Najdi forum

Lepo bi prosila za kakšne vaje za koncentracijo za otroka.

Tudi jst bi rada to vedela….

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Miselne namizne igre (spomin, master mind, domine …). Najbolje, če jih z otrokom igrate sami – tako bo igro, ki mu po vsej verjetnosti ni najbolj zanimiva, povezoval s pozornostjo, ki se mu jo izkazuje. Nekaj takih iger je tudi na internetnih portalih (http://www.mah-jongg.ch/), ampak težko je otroka motivirati, da se sam ukvarja s tem …

Najprej mu je treba pomagati z nečim “ujeti” njegovo pozornost. Kaj ga torej zelo zanima? Mogoče živali, vesolje, avtomobili, nakit … Če mu pomagate najti spletne strani, revije ali knjige, kjer bo našel njemu zanimive informacije, se bo učil usmerjati svojo pozornost in jo obvladovati.

Pogosto pomaga tudi, če nekdo preprosto sedi ob otroku in (nekaj) delata skupaj. Tako mu pomaga “držati” pozornost in jo usmerjati.

Vedeti motate, da enosmerna pozornost današnjim otrokom preprosto ni privzgojena – niste krivi vi in niso krivi oni. Živijo v svetu, kjer so bombandirani z impulzi z vseh strani in naučili so se sinhrono procesirati le več stvari naenkrat.

Upam, da kaj pomaga.

…………………………………………………………………………………………

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav.

Ne vem za koliko stare otroke potrebujete vaje. Tako da bi predvsem za šolske otroke priporočila knjigo Boljša motivacija – uspešnejše učenje. Notri je kar nekaj nasvetov in poglavje samo o koncentraciji. Ker je vsega preveč, bom omenila le nasvete:
– odmori med učenjem,
– menjavanje učne snovi,
– menjavanje učne poti,
– nadzor nad prelaganjem obveznosti,
– upoštevanje dnevnega ritma
– vaje za sproščanje.

Srečno.

Pozdravljeni,
mene pa zanima,kako bi lahko bolj motivirala 2leti in pol starega otroka.
Namreč v vrtcu je rekla vzgojiteljica da ko kaj ustvarjajo za mizo,da pride pogledat 5.min,nekaj naredi na hitro in gre se drugo igrat.
Isto je tako tudi doma.
Pogleda knjigico,najde v njej kar ga zanima in gre.
Se zelo rad igra s traktorji,kopači,kamioni…to mu je največ zdaj v veselje.In to tudi išče v knjigah.

Npr.Če smo v dnevni za mizico,riševa z vodenimi barvicami,pol se umakne in gre se igrat s kopači.
Kot da nima potrpljenja.
Drugače pa ga zanima vse ostalo,kuhanje,sesanje,igrala,sprehodi,muzika,pleše itd.

Hvala vam za kak nasvet

kOra,
Bom na vaše vprašanje opozorila FRancko.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Šeljeve vaje-lahko ti jih pošljem preko meila,pri mojemu aspergerju pomagajo,uporabljajo jih tudi pri ljudeh po kapi.
Lp

Kakšne vaje pa so to? Kontaktiraj me preko ZS, prosim

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Prosim če mi pošljete šaljeve vaje na email : [email protected].

Hvala!

Tudi jaz bi vam bila zelo hvaležna za Šeljeve vaje na:

[email protected]


Pozdravljeni!

Vaj za koncentracijo je veliko v različni literaturi. Mnogo je že navedenega v dosedanjih pismih. Rada bi dodala leto, da je pri malih otrcih (seveda tudi pri odraslih) zbranost vezana na interes. Torej, težava ni v tem, da otrok ni zmožen koncentracije, zbranega dela, vztrajnosti pač pa v tem, da še ni sposoben vztrajati (se premagovati) pri dejavnosti, ki ga ne znaima posebej, čeprav je z vidika odraslih koristna in potrebna. V enem od pisem je nekdo lepo zapisal “Vprašanje je, kako otroka pritegniti (motivirati) za neko dejavnost?” Npr. če želite, da bo poslušal zgodbici naj jo sam izbere doma ali v knjižnici, naj bo vezana na njegov interes, naj bo razdeljena na polovico (jutri bova videla, kako se konča, pri večjem otroku povemo del zgodbe in končamo, ko je najbolj zanimivo …),
če želimo, da dlje riše začnimo z nekimi nedokončanimi risbami (ne praznmi listi) in smo previdni, ker risanje ni vedno zanimivo za otroka (ki sicer lahko riše tudi v pesku, na časopisni papir, po zraku …
Torej najprej je potrebno ugotoviti ali gre res za težave s koncentracijo ali bolj nezainteresiranost otroka. Če otrok zdrži pri svoji igri z avtki cel popoldan, potem zagotovo nima težav z zbranostjo.

S pozdravi.
Francka

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

oj punce še danes upam da uspem poslati…
lp

Pozdravljena,
Tudi jaz bi prosila vaje za koncentracijo. Bila bi zelo hvaležna.
Vnaprej hvala.
Moj mail.
[email protected]

Pozdravček!

Tudi jaz bi se pridružila ostalim in bi prosila za vaje.
Hvala že v naprej.
Moj mail: [email protected]

Tudi jaz prosim za vaje za koncentracijo na: [email protected].

Hvala lepa!

Pozdravljeni

tudi mi bi prosili za Šalijeve vaje za koncentracijo na: [email protected]

Najlepša hvala.

Tudi jaz bi prosila za vaje.
Hvala.
[email protected]

Živijo “imam aspergerja”,

se mi nisi še nič oglasila na ZS, da ti dam mail, ker bi rada Šalijeve vaje za koncentracijo.

Hvala

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Lep pozdrav, tudi jaz bi rada imela te vaje, lepo prosim.
Moj mail: [email protected]

Hvala!!

Oj!
Tiste katere ste mi pustile mail,sem danes poslala…mateja2006 ne pridem do tvojega zs pusti meil
lp

New Report

Close