Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci Dodatek za nego otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo nego

Dodatek za nego otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo nego

Vlogo za dodatek za nego oddate na najbližjem CSD (vloga mora vsebovati tudi zdravstveno dokumentacijo: izvide in mnenja zdravnikov) in izpolnjen obrazec.

Nekaj več o dodatku za nego:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dodatekNegaOtroka.asp
http://www.csd-mb.si/sl/page/view/DodatekZaNegoOtroka

Pravna podlaga:

– Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (ZSDP-B)
– P R A V I L N I K o kriterijih za uveljavljanje dodatka za nego otroka,

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2002105&stevilka=5222
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006129&stevilka=5438
(na koncu je trenutno veljaven seznam)

Lep pozdrav in lep dan, Petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni!
Za hčerko prejemam do leta 2013 dodatek za nego otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo nego, je otrok s posebnimi potrebami.
Ali bo hči morala ta dodatek vrniti državi po moji smrti?
Lp

Dodatka za nego ne bo potrebno vračat. Državi se bo vračalo dohodke ki so vezani na premoženjski cenzus; to je varstveni dodatek in socialna podpora.
Občini se pa vrača nadomestilo za izgubljeni dohodek, ki ga prejema družinski pomočnik po otrokovem 18.letu in doplačilo kritja stroškov v bivalnih skupnostih in podobnih ustanovah.

Je pa razumevanje vračila velikokrat napačno. Če prejemate podporo za otroka je dolžnik državi (ali občini) otrok, ne vi. Torej po otrokovi smrti(ne vaši, (v primeru da ste nadomestilo za izgubljeni dohodek prejemala vi)), če bo imel kaj premoženja se bo najprej odvzelo dolg, ostalo pa ostane za dedovanje(če je še kaj). Če premoženja nima tudi vračila ni. Vsekakor nikomur ni potrebno zalagat za sorodnikove dolgove.

nova
Uredništvo priporoča

Dodatek za nego smo dobivali do decembra 2012, letos pa nam je potekla pogodba. Kako se lahko dodatek ponovno pridobi? Sin ima status študenta s posebnimi potrebami in kolikor sem spremljala, smo do dodatka uravečni v času šolanja… Je treba ponovno mnenje komisije, vsa dokumentacija in celoten postopek, kot da dodatka še ne bi prejemali?

Najleša hvala

Majda

Majda,
lahko poskuite vložiti novo vlogo z novimi izvidi,ampak večinoma je trajanje dodatka za nego v večini primerov časovno omejeno.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Najlepša hvala!

Spoštovani!
Sem prejemnica dodatka za nego otroka,ker je hči zbolela za sladkorno boleznijo tipa1.
Zanima me,če se ta dodatek tretita kot dohodek(glede na to,da ga dobi vsak bolan otrok,ne glede na dohodke starša ali družine),če zaprosiš za socialno pomoč in se potemtakem od višine le te odšteje!?

Hvala za odgovor!

pozdravljeni….imam eno vprašanje….imam sina starega 4leta in pol in je otrok s posebnimi potrebani……takrat ko se je rodil oz ko je bil še mlajši nisem vedela da lahko uveljavljam pravice za nego in za izgubljeni dohodek. sem pa pred časom izvedela da lahko in sem za nego dobila odločbo pozitivno,za izgubljeni dohodek pa so mi na centru rekli da so izvidi prestari in da moram pridobiti novejše izvide….mislim meni to ni logično če je diagnoza enkrat potrjena ne vem zakaj potem zahtevajo novo.izvidi so pa iz leta 2010-2012. prosim povejte mi kaj naj naredim?

Žal se šteje trenutno vsak prihodek, tudi dodatek za nego.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Roza73,

imate nižji ali višji dodatek za nego?

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Moj sin ima celiakijo in dobiva dodatek za nego. Preden je bil star 18 let sem na CSD Postojna poslala prošnjo za podaljšanje in potrdilo o šolanju. Ker prošnja ni bila na ustreznem obrazcu, so mi dodatek ukinili. pritožila sem se in na ministrstvu so pozitivno rešili pritožbo. Po enem letu sem dobila dodatek za nazaj, obresti pa ne. mislim, da sem upravičena tudi do obresti. če bi bila jaz dolžna državi, bi morala plačati obresti.
Lep dan!
Stanka

Zdravo,

mene pa zanima, kako je z uveljavljanjem otroka s PP (dodatek za nego) v dohodnini. Ker odločba je od sredine leta naprej za eno leto. To pomeni, da ga lahko uveljavljam le za pol leta ali za celo leto 2013?

Hvala in lp
mamicaPP10

mamica PP10,
od takrat, ko je odločba izdana do konca leta kot A5 – v bistvu bi lahko že na obrazcu otroka kot označili kot A5.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Meni so na DURS-u pred leti upoštevali odločbo o dodatku za nego (in kategorijo A5) samo za mesece veljavnosti odločbe, pri ostalih mesecih pa pač tisto splošno olajšavo za otroka.

LP,

enamamasončica

New Report

Close