Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Odnos zdravnika

Odnos zdravnika

Pozdravljeni, z vami bi želela deliti dogodek, ki se mi je zgodil danes in vprašati ali se vam zdi to normalno. Pred petimi dnevi sem zbolela za virozo in obležala. Takoj sem javila delodajalcu in v privatno ambulanto s koncesijo, kjer imam zdravnico. Naslednji dan so mi od tam javili, da se bom morala v roku treh dni osebno zglasiti pri zdravnici, da me pregleda. Ker sem se izredno slabo počutila in imela visoko vročino, sem jim dvakrat sporočila, da nisem v stanju priti do tja, razen, če pokličem rešilca, česar seveda nisem resno mislila, ker se mi zdi absurdno. Vmes sem klicala tudi varuhinjo pacientovih pravic in na zzzs, da dejansko preverim, ali je možno, da obstaja tako bizarno pravilo, da moraš v akutni fazi bolezni z visoko vročino sedeti v čakalnico in po možnosti okužiti še ostale. Vsi si mi potrdili, da je to odločitev (zdravorazumska) zdravnika in bili začudeni, da bi nekdo na vsak način vztrajal pri tem. Mimogrede, v ordinaciji so mi dali vedeti, da če ne pridem, ne bom dobila bolniške. Na določen termin se torej (izključno zaradi res slabega počutja!!) nisem mogla odzvati. Takoj naslednje jutro, ko mi je vročina padla na 37.5, sem ponovno klicala na zzzs, da še enkrat preverim glede nujnosti takega ukrepa. Odgovor je bil identičen, da to oceni zdravnik po lastni presoji. Jaz zdravnice tudi na telefon nisem mogla dobiti, ker je bila zasedena. Vseeno sem se odločila, da grem v ordinacijo v času, ko je delala moja zdravnica. Ko sem oddala kartico in nekaj časa sedela v čakalnici, mi je glavna sestra prišla povedat, da me zdravnica ne bo sprejela in da je celo mojo kartoteko brez moje vednosti poslala na zzzs v presojo, če sem sploh upravičena do bolniške!? Ker je jasno, da zzzs zadeve ne obravnava v nekaj dneh in da viroze ne trajajo ravno cel mesec, sem se znašla pred dilemo, na kakšen način bom komurkoli spľoh dokazala, da sem bila bolna. Tako mi ni preostalo drugega, kot da sem bolna in še vedno z vročino odšla na urgenco in tam sedela nekaj ur, da imam spľoh nek papir, da sem bolna. Prijave na pristojne službe sledijo, ko bom ozdravela, zanima pa me ali je tako ravnanje zdravnika sploh dopustno, normalno vem da ni..

kaj vi mislite da vam bo zdravnik dal bolnisko na lepe oci vrez pregleda? kako pa si to predstavljate saj bi potem to vsi poceli in izkoriscali? nisem se slisala da bi nekdo nekomu odprl bolnisko brez pregleda. v vasi zgodbi nekaj smrdi saj ne razumem zakaj bi se izognili potrebnemu pregledu ce nicesar ne skrivate? ravno z visoko vrocino bi morali se it pokazat????

New Report

Close