Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? čiščenje zobnega kamna in premaz s fluorom

čiščenje zobnega kamna in premaz s fluorom

Zanima me koliko plačate za omenjeni storitvi ? Zadnjič sem za čiščenje zobnega kamna plačala 65 eur in hkrati me je naročila še na premaz z fluorom, ki stane 55 eur. Meni se to zdi malo drago. Zanima me kako pogosto je potrebno hodit na take stvari, do sedaj so mi samo enkrat čistili kamen, ampak je od tega že več kot 6 let…ne vem pa če je premaz s fluorom sploh smiseln…aja stara pa sem 31 let…

čiščenje zobnega kamna: 40€ brez računa , 55€ z računom

Za čiščenje zobnega kamna plačam 100€. Uf je drago!

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem tudi enkrat imela čiščenjezobnega kamna,pa nikoli več.Sem prišla do neke ženske,ki prodaja zobno pasto ki tudi odstranjuje zobni kamen.Za dosti manj denarja!

Zakon ta krema!

Pa ne delam reklame,sem samo povedala svoj primer.

lp Maja

prosim, povej še kje se dobi ta krema.
Saj že vsi delajo reklame pa zakaj še ne še ti.

Na koliko casa je potrebno odstranit kamen, je odvisno predvem od tebe. Nekaj je genetike, veliko pa v negi.

Zdravo!

Ni v prosti prodaji ampak pri posrednikih,stane pa 8€ tam nekje,pa je cca za 3 mesece uporabe.

lp Maja

Ja, pajade. Kreme, ki odstranjuje zobni kamen, ni, sicer bi bili zobozdravniki brez dela. Da se prodaja prek posrednikov je pa jasno. Kako bi sicer nafarbali naiven folk? Jao! To je v istem rangu kot čudežne tablete, s katerimi v 7 dneh shujšaš 10 kil.

Jaz sem samo napisala kar vem iz lastnih izkušenj,in je tudi preverjeno.Ne rabim pa vedno nekoga,ki popljuva vse kar ni z njegovo etiko razmišljanja.

Vsak ima pravico povedati svoje mišljenje,tega mi ne more nihče vzet!

pa lahko noč,

lp Maja

Gre za zobno kremo Glister (Amway).

Odstrani zobni kamen, ki še ni na debelo nanesen na zobe. Je čudovita preventiva in ščiti zobe pred nalaganjem zobnega kamna.

Ko smo jo začeli uporabljati, je zobozdravnik vprašal mojega moža, če je slučajno prenehal s kajenjem, ker ni imel toliko zobnega kamna kot ponavadi v enem letu.

Ni reklama, ker reklame lažejo. To je resnica, zato ne more biti reklama! :)))))

Haha, Google pove pa svojo zgodbo. V tej zobni pasti ni nič takega, kar ne bi bilo tudi v drugih, ki belijo zobe, zanje je pa jasno, da uničujejo tudi sklenino. Naredil je samo mešanico med navadno zobno pasto in whitening zobno pasto. To je vsa umetnost.

Glister Toothpaste is the toothpaste product distributed by Amway/Quixtar. Naturally, many recommend Glister because they wish to support an Amway business. But given a choice, choose what’s best
for your teeth. In this regard, Amway claims Glister is a special toothpaste that is great for your teeth. Is this true? To help you decide, here’s some facts:

What makes Glister toothpaste different from other toothpastes? According to Amway, ’’Glister uses a polishing agent, LS-928 which safely cleans and whitens teeth. LS-928 – small, bead like, clay particles with a smooth surface that provide high polish without excessive abrasion.’’

Exactly what is LS-928? Well, according to US patent 4,414,199 (awarded in 1983) LS-928 is a grit having low abrasivity and good shelf-life, while also promoting absorption of fluoride into the enamel.

Some things here are not right. First, technology and marketing has changed a lot since 1983 (e.g. tartar control, peroxide, baking soda, whitening, gum care, sensitivity protection). If LS-928 was invented in 1983, we should be using LS-929 by now.

Second, the LS-928 patent expired three years ago. Any toothpaste manufacturer is free to use LS-928 today. However, only Amway continues to use LS-928. The reason does not seem to be cost (LS-928’s patent specifically states ’’low-cost’’), so the reason could either be marketing (Colgate/Crest/etc. do not want to copy Amway), research (Colgate decided that LS-928 is not optimal), or ignorance (Colgate doesn’t understand the benefits of Amway’s patent). My guess is that the scientists at Colgate are not ignorant. In fact, since the 1980’s most toothpastes have switched from calcinated and pyrophosphate abrasives to silica abrasives. Silica abrasives generally work better at cleaning teeth.

Third fact, abrasiveness is a tradeoff. More abrasive ’whitening’ toothpastes tend to remove more stains. While less abrasive ’sensitive’ toothpastes remove less enamel. Everyone wants to whiten their teeth, but given the choice between removing stains and protecting enamel, I think most people would protect their enamel. This tradeoff is measured in a statistic named ’’PCR’’ which stands for ’plaque cleaning ratio,’ the amount of plaque removed compared to the amount of enamel removed. But, PCR values are not publicly available.

Aesthetically, Glister toothpaste is pretty normal as far as toothpaste goes. It’s white. It’s somewhat gooey and sticky (contains less glycerine?). It has mint flavoring.

Glister does not carry the ADA seal of approval. No big deal – any fluoride toothpaste could qualify for the ADA seal, as long as it jumped through enough hoops and paid enough fees to the ADA.

My personal experience: when I visit my relatives I sometimes brush with their Glister toothpaste, and after about two hours I want to brush again. I normally use Colgate Total everyday. It contains Triclosan (an antimicrobial) and a polymer that bonds the Triclosan to the tooth for a few hours. I brush in the morning and feel okay through lunch. My electric toothbrush has a 2-minute timer, so I think I get sufficient fluoride, too. It’s what my dentist recommended.

So until I see clinical evidence showing Glister is the better toothpaste for my teeth, I’ll view Glister as an ordinary toothpaste.

2/2003: I came by US patent 6,174,515 (issued in 2001) assigned to Amway. It is titled ’’Toothpaste composition’’ and appears to pick up where the 1983 patent left off. It’s primary invention is literally a LS-928 based toothpaste that squeezes out of the tube better.

Apparently the ’’stickiness’’ I attributed to Glister is properly called ’’stringiness.’’ When reducing the amount of LS-928 to reduce abrasivity, Amway had to compensate by increasing the amount of thickeners. The thickeners caused Glister to stick to the tube. The invention of the 2001 patent is the addition of a ’’nonabrasive silica gel’’ to the toothpaste that keeps the toothpaste thick without becoming stringy.

So, we should see Glister becomes less stringy in the future. Amway hasn’t been mentioning the 2001 patent on the tube, so I assume they are waiting for FDA approval.

One disclosure made in the 2001 patent is the RDA (radioactive dentin abrasion or relative dentin abrasivity) value. RDA is a measurement of how much a given toothpaste will wear down your tooth (dentin). RDA is more meaningful than descriptions about ’’small bead-like clay particles.’’

Amway’s patent gives RDA as ’’less than about 110’’ but preferably 50-80. This wide range probably was given to cover different varieties (sensitive through whitening). However, this value of 110 is the only number available. This value is higher than Colgate Total (70) and Crest Regular (95), but less than Colgate Whitening (124) or Crest MultiCare Whitening (144).

In other words, Glister may be harsher to your teeth than regular toothpaste, but gentler to your teeth than whitening toothpaste. Given the data, Glister should be considered a moderately-abrasive toothpaste.

1/2005

Amway has changed the abrasive in Glister from LS-928 to Sylodent, a silica abrasive. I am unaware how the Sylodent abrasive compares to other silica abrasive. Amway also changed Glister’s product label from ’’anti-plaque’’ to ’’multi-action’’, although besides the new abrasive, the toothpaste formula contains ingredients found in all other common toothpastes: fluoride, SLS, sweetener, flavor.

Duration of Use: Used for 1 – 5 months

Jaz pa uporabljam zobno pasto Toothgel,katera
tudi preprečuje nastanek zobnega kamna in obenem beli
zobe.Pri skoraj petdesetih imam še lepo ohranjene in
seveda brez zobnega kamna,vsaj tako pravi moja zobozdravnica.
Pa lep nasmeh vam želim.

danes tudi jaz pred dejstvom : čiščenje zobnega kamna… pa se za to nisem odločila, ker še nisem prepričana da je to glih ok…..za sklenino zoba.

zobni kamen kot mi je zobozdravnica povedala nastane zaradi ne nečisščenja ampak predvsem zato ker so nekateri deli težje dosegljivi in zato jih s ščetko oz. nitko težje očistimo in tam se hrana razgradi in zakrkne na zobu kar se seveda kasneje izkaže kot zobni kamen.

ki pa seveda čez leta verjetno res škodi dlesni, vendar tudi čiščenje le-tega ni tako nedolžno, saj pobrusijo oz. ultrazvočno očistijo zobni kamen in tudi sklenino… tako zob postane bolj občutljiv na hladno in toplo in niti premaz, ki ga zobozdravnik doda na tak zob ne omili teh občutkov… zob je dejansko izpostavljen .

čiščenje zobnega kamna stane pa 40 eur

kakšne izkušnje imate tisti ki ste že doživeli ultrazvočno čiščenje zobnega kamna

Vsi problemi okoli zobne votline pa tudi nabiranja zobnega kamnja so rešljivi z solarno vodo!

Bil ravnokar pri zobozdravnici za čiščenje zobnega kamna. Cena je 15€ na čeljust. Poleg spodnje mi je očistila nekaj malega tudi na zgornji in računala le spodnjo, zato sem pustil še nekaj za kavico :). Lokacija – štajerska

Za čiščenje 40 eurov, za premaz 30 eurov.

https://www.facebook.com/actio.si

Čiščenje kamna poškoduje sklenino,sploh če se ga čisti tistim,ki ga sploh nimajo. Potem se ga nalaga še več,ker je površina zoba hrapava.
Je pa to biznis zobarjev.Fluorov premaz je pa še večji nateg,samo da se plača.

Hej!

Mene pa zanima po kolikem času ponovno nastane zobni kamen. Pred enim tednom pa še mal sem bila na čiščenju zobnega kamna. A včeraj sem videla da je še vedno malo zobnega kamna tam kjer bi ga morala očistiti zobozdravnica. Plačala sem samo 25 eurou in “očistila” mi je obe čeljusti ne glede na to da sem imela zobni kamen samo na spodnjih enojkah. Nevem kaj naj naredim. :/

Haj vsem predhodnikom in predhodnicam
Ravno danes sem bila na čiščenju zobnega kamna na obeh čeljustih, plačala 100 E, vse OK, zanima pa me, koliko časa se ne sme jeti, oz.kaj, saj imam občutek, da mi bo šlo vse za zobe in s tem si bom naredila še dodatno škodo.
Imam strah pred okužbo, pa me zanima, kako si zaščitite te, sveže rane, ki so kar boleče.
Bo dovolj žajbljevo izpiranje in slana voda?
Prosim, napišite svoje izkušnje!
Hvala vam

Hm ja no ne vem…kjerkoli berem priporocajo redno ciscenje zobnega kamna, ker ko se zacne nabirat ga je vedno vec in vec, slej ko prej ti zacne izpodrivat dlesen kar pa po mojem ni uredu. To je samo moje mnenje. Sama vem da si ga dajem redno odstranjevat ker se mi kljub rednem ciscenju kar hitro nabira.
Lp anja

New Report

Close