Najdi forum

AVTIZEM- KOMUNIKACIJA Z ZNAKI

Spoštovani!

Zanima me, ali obstajajo barvni PECS znaki za komuniciranje z otrokom, ki še ne govori.
Moj sin je star 3 leta in ima sum na avtizem. Govori še ne.

Na internetu sem gledala za metodo PECS, a je barvna verzija znakov naprodaj, pa še to v tujini.
Ali ima kdo te znake doma ali v datoteki. Če je potrebno, bi jih tudi plačala ali pa bi si jih samo skopirala. Ali pa so mogče v kakšni datoteki.

Hvala za informacije!

mobi:031-697-271

Tudi če jih imajo, mislim da se te zadeve ne smejo kopirat.
Najbolje je, da sama narediš znake – v wordu je tisti clipart čisto dovolj. Ali pa kaj fotografiraš, da bo še bolj nazorno. Začni s par pomembnimi znaki in potem nadgrajuj.

http://www.mayer-johnson.com/downloads/trials/details/id/372

Mogoče si pomagate s tem? Sprintate znake dokler vam demo ne poteče.

Drugače pa ponavadi se s tem ukvarjajo logopedi (tisti, ki znajo).

nova
Uredništvo priporoča

Sara111,
simbole se lahko izdela tudi tako kot vam je napisala bla. Pomebno je tudi, da poznate principe metode PECS

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Lepo pozdravljeni!

Verjetno sem že prepozna, a mi delamo po sistemu PECS že par mesecev. In so v barvni varianti tudi. Zares toplo priporočamo to metodo, saj kaj je za nas beseda, je za mojega otroka sličica. Izginili je neprimenro vedenje, ve da nam lahko sporoči svoje želje, skratka lahko komunicira. Poleg PECS pa uporabljamo še komunikacijo z znaki. Gre za posebne vrste komunikacijo in ne tisto, ki jo uporabljajo slepi in slabovidni.

Pozdravljeni, od sedaj naprej v Sloveniji najdete najbolj pogoste pripomočke za PECS metodo. spletna stran Vaš link

lp
m

New Report

Close