Najdi forum

concerta ali ritalina?

Po dolgem oklevanju smo zaceli sinu dajati Ritalin,ki ga zaenkrat uredu prenasa.Pedopsihiatrinja nas na vsak nacin prepricuje da bi presli na Concerto.Ameni se zdi 4 ure delovanja Ritalina dovolj.Hodi v cetrti razred.Kaksne izkusnje imate z Concerto?

Fruc,

zakaj pedopsijiatrinja predlaga Concerto?

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami


Concerta ima isto učinkovino kakor ritalin se pravi metilfenidat,če vam zadostuje 4 ure se mi ne zdi smotrno da bi že prešli na concerto verjetno bo pa potrebno kmalu razmisliti še od dodatni tabletki ali pa o concerti ki nudi celodnevno (cca 12 urno) delovanje.Ne vem zakaj vam ni predlagala strattero sicer je precej dražja potrebuje kar 14 dni ali mesec da začne delovati ni pa poživilo kot ritalin kjer so učinki vidni takoj.Mislim da je najbolj pomembno da ima otrok čim manj nihanj z zdravili.

nova
Uredništvo priporoča

Fruc,

si lahko pomagate z odgovorom frutolina?

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pedopsihiatrinja je predlagala Concerto zaradi dalsega delovanja in ker naj bi bolj blago delovala kot Ritalina.Stattere ni nic omenila samo na vsak nacin je vstrajala pri Concerti.Malo sem razocarana ker se to predpisuje kot bonboncke.Nic o stranskih ucinkih.No saj je tu internet a vseeno.Dolgo sem bila proti tovrstnim zdravilom a drugace ni vec slo.Rada bi izbrala manjse zlo.Hvala za odgovor obema

Pedopsihiatrinja je predlagala Concerto zaradi dalsega delovanja in ker naj bi bolj blago delovala kot Ritalina.Stattere ni nic omenila samo na vsak nacin je vstrajala pri Concerti.Malo sem razocarana ker se to predpisuje kot bonboncke.Nic o stranskih ucinkih.No saj je tu internet a vseeno.Dolgo sem bila proti tovrstnim zdravilom a drugace ni vec slo.Rada bi izbrala manjse zlo.Hvala za odgovor obema

Fruc,

včasih so manjša zla stranski učinki kot dejstvo, da otroku zdravilo pomaga. Včasih brez medikamentov ne gre. Žal.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Moja hči je stara trinajst let. Zdravniki so ji predpisali concerta, prej pa je jemala tablete ritalin. Zanima me kakšni so stranski učinki in kako dolgo sed morajo jemati tablete? Ali je možno, da se je po tabletih zelo zredila? Hvala za vaš odgovor. Lp, Sandra

Draga Fruc,
zagotovo teh zdravil (Concerta, Ritalin Strattera) ne predpisuje kar tako. Sama ugotavljate, da drugače ni šlo. Mislim, da bodo otroku bolj pomagale, kot bi škodovali kakšni stranski učinki.
Moj sin ( 12 let) je bil tudi na Ritalinu, sedaj pa ima dve leti že Stattero. Concerta ni pršla v upoštev zaradi njegovih tikov. Kolikor sem seznanjena, Concerta deluje res čez celi dan in v manjših intervalih kot Ritalin, kateri ima veiko krivuljo učinkovitosti.
Na forumu je bilo o jemanju tovrstnih zdravil veliko negativnega napisanega, toda vsak, ki je v taki situaciji kot vi, sam ve, kdaj ne gre več naprej in je potrebno pomagati otroku.
Jaz osebno sem vsak stranski učinek napisan v navodilih 100x prebrala, ga potencirala, preverjala, spraševala…..potem pa videla, da je bila manjša slabost prehodna, prav tako kot mi je pedopsihiatrinja zagotovila.
Prav je,da vas skrbi, ampak kar pogumno, boste videli, da bo vse OK.

Lp
Tudi nam je pedopshiater dr. Ervin Strbat po dolgem oklevanju prepisal tabletke CONCERTA sicer jaz nisem hotla da bi Elvis jedu tablete ampak sem rekla ajde da to tudi probamo ker je res zelo hipoeraktivn in ima napade besa ampak nismo zadovoljni.
Sicer jemlemo sele 4 dni tabletke ampak ima zeloooo mocne tike,pozablja stvari zacel je jeclat,ko kaj razlaga ali govori mu pride da kr utihne in postane zelo zamisljen in zelo se je zacel gumcat ko sedi.
Zato sem rekla da mu nedam vec tablet in da bom sla nazaj k pedipsihiatru in povedala kaj se mu dogaja.Ker pa po tabletkih zgleda ko da je mal presmukjen ce se lahko tko izrazim nazalost.Kaj mi svetujete ve ki ste ze del casa na CONCERTI hvala ze v naprej za odgovore

Zdaj je verjetno že pzno – vi ste se že davno odločili, a morda komu drugemu prav pride.

Sin je dobil tablete ritalin in ni bilo učinka – skoraj nič. Ko je dobil Concerto je bil prvih nekaj dni zelo čuden – nenavaden nasmešek na obrazu (takega sem že videla pri drugem otroku, ki je jemal iste tablete), boječ pri športnih aktivnostih, kjer je bil sicer preveč pogumen; sicer pa nič posebnega. A ti znaki so kmalu izginili – ne spomnim ase točno kdaj. Zdaj je “normalen” – drugih znakov ni bilo. Kar se rasti tiče ne vemo zagotovo – vedno je bil zelo majhen – tudi zaradi alergij/ diet, pa tudi starša sva majhna. Vsi laboratorijski izvidi so ok. Ko smo poskusili prebiti z manjšo dozo smo se spraševali kako je šlo prej, kako smo sploh preživeli?! Zdaj zaključujemo poletno zmanjšano dozo in komaj čakam, da mu dvignemo na običajno. Znova bo bolj pozitiven, manj konflikten, osredotočen še na kaj razen na sebe, lahko bo vsaj nekaj stvari naredil brez da mu tisočkrat rečemo, pisal v šoli, delal domače naloge samo malo dlje kot drugi in ne cel dan – pa je odličen učenec; ne bo več cvilil in spuščal čudnih zvokov ali se čudno zvijal.
Pri nas zdravila “zdravilo” izboljšuje življenje in omogoča boljše odnose v družini, v šoli, boljšo samopodobo – otrok se sicer zdi zelo čuden tudi sošolcem in ga ne sprejemajo, ne razumejo – je genialec in norec oz. čudak

Tina – vašega prispeka nisem objavila. To o čem sprašujete meji na prepodajo in je pri nas prepovedano.

New Report

Close