno je ko zgornji in spodnji prideta skupaj – takrat nastopi kap. 40 razlike je nekje normalno.

Zjutraj (oz ko vstanemo) tlak navadno pade. Tako da zaradi tega ni treba skrbeti. Vsakršna hujša bolečina v prsnem košu naj bo razlog za obisk osebnega zdravnika, ki bo z vprašanji o naravi bolečine, po potrebi z EKG ugotovil, ali gre lahko za kaj resnejšega.

Lp A.

mene zanima kolikšen je povišan pritisk?imam ga 70/130-140.zato me zanima če sa da uporabiti kakšno sredstvo da se odpravi in postame malo nizji?spijem eno kavo na dan zato nevem ča bi to res pomagalo?

lp

Samo bolj aktivno in intezivno sportat. 3-4 tedensko. Tudi hoja v hrib je odlicna za zbijanje krvnega tlaka.

ČE IMAŠ PREVISOK PRITISK SI SPUŠČAJ KRI, KO NE BO VEČ KRVI BO TUDI PRITISK IZGINIL.

New Report

Close