Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Zdraviliško zdravljenje in bolniška po artroskopiji

Zdraviliško zdravljenje in bolniška po artroskopiji

Živjo

Pred 6 tedni sem bil operiran z artroskopijo na kolku. Kirurg je priporočil zdravilišče po 4 tednih. Opravil sem polovico fizioterapij na polikliniki, stanje je še vse prej kot v redu. “Strokovnjaki” na zzzs-ju bi me pa že kar na delo poslali. Spisal sem pritožbo, ker opravljam fizično delo in je nemogoče, da že začnem z delom. Zmerna hoja je v redu, ostalo pa še ne gre. Tudi pri daljši vožnji se zadeva tako razboli, da še z berglami težko hodim, kaj šele sklanjanje ali vožnja kakšnega stroja, kjer je veliko tresljajev. Po besedah fizioterapevtov je takšno stanje še normalno. V pritožbi sem napisal, naj me vsaj pokličejo na pregled, ker je totalno nesmiselno presojati takšne stvari samo na podlagi papirjev. Koliko časa se čaka na razrešitev pritožbe?
Tudi na razrešitev vloge za zdravilišče še čakam, ampak glede na to, da odgovor glede obeh zadev pride iz iste hiše, tudi tukaj težko pričakujem pozitiven odgovor. Ne preostane mi drugega, kot da čakam na njihov odgovor, v službi pa vzamem dopust.
Ima kdo kaj svežih izkušenj glede podobnih situacij zadnje čase? Kaj lahko pričakujem? Ne vem, kako je v praksi, ampak takšno pavšalno obravnavanje pacientov je totalni nesmisel. Vem, da od administracije v slovenskem zdravstvu ni veliko pametnega za pričakovati, ampak malo zdravega razuma pa tudi ne bi škodovalo. Vsaj osebni pregled pacienta bi bil primeren v takšni situaciji.
Ali gre samo za poskušanje in zavlačevanje z njihove strani, ker verjetno velik procent ljudi ne napiše pritožbe?

New Report

Close