Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Zobozdravnik in injekcije

Zobozdravnik in injekcije

Če grem k zobozdravniku in mi noče dati injekcije čeprav vem da me bo zelo bolelo ali jo lahko zahteva? Še plačam jo samo da mi jo da. Koliko pa stane če jo plačam? Zakaj nočejo zdravniki dati injekcij, čeprav je zob v slabem stanju in boli?

ti jo zahtevaj in jo mora dati, vsaj pr nas je tako, čeprav pa zna biti težava,če imaš okolno tkivo preveč vneto, takrat tudi inekcija ne pomaga dosti:(

Kaj pa če mi je noče dati in pravi da nebo bolelo potem pa me hudi kot sto hidičev, da pridem domov vsa v šoku in se tresem in sem cel dan zanič. pa kaj ona misli da me ne boli ali kaj. Kaj če mi je res noče dati in rečem da jo plačam koliko kaj stane? Ker enkrat še te bolečine nebom renesla. Ni pa tako vneto le ko mi z iglo živce uničuje ali nekaj takšnega me takooooooo boli da joj.

nova
Uredništvo priporoča

Glej če ti zahtevaš mora dat. Razen kadar zaradi obolelega zoba ne sme dati. To je drugo. Cena pa ni ne vem kakšna.A zdej bo pa on vedu kolk tebe boli, al kaj? Jaz če bi mi je ne dal, vsatanem in grem.Če jo lahko – medicinsko ni preprek- da.

Saj bi tudi sama najraje odšla ampak potem bom še na drugega zobarja dolgo čakala zob pa je v slabem stanju. Ja bom rekla za injekcijo, ker drugače bom tak znorela.

Jaz si teh mor ne dovolim več. Sem šla k zobarci. Prvič je še šlo. Drugič je že bolelo, ampak okej. Tretjič me je čisto zmrcvarila na stolu, da so privrele na dan vse travme iz otroštva. Pri njej, sredi ordinacije, sem doživela dobesedno živčni zlom. In tudi jaz sem se potem še pol dneva tresla od šoka. Pa ne samo zaradi bolečine, ampak zaradi omalovažujočega odnosa. Me je naročila za naslednjič. Potem sem pa razmišljala doma: A res nisem vredna več? Mi je treba tega pri skoraj štiridesetih letih? Odgovor: Absolutno NE! Poiskala sem privat zobarja, ki jih je povsod kot listja in trave, da je dokončal, kar je ona zapackala. Plačala sem sicer 60 evrov za dve plombi, ampak odnos je bil 1A, materiali bistveno boljši in predvsem mi ni ostal strah pred zobarjem. In ja, injekcija je prijela kot šus. :)))
Privat zobarji vzamejo načeloma takoj. Saj ni treba, da ti porihta vse, samo ta zob, potem boš pa že iskala naprej. In so vajeni revežev, ki pribežijo od drugih zobarjev.

Imaš kakšno alergijo?

Drugače pa pojdi na posvet k privatnem zobozdravniku in če ti on zagotovi, da ni ovir za protibolečinsko injekcijo (včasih so, s tem moraš računat in v tem primeru se boš morala psihično pripravit na bolečino), imaš dve možnosti. Svojega zobozdravnika konkretno postaviti pred dejstvo ali pa ga zamenjati.

Če sem prav razumela ti uničuje korenino. To ni isto kot plomba in najbrž obstaja kakšen razlog, da ne da injekcije, ne da ti je ne bi hotela dat.

pri uničevanju korenine ne da injekcije zato, ker moraš čutiti zbadanje. Šele, ko ga ne čutiš več, je zadeva porihtana. Če dobiš injekcijo pa je vse to na približno. Po moje je bolje da je ne da.

Jaz sem mojemu zobozdravniku na koncesijo jasno in glasno povedala naj mi da injekcijo sicer vstanem s stola in grem drugam. Sedaj hodim k privat zobozdravniku, za injekcijo plačam 3€ vendar imam problem, ker mi da dve injekciji pa mi sploh ne primeta. Usta mi sploh ne omrtvijo in vse čutim tako kot bi bila brez injekcij.

Jaz sem menjala zobozdravnico zaradi tega, ker mi je s tako težavo dajala injekcijo. Praktično vse je delala na živo, razen ko je bilo res kaj hudega – sicer sem zelo zdržljiva in sem popolnoma mirno vse zdržala, a ko mi je pa prijateljica govorila o svoji zobozdravnici, ki ji mirno da injekcijo, sem si pa mislila, pa zakaj bi trpela, če ni treba. Alergij nimam in se mi je res neumno zdelo po nepotrebnem trpet.

Sem šla k novi zobozdravnici, ki mi mirno da injekcijo in še celo sama mi je rekla, da zdaj po ta novem študente na faksu učijo, da ima pacient PRAVICO do injekcije! Če so kontraindikacije, je to drugo, a do injekcije imaš pravico in jo tudi uveljavi.

Mene moja zobozdravnica vedno vpraša, če želim injekcijo. Seveda jo, kaj bi se mučila. In sem zadovoljna. Hodim na koncesijo in je injekcija zastonj.

Pozdravljeni!
Ali spada protibolečinska injekcija v osnovno zdravstveno zavarovanje? Moja zobozdravnica namreč računa za njo 10€ kljub temu, da imam osnovno in dodatno zdravstveno zavarovanje.

Hvala za odgovor!

V nekem clanku sem zasledila, da je injekcija vsteta v zdravstveno zavarovanje. Ne me za besedo jemat, ampak, ce bos sla kdaj dezurnemu, pa se njega vprasaj. Res pa je, da te nekateri (vecina, kar sem jaz naletela) zobozdravniki, ko jim reces za injekcijo tako pogledajo, kot da jo iz svojega zepa placajo.

New Report

Close