Najdi forum

Lep pozdrav

moja hči ima 2,5 leti in je praktično čez noč začela jecljati. Skoraj tekoče govori že dalj časa, nekje pri dveh letih je začela izgovarjati tudi črko r. Sicer je bil njen govor tekoč, govorila je že praktično vse, včasih se ji je sicer zataknilo ampak temu nisem posvečala večje pozornosti ker so bile to običajno težje besede.
Par dni pa opažam da se je začelo pravo jecljanje. Praktično skoraj v vsakem stavku je beseda ki jo zajeclja, največkrat je to prva beseda stavka izgleda pa tako da ponavlja zloge. Ma-ma-mama a mi daš to in to, enkrat se je zgodilo da je hotela izgovoriti besedo glej…ko sva brali knjigico …ven pa je prišlo samo gllllllllllllllllll in na koncu mama ne znam. Jasno mi je da je je to verjetno prehodno jecljanje zanima pa me ali moram kaj posebnega ukrepati.
hčerkice ne popravljam me pa pošteno skrbi. Naj še opomnim da je v tem tednu ko sem to opazila tudi njen besedni zaklad oziroma govor manj jasen, tudi besede, ki jih je prej zelo dobro izgovarjala sedaj packa.
hvala jana

Janapan,
o jecljanju smo na forumu že kar nekaj pisali: http://med.over.net/forum5/search.php?126,search=jecljanje,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=126,match_threads=0
Lahko gre res samo za prehodno jecljanje, vednar če se večas število zatikov ali pa nastajajo celo prave blokade (ko otrok iz sebe ne spravi ničesar), bo potrebno obiskati logpeda.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Janapan, če ste se tukaj, na tem forumu, prosim odgovorite mi, kako se je razvilo z jecljanjem pri dveletnici. Imam identičen problem (2,2 leti) in me zelo skrbi.
Vnaprej hvala, Anastazija

Janapan, če ste se tukaj, na tem forumu, prosim odgovorite mi, kako se je razvilo z jecljanjem pri dveletnici. Imam identičen problem (2,2 leti) in me zelo skrbi.
Vnaprej hvala, Anastazija

New Report

Close