Najdi forum

Pozdravljeni!

Ima kdo kakšne izkušnje z zdravilom Strattera, ki se predpisuje otrokom z motnjo ADHD?
Lep pozdrav in hvala za odgovore.

Zdravo!
Jaz sem poskusila z Strattero pri svojem otroku. Prvi teden ko je dobil 10 mg, je bil proti prej umirjen, v naslednje tednu ko pa smo povišali dozo na 18 mg pa je nastala zmešnjava v njegovem čustvenem odzivanju. Bil je neodziven na vse (tudi nas domače), brez volje do vsega, veliko je jokal, ni imel apetita,… skratka po treh dneh sem jih prenehala dajati. Nato smo imeli pauzo 14 dni, sedaj je pa na ritalinu (5 mg zjutraj). Otrok je samo umirjen, brez čustvenih nihanj kot pri Stratteri. Sem zadovoljna jaz in otrok, ki je dosti bolj skoncetriran in umirjen.
Lep pozdrav!

Pozdravjena LH!

Hvala za odgovor,doslej še nisem zasledila izkušenj staršev s Strattero,in sem zelo vesela, da ste mi odgovorili. Tudi mi smo našemu sinu dajali najprej 10 mg Strattero, za spoznanje je bil bolj umirjen kot prej. Potem pa nam je pedopsihiater glede na otrokov starost in težo predpisal 40 mg tablete, ki jih jemlje 14 dni. Z možem sva zelo v dvomih, da bomo pri tem zdravilu ostali, otrok je namreč, kot ste tudi vi zapisali, nekako čustveno neuravnovešen, vmes je miren, potem pa ga kakšna situacij čisto spravi iz tira in joka in se jezi.Pa tudi kar se tiče koncentracije pri nalogah in učenju, zaradi tega zdravili ni nič boljša. Ritalin je tudi glede koncentracije dosti boljši.

Pišite kaj, in želim vam in vašemu otroku čim več mirnih in lepih dni.
Lep pozdrav!

Ponovno skušam posredovati naše izkušnje s Strattero, bomo videli, če bo sedaj uspelo.

Moj sin ( ADHD) jemlje Strattero že nekaj mesecev. Ritalin je moral prenehati zaradi tikov. Kar težko sem se zanjo odločila, saj je v slovenščini zelo malo informacij, o izkušnjah pa mi niti pedopsihiatrinja ni znala kaj povedati, saj je bilo zdravilo v Sloveniji novo.

Začel je z 10 mg. Takrat nisem opazila niti stranskih, niti pozitivnih učinkov. Potem se je doza povečala na 18 mg. Malo slabosti in bolečin v trebuhu ( dva , tri dni). Apetiti se mu je zmanjšal. Opazila sem, da je postajal bolj zadovoljen,bolj vodljiv, manj vzkipliv,pisava je postajala čitljiva.
Po dveh tednih pa smo dozo povečali na 25 mg. Njegova priporočljiva doza je 40 mg. Pri 25 mg pa se je očitno videl pozitiven učinek. Učiteljica je izjavila, da je neverjetna sprememba v šoli. Zdržal je celotni pouk, skušal vse prepisati, motiviran je bil za domačo nalogo, skratka bil je bolj srečen sam s seboj in z vsem kar ga je prej motilo. Kakšnih stranski učinkov pri tej dozi nisem opazila.

Vse skupaj pa se nam je zalomilo, ko se je doza povečala na 35 mg. Zopet slabost, bolečine v trebuhu, postajal je razdražljiv, bolj eksploziven, nezadovoljen od jutra do večera, največja težava je bila nespečnost ( ponoči ni spal ), ali pa se je neprestano zbujal.Moram povedati, da je jemal zdravila zvečer zaradi večje kontrole.
Pa se je zadeva čez noč uredila in sicer, ko smo zmanjšali na 25 mg ( kar jemlje še danes) in kapsule jemlje zjutraj.

Sin pravi, da bi ta zdravila vedno jemal, da se počuti veliko boljše, v šoli mu je “bolj fajn”, jaz pa sem tudi srečna , da Strattera obstoja.

Hvala vsem, ki ste in še boste napisali svoje izkušnje s Stattero.
Po mojih izkušnjeh jo otroci prenašajo zelo različno in je tudi njen učinek lahko drugaćen kot pri jemanju Ritalina.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni,
moj sin (10 let in 27 kg) je jemal Ritalin skoraj 4 leta. Ker je po njem začel zaostajati v rasti, razvoju in teži,mu je zdravnica predpisala Strattera 18 mg kapsule. Zdaj jih že jemlje približno štiri tedne. Kapsule jemlje zjutraj pred poukom, po zajtrku.
Od prvega dne se zelo slabo počuti, velikokrat bruha, ima stalne omotice in slabosti, shujšal je za 2,5 kg,.. Vsak dan ko pride iz šole je komaj sposoben narediti nalogo, ker je slaboten, mu je slabo in je zaspan. Skoraj vsak dan mi cele popoldneve prespi (od 13.30 do 18.00), spat gre zgodaj (ob 20.00) in spi do jutra (7.30), ko spet komaj vstane.
V šoli ne sodeluje zaradi slabosti, bruhanja, zaspanosti,..
Sama sem mnenja, da je moj sin popolnoma nesposoben po teh zdravilih.

Pozdravček,

zelo zanimivo mi je prebirati vaše izkušnje.
Moj sin je star 9 let, je izrazit hiperkinetik z težko motnjo koncentracije.Tudi on je jemal ritalin od 6 leta starosti. Kljub temu, da sem vedela veliko o Ritalinu in stranskih učinkih, sem ga sinu dajala, ker so v šoli poročali, da je veliko bolje če je pod učinkom tablet. Seveda je bilo bolje, ko pa je čisto miren, odsoten sedel na svojem stolčku in ni motil pouka. Žal mi je, da nisem prej izvajala kontrole njegovega počutja.Letos Januarja sem pedopsihiatrinji povedala, da z Ritalinom ne želim več nadaljevati in je predlagala Strattero. Obup. Sin je postal agresiven, nestrpen ni imel apetita in še bi lahko naštevala. Takoj smo prekinili z vsemi zdravili.
PRIČELI SMO Z DIETO brez sladkorja in z naravnim zdravljanjem.
ČUDEŽ. Znaki nemira so izginili, v šoli naredi več kot kdajkoli prej…

Ne želim nikomur pridigati. Vsak ve za svojega otroka, vsak dela po najboljših zmožnostih. Vendar bi pa želela povedati nekaj. Jezna sem nase, da sem kdajkoli dovolila, da sem zastrupljala sina z tabletami.
PROSIM STARŠI, ZAZRITE SE V OTROKOVE OČI…NE POTREBUJEJO DROG. POTREBUJEJO LJUBEZEN IN RAZUMEVANJE!!!!

Sin mi je včeraj rekel: “Mami, veš ko sem jemal tabletke se nisem dobro počutil. ZDAJ JE PA SUPER!”

mateja

Pozdravljena, Mateja!

Kar ste zapisali, me je zbodlo in dalo misliti. Že ves čas, odkar otrok jemlje Ritalin (4 leta) , in sedaj Strattero, mi ne gre iz glave, da ga zastrupljamo, in kakšne posledice bo to imelo nanj. Prosim vas, če mi lahko kaj več napišete o tej “dieti”, s katero ste pričeli z vašim otrokom. Kje ste izvedeli za to?

Za odgovor vam bom zelo hvaležna, Alenka

Pozdravljena Matejka,
Tudi mene zelo zanima ta dieta in bi prosila, če lahko kaj več napišete o tem.
Najlepša hvala.

Moralna vest, da sinu dajem zdravila, je kar huda. Toda, velikokrat ljubezen in razumevanje ni dovolj, da otrok preživi določeno obdobje osnovne šole. Ko ne zmore več, poiskusiš vse, kar ti svetujejo, posebno strokovnjaki.

Zato komaj čakam novic o dieti, saj bi sinu zelo rada pomagala , da bi svoje težave lažje premagoval.

Sončne, mirne in srečne praznične dni vam želim

Pozdravček,

pišite mi na [email protected], vsem bom z veseljem odgovorila.

uživajmo življenje.

Mateja

Kot mama otroka s HKS, ki ob šolskih dnevih že 7 leto jemlje Ritalin, mislim, da s temi moralnimi načeli glede zdravil pretiravate. Moram reči, da so se zadeve pri nas umirile, čeprav določene zadeve ostajajo in bo verjetno tudi v bodoče vedno kaj.
Sama ljubezen in razumevanje tem otrokom ni dovolj, kot ugotavlja Taro, in če imamo take pomisleke glede zdravil, potem vsi strokovnjaki lažejo, ko pravijo, da niso škodljiva.

Ko berem zgornje težave, ki jih imajo otroci z jemenjem Strattere, mi pride na misel, da so doze prevelike, zato so tudi učinki taki.

Velikokrat so mi omenili, da ima moj otrok dokaj težavno obliko HKS (vedenjske težave, sicer pa je odličnjak in silno ambiciozen).

Glede diete, ki jo omenja Matejka, sem jaz skeptična.
OK, saj če poskusite nimate kaj izgubiti, pa vendar si upam trditi, da čUDEŽA ne bo.

Ti mastotalno oprano glavo. Dajati otroku tablete pri tako malih letih je bolanoooo in skodljivo!!! Boste videli negativne posledice ko bo otrok odrastel.

Na katere posledice mislite, ko bo odrastel?

Sin že več let jemlje Stratero, in opažam da se mu v pubertetnem času ne razvija libido. Sumim da nima ejakulacije, in ga to sploh ne zanima. Negira naravni hormonski pojav. A je možno to zaradi Stratere?

New Report

Close