Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? obraba hrustanca zdravljenje

obraba hrustanca zdravljenje

Zdravo,

star sem 39 let ter sem redno aktiven (različni športi), 25 let igram redno nogomet. Pred 7. leti sem si strgal križno vez na desnem kolenu. Po rehabilitaciji sem se zopet vrnil na igrišče in pričel z igranjem. Vseskozi sem se srečval z otekanjem kolena saj je prišlo z leti ter poškodbo tudi do obrabe hrustanca. Zaradi tega sem se odločil za mikrofrakturiranje hrustanca (pred tremi leti) pri ARTROS-u. Po operaciji nisem smel stopiti na nogo 3 tedne nato 2 tedna toplic ter okrevanje z vajami , ki je trajalo 6 mesecev. Nato se zopet vrnem v aktivno življenje, letos so se zopet pričele težave z otekanjem ter bolečinami po aktivnosti. Zopet sem obiskal Artros, kjer so mi ponovno naredili MR kjer so mi natančno izmerili debelino in obseg poškodbe hrustanca. Ugotovili so, da imam obrabo hrustanca gradus . Po preiskavah se odločim za zdravljenje z matičnimi celicami katere mi bodo iz maščobe vbrizgali v koleno. Operacija se dela splošni anasteziji.
Ker se operacija počasi bliža 24.7.20. me zanima ali ima kdo že podobne izkušnje z matičnimi celicami in okrevanjem po op.

Se pa sigurno javim še po op. …

evo kot rečeno se javljam po uspešnem posegu zdravljenja z matičnimi celicami.
Poseg je bil opravljen 24.07.
Potek:
Pred operacijo sem bil tešč, zjutraj kratek pregled, posvet.
– splošna anestezija cca 3h
– prebujanje takrat doktor vbrizga celice v koleno (neboleče)
– po 1 uri počivanja sem se odpravil domol
– po operaciji so bile bolečine minimalne v kolenu brez bolečin kot novo
– v naslednjih treh dneh sem nosil steznik čez trebuh, kar mi je povzročalo bolečine v križu zato sem ga po treh dneh opustil, nakar se je stanje izboljšalo in bolečine so skoraj povsem pošle
– po treh dneh je koleno malo oteklo sedaj pa je že vse OK normalno hodim…
– po dobrem tednu sem odstranil šive iz trebuha prav tako pričel z krepitvijo mišic
– čutim tudi olajšanje v kolenu ( ni bolečin, gibljivo…)

Prav tako sem se odločil za terapijo s konopljino kremo , ki mi jo je priporočil prijatelj iz tujine, ki se ukvarja z fizioterapijo (športnimi poškodbami) krema oprabljam že teden dni od operacije mažem pa 2x dnevno zjutraj zvečer.

Zdravo!

Z zanimanjem sem prebrala vaš potek zdravljenja hrustanca in naj povem, da sem imela podobne težave, pri čem so meni pred matični celicami svetovali ( fizioterapevt Suhadolnik iz Domžal ) elektromagnetno terapijo.
Ker sem bila dosti skeptična, sem si aparat sprva sposodila za 6 tednov. In stanje v mojih obrabljenih kolenih se je izboljšalo. Bolečine niso bile več tako neznosne in lažje sem šla navzdol po stopnicah.

Morda komu prav pride informacija o izposoji aparata za magnetno terapijo: https://www.magus.si/

Lep pozdrav in srečno,
Slavica

nova
Uredništvo priporoča

Hulk, mene pa zanima kaksno je stanje po posegu z maticnimi celicami sedaj? Ste opravili kontrolni MR in ali se je hrustanec obnovil? Zdaj lahko normalno sportate?

Lp

Hulk, mene pa zanima kaksno je stanje po posegu z maticnimi celicami sedaj? Ste opravili kontrolni MR in ali se je hrustanec obnovil? Zdaj lahko normalno sportate?

Lp

Tudi mene zanima rezultat zdravljenja?

lp

Zdravo. Najprej hvala za vse informacije. Mene zanimata dve stvari: 1. Kako je stanje sedaj ali ste se lahko vrnili normalno sportu? In pa 2. kako ste opravili poseg? Samoplacnisko ali preko zdravstva. Namrec tudi meni so priporocali enak tretma ampak zal je zame to kar velik financni zalogaj ce zadevo opravim samoplacnisko.

New Report

Close