Najdi forum

Živjo!
Sm v velikem precepu, ne vem, ali naj se odločim za študij logopedije ali ne.
Zato bi vam bila ZELO hvaležna, če bi mi lahko malce napisali kaakšen je študj, predvsem pa me zanima kakšna je služba (s kom se pretežno ukvarjaš, kje se lahko zaposliš…)

hvala že v naprej =)

Iz lastnih izkušenj – najprej preveri možnost za zaposlitev. Normativi za zaposlitev logopeda so v “sociali” in v šolstvu veliki. Po 12 letih, ko se je v šoli zmanjšalo število učencev, sem bila praktično brez službe. Odločila sem se za izredni študij in z logopedijo skorajda nimam več opravka. Žalostno pa je, da je logopedska pomoč otrokom in odraslim zelo iskana.
Če se boš odločila in doštudirala, pa boš morda prva logopedinja v sloveniji, ki bo odprla svoj (privatni) logopedski studio.
O študiju in poklicu pa si poglej na spletni strani Pedagoške fakultete v Ljubljani.
Kar pogumno in lp.

pravi leny so potrebe po logopedih velike, a možnosti za zposlitev je trenutno manj (kot so dejanske potrebe). Na področju šolstva so “normativi” za logopeda visoki (to pomeni na koliko otrok se lahko na šoli zaposli logoped), v zdravstvu pa še sploh niso dorečeni (zato ene občine logopedov sploh nimajo).
Logoped lahko dela v vrtcu, šoli, zavodu, ZD in bolnicah. Trenutno je največ logopedov zaposlenih v zdravstvenem sistemu. Kombinacija surdo (delo z gluhimi in naglušnimi) nudi malce širšo možnost službe.
Delo je pretežno individualno, z predšolskimi in šolskimi otroci ter z odraslimi (vse je odvisno, kje si zaposlen).
Več o programu boste izvedeli na straneh Pedagoške fakultete, saj se je študij od takrat, ko sem jaz začela študirati korenito spremenil.
Vse je odvisno, kaj vas veseli ..

Lep pozdrav in lep dan, Petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami
nova
Uredništvo priporoča

Leny,

kje ste pa delali? Oprostite, da me muču “babja radovednost”?

Lep pozdrav in lep dan, Petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Leny če prav razumem, si ti po poklicu logopedinja vendar si tam izgubila službo in se nato odločila za nek drug izreden študij.

lep pozdrav =)

Petra, moja oma je rekla, da kdor ni radoveden, nič ne izve.

Delala sem v redni OŠ, ki je imela približno 700 učencev in krasno svetovalno službo (pedagog, psiholog, socialni delavec, logoped). Potem pa je financiranje šolstva prešlo iz občin na državo. To so bila tista leta, ko je bila rodnost v Sloveniji izrazito nizka. Število učencev se je zmanjšalo in po sistemizaciji delovnih mest je naša šola lahko zaposlila samo 2,5 svetovalnega delavca. Psihologa so prezaposlili na CSD, logopeda (mene) pa so za polovico delovnega časa prestavili v knjižnico. (Učiteljice so zelo protestirale, ker jim je v tistih časih logoped edini nudil neposredno pomoč pri delu z učenci.) Opravila sem tudi strokovni izpit za knjižničarja. Čeprav imam knjige rada in tudi delo v knjižnici mi je bilo všeč, sem se vseeno kmalu odločila in se zaposlila na “OŠPP” v OVI. Ker moja smer surdo – logo ni bila ustrezna za poučevanje na tej šoli, sem vpisala smer dp – fibo. Poleg poučevanja sem nekaj ur tedensko opravljala kot logoped. Logopedsko znanje je bilo nepogrešljivo pri delu v OVI, predvsem pri delu z avtistom.

Pogosto potrkajo na vrata mojega razreda starši in učiteljce, ki rabijo pomoč logopeda. (V ZD ga nimamo, ker je občina premajhna.) Takrat sem vedno žalostna, ker jim lahko pomagam le z nasvetom kam in na koga se lahko obrnejo, posodim literaturo ali pa na skrivaj pregledam kakšen zvezek ali izdelek učenca.

lp

leny,

žal pogosto se med strokovni delavci šole odločijo raje za druge profile. Jaz upam na boljše čase.

Lep pozdrav in lep dan, Petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni

V Tuzli sem končala študij logopedije in surdopedagogike…..zdaj za nostrifikaciji diplome imam izpite, a je kdo imeo izpit iz zaznavne fonetike pri prof Martini Ozebic? Me zanima a obstaja kaksna skripta, a pozna kdo morda kakšna vprasanja sa izpita ker ga bom delala pisno? Bila bi hvalezna na pomoc 🙂 lp

Pozdravljeni

V Tuzli sem končala študij logopedije in surdopedagogike…..zdaj za nostrifikaciji diplome imam izpite, a je kdo imeo izpit iz zaznavne fonetike pri prof Martini Ozebic? Me zanima a obstaja kaksna skripta, a pozna kdo morda kakšna vprasanja sa izpita ker ga bom delala pisno? Bila bi hvalezna na pomoc 🙂 lp[/quote
MirZana,
upam, da ste vmes že uspešno opravili izpit.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni!

Po dokončanju študija slovenistike na FF sem se odločila za še en pomemben korak v mojem življenju, in sicer za študij logopedije in surdopedagogike. Opraviti moram 15 diferencialnih izpitov (nosilci predmetov so M. Ozbič, D. Kogovšek, I. H. Boltežar, S. Košir, S. Sardelič, Z. Pirtošek, D. Arapović, E. Farago), ki mi bodo omogočili vpis na 2. stopnjo omenjenega študija. Sedaj pa prosim za pomoč vse tiste, ki se slednjemu tudi posvečate. Kje in kako naj se dokopljem do gradiva, skript, zapiskov, da se lahko začnem na izpite pripravljati? Ali je te mogoče najti v knjižnici Pef, na netu, v knjižnih oblikah po drugih splošnih knjižnicah …?

Hvala že vnaprej!!!!
Urška

Urška,
kaj pa vam priporočajo omenjeni profesorji? Mogoče pa se na forumu najde kakšna študentka logopedije.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Urška, jaz bom avgusta (predvidevam da) popolnoma na istem kot ti – namreč doštudirala sem angleščino in primerjalno književnost na FF (že kar dolgo nazaj:)), sedaj sem pa na tem ali uresničim že dolgoletno željo po študiju logopedije ali ne… Nisem še čisto 100 %, ker še vedno tehtam + in – študija ob službi (pri 33 letih!!!), ampak ko sem zdajle zagledala tvoj post, se mi je kar zasmejalo 🙂
Če si za kakšno “sodelovanje”, jaz sem za 😉 Ampak kot že rečeno, počakati moram na 15. avgust, ko lahko oddam vlogo za dodelitev diferencialnih izpitov.

Živjo!

Kmalu bom začela pripravništvo kot surdo-logoped v Razvojni ambulanti, ali mogoče nekdo ve katero literaturo potrebujem za strokovni izpit?

Hvala za odgovor!

Sanja T.

Sanja, pozdravljena.
A lahko ti kako pomagaš z zapiski? Jaz bi jih odkupila, sam če bi kdo hotel prodat.
Hvala za odgovor, Urška

Punci,

upma, da sta vmes naredili strokovni izpit. Če še pa ne, pa držim pesti.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljene,

moja želja ob izbiri faksa je bila logopedija, vendar pa je ravno v tistem letu niso razpisali, zato sem se vpisala na bibliotekarstvo na FF. Letos zaključujem dodiplomca in imam še vedno res ogromno željo po logopediji 🙂 Nekateri mi pravijo da je iz FF kam drugam na podiplomca zelo težko prit, drugi spet pravijo da je itak bolonjski sistem in da ni težave. Zanima me, kakšni so postopki “prepisa” oziroma nadaljevanja študija na pedagoški fakulteti? Vem, da je potrebnih kar nekaj diferencialnih, pa vseeno, če mi katera lahko kaj več pove. Se gleda tudi na povprečje, je težko prit na logopedijo ipd.?

Hvala za vse informacije in lp, Tjaša

Urška, pozdravljena.

Žal, jaz sem fakulteto naredila v Beogradu, tako da nimam nikakršne zapiske…jaz jih tudi potrebujem…lahko nekdo pomaga?

Lep pozdrav, Sanja

Sta že našli kakšno pomoč. Tudi mene zanima enako vprašanje.

Pozdravljena Urska,
Tudi mene zanimajo diferencialne izpite in bi te prosila ce lahko kako vzpostaviva kontakt preko maila,telefona?
Lp Nina

Pozdravljene, mene zanima kako je z pogojem, da moras imeti za vpis iz drugih strokovnih podrocij 2letne izkusnje z delom gluhih/naglusnih ali tezav z govorom. Ali izpolnjujete ta pogoj in kje ste ga pridobile? .. In pa ali morda veste koliko je cena diferencialnega izpita in koliko je najvišje možno število predmetov, ki jih moras opraviti? Vsak odgovor je toplo zaželjen �

New Report

Close