Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? ortodont za odrasle – Ljubljana in okolica

ortodont za odrasle – Ljubljana in okolica

Iščem dobrega ortodonta za odrasle. Mi lahko priporočite kakšnega, s katerim ste bili zadovoljni. Prav tako štejejo negativne izkušnje.

Dr Ivo Pavšič na Litijski v LJ. Ampak je zeloooo zaseden, je pa odličen. Slaba stran je da je popolnoma samoplačniški.

VSI ortodonti za odrasle so samo 100% samoplačniški.

Zavarovalnica krije samo zdravljenja, ki so se začela pred 18 letom, tudi če se vlečejo .. pa še takrat odvisno od napake. Če je samo mala estetska, že v otroštvu ne krijejo vsega.

nova
Uredništvo priporoča

Absolutno dr. Leon Herman.
Je strokoven, profesionalen, pa še pripravljen “pohiteti”. Ker se mi je mudilo zravnat en zob, sem res aparat dobila v 14 dneh (drugače se čaka več kot mesec=najprej osnovni pregled, potem odtis, potem pa čakaš na aparat), potem pa jasno ga nosila 10 mesecev in zdaj imam popolne zobe.

Skratka jaz sem super zadovoljna z njim.

ORTHOS, ZAVOD ZA ORTODONTIJO, ZOBNI RENTGEN
CELOVŠKA CESTA 107

(01) 519 35 40
(051) 310 174
(0590) 44 219
(01) 519 35 40
[email protected]

Poveš, da rabiš za odraslega da se mudi in boš hitro na vrsti.
Ortodontske storitve so samoplačniške.
LP

Močno priporočam dr. Pavšiča iz lastne izkušnje (po 1,5 leta nošenja aparata imam lepe ravne zobke), kolegica pa je bila pri dr. Hermanu in ga tudi zelo priporoča. Cena pa mislim, da je kar blizu skupaj.

Kakšna pa je cena za fiksni lok? So v to všteti tudi vsi redni pregledi? In koliko stane potem snemanje aparata na koncu? Hvala.

Zadnjič sem šla pogledat, koliko sem si zapisala, in je vse skupaj bilo cca 2.600 EUR za: zgornji in spodnji lok, 1 ali 2x menjava lokov, pregledi na povprečno mesec in pol, vsakokrat čiščenje zobnega kamna, odstranitev aparata in poliranje, namestitev notranjih lokov, ki zadržujejo stanje in jih bom imela notri še kako leto ali dve. Nadaljnji stroški so le še pregled 2x letno (zadnji je bil 15 EUR) in enkrat snemanje teh lokov, ki pa so lahko notri tudi 10 let.

Hvala!

Kako pa se ortodont odloči, ali dobiš notranje loke ali snemni aparat za vzdrževanje stanja? Kolegica je po dveh letih fiksnega dobila snemnega za čez noč, nekateri dobijo te notranje loke…
Te notranji lok kaj moti? Kako je potem s plombiranjem zob?

Jst imam oboje,notranji lok na spodnjih zobeh in snemljiv aparat na zgornjih.Lok malo moti na začetku,ma če ti uspe preživet prve mesce fiksnega aparata,potem ni panike:)jst ga mam že 7 mescev in ga sploh ne čutim več,če ga ne ‘potipam’ z jezikom.

Je pa predpogoj da sploh dobiš aparat,dobro zdr.stanje vseh zob.Torej je treba najprej vse pozdravit,plombe dat oz.vse kar je pač potrebno pošlihtat.Potem pa itak enkrat na mesec pregled pri ortodontu in ti teži,če vidi da nimaš dobre higiene.V tistih 2 letih se ti pomoje ne more nardit luknjica.Sicer je pa lok na notranji strani zalepljen,ne na vrhu zob-tko da če bi blo že treba,mislim,da ne bi blo problema nardit plombo.

Mislim, da “moj” ortodont daje vedno notranje loke, lahko pa da je odvisno od tega, kakšno stanje imaš v ustih. Lok me nič ne moti, saj je prilepljen na notranjo stran zob in sicer tako, da “dihta”. Na začetku čutiš eno tako bulo, potem se pa čisto navadiš in veš, da imaš ta lok le, če ga potipaš z jezikom (ali prstom). Na vrhu zoba seveda tega loka ni, tako da bi bila teoretično plomba možna. Ne vem pa ne, ker imam izredno zdrave zobe in mislim da le eno plombo tam nekje iz osnovne šole.

Pozdravljeni

Prosim za pomoč,saj se ne morem odločiti med ortodontoma dr.Pavšič Ivo ali Dr Herman Leon?
Obiskala sem oba, in oba sta zelo prijazna,tako da res ne vem za katerega se odločiti =)
Če je še kdo,ki je katerega od njiju obiskoval naj poda svoj komentar kako je z njim zadovoljen…
Hvala za vsak odgovor/pomoč!

M_Ana jaz se tudi odlicam za zobni aparat, pa me samo zanima, kaksna je bila razlika v ceni med tema ordotontoma? lp

Pozdravljena Zobna miska,

Veš kako ti bom rekla za prvi pregled sem plačala pri obeh 40 evrčkov…
Pri obeh smo pristali pri ceni približno do 4.000 evrov, tako da je lahko majhno odstopanje v + ali v – ,kajti čisto natančno se zares ne more povedati saj je vse odvisno od stanja zob vsakega posameznika. Tako da bi sama morala nositi fiksni aparat na zgornji in spodnji čeljusti, v to ceno so bili vključeni beli kompozitni nosilci za vsako čeljust so 125 evrov,recimo,če se odločiš za njih drugače pa pač 250evrov manj…Sedaj pa če imaš samo na eni čeljusti je pa dosti ceneje…
No sporoči mi kako se boš odločila…Lp

Lep pozdrav nazaj Ana_M,
jaz sem bila sedaj na pregledu pri dr.Hermanu in imam podobno stanje kot ti, name tudi caka zgornji in spodnji fiksi aparat,… cena je pa tudi tam tam. Zadnjic sem srecala znanko, ki je ravno snela aparat in ima sedaj res lepe zobke, hodila pa je k dr.Hermanu, zato sem se sedaj odlocila kr zanj.
Kam sedaj ti? lp

Pozdravljena Zobna miška!

Tudi jaz sem se odločila za dr.Hermana Leona, res pa je da sta oba zelo prijazna tako dr. Herman kot tudi dr. Ivo Pavšič,saj res nisem vedela za katerega se odločiti…ampak za enega se je bilo potrebno… =) Tako, da upajve na najboljše…Lp
Aja pa še to, takrat sem ti pozabila omeniti,da bi bilo potrebno pri dr.Pavšiču vplačati že takoj na začetku tam okoli 1400 evrov, torej to velja v najinem primeru,ker morave nositi fiksni aparat sp.in zg., ostalo se pa potem porazdeli v času zdravljenja…

Jaz se tud odločam med dr. Hermanom in dr. Pavšičem…pa me zanima če ima še kdo kakšno pozitivno oz. egativno izkušnjo. Ali mogoče kdo ve ali lahko nosim samo na zgornji čeljusti aparat, glede na to da mene moti samo postavitev zob na zgornji čeljusti, spodaj pa se mi zdi uredu ali moram obvezno imeti na obeh straneh??

Čaw k.k.!
Po moje ni nujno,če ne želiš…ampak, če je nepravilen ugriz in, če bi kakorkoli lahko motil tvoje stanje po terapiji, potem mislim da v tem primeru bi pa bilo potrebno nositi tudi spodaj,odvisno je po moje vse od nepravilnosti ugriza,čeprav lahko zobje izgledajo neverjetno lepi in ravni,vendar gre lahko za nepravilnost ugriza in tako je tudi v tem primeru potrebno nositi fiksni aparat ampak verjetno veliko manj časa kot sicer…Ampak najbolj zanesljive podatke/informacije boš zagotovo dobil pri svojem izbranem ortodontu, ne glede na to za katerega se odločiš…
Moje mnenje je tu le ugibanje…tako da bo najbolje,če se odpraviš na pregled k enemu izmed navedenih in boš zagotovo vedel-a kaj in kako storiti.Lp

Ma ste vi nori??? O kakšnih cenah se pogovarjate!!?? Pa kaj so aparati narejeni iz zlata in diamantov?? Jaz imam zobni aparat, za katerega sem vse skupaj odštela 1500 € s prozornimi zvezdicami (en lok). Vem, da je dr. Pavšič zelo dober ortodont, toda za tako ceno…..?? Predlagam, da se ozrete malo naokrog, malo ven iz mesta. Tudi tam so dobri ortodonti, pa še bistveno cenejši. No, razen če vas vse žuli denar….

Še to sem pozabila povedat – aparat sem dobila v 3 tednih!!

New Report

Close