Najdi forum

Spoštovani starši !

Sama imam prav tako otroka s CP-diplegia spastica.Smo v fazi,ko je otroku treba najti dobrega ortopeda.
Sprašujem vas,koga mi priporočate oz.kakšne izkušnje imate vi ?
Vnaprej hvala.
Pozdrav

Priporočam ti dr. Beablerja,ki je eden najboljših ortopedov,najbolje da ti da pediatrinja napotnico zanj,pa še če imaš kakšne zveze,da boš hitro na vrsti:) Drugače je pa zelo simpatičen in se vsakemu pacientu zelo posveti in poskuša upoštevati tudi njegove želje.

L.P in veliko sreče

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Zelo dobra je dr. Tatjana Veličković v Zdravstvenem domu Kranj ali pa dr. Saša Kosovinc v Ljublajni(zasebna ambulanta). Lahko se obrnete na Ortopedsko kliniko v Ljubljani, so zelo dobri!

nova
Uredništvo priporoča

se pridruzujem lianni(?), mi ze eno leto hodimo k dr. baeblerju, ceprav ima nas malcek drugacne tezave….mislim, da je dr. baebler velik strokovnjak na podrocju otroske ortopedije. dela pa na polikliniki v ljubljani, aja, pa napotnico rabite.

Priporočam dr.Schara,katera sedaj operira tudi paciente dr Baeblerja.Ordinacijo ima ob petkih na polikliniki.

Dr. Baebler je zakon. Mojega sina je operiral pred mnogo leti. Glede na to, da sem kot mati morala za otroka podpisati listino o izvedbi operativnega posega, sem se za to odločila povsem z lahkim srcem, to pa zato, ker mi je dr. Baebler po proučitvi sinovega primera zelo preprosto in razumljivo razložil zakaj mi določene stvari priporoča. Je resnično kapaciteta, pa ne samo strokovna, tudi človeška tako za starše kot za otroke.

Hvala vsem za mnenje oz.nasvet.Iz tega sledi,da so strokovnjaki predvsem na Polikliniki v Ljubljani -dr.Baebler ,dr.Schara.
Kaj pa v Mariboru oz.Celju ?
Za gospo “11” bi imela pa še vprašanje :kakšen operativni poseg je imel vaš sin ,je pomagalo ?
Vsakega nasveta bom zelo vesela.Hvala.
Lep dan

Sama imam CP in zasabo tudi veliko ortopedov. Bebler je strokovnjak ni dvoma a vseeno bi ti sama svetovala dr. Gorenšek, dr. Brecelj Za tedva sigurno vem da imajo operativne posege pri osebah s CP v mazincu. Če rabiš še kak nasvet piši na [email protected].

Lep dan

Tudi mi imamo otroka s CP, naša ortopedinja je dr. Veličkovičeva. Je zelo dobra ortopedinja predvsem na področju otrok s CP in zna pomagati tako staršem , kot tudi njihovim otrokom. Je ena vodilnih ortopedinj (v svetovnem merilu) na področju CP. Mislim pa, da operacij ne izvaja.

lp, irra

Orhideja, lepo pozravljena
Kar nekaj časa me ni bilo tu in ti šele sedaj odgovarjam na tvoje vprašanje. Moj sin je imel epifiziolizo, kar pomeni na nek način preskok sklepne glavice iz jamice v okoliško tkivo, zaradi česar je že precej šepal.
Prišlo je že do prikrajšave noge in je bilo zelo pomembno kako bo operacija opravljena – bila je namreč prisotna bojazen, da bi med operacijo poškodovali rastni del kosti in s tem ubili nadaljno rast, kar bi lahko pripeljalo do ogromne prikrajšave noge. Zato je dr. Baebler primer izredno temeljito in natančno proučil in se odločil, tudi meni je predstavil, za najugodnejšo solucijo. To je moja izkušnja. Če še želiš z mano poklepetati sem ti na voljo. Bodi močna ob vseh težavah. Upati moraš, da je mogoče ogromno stvari z današnjo tehnologijo operacij, če že ne povsem urediti, pa spraviti vsaj na kolikor toliko normalno raven. Sem pa slišala tudi o bogatih izkušnjah dr. Gorenška.

LEP POZDRAVIMAMO 4 LETNEGA SINA KOSTNO DISPLAZIJO BILI SMO ŽE KAR PRI NEKAJ POPRAVICI POVEDANO SO DOBRI V LJUBLJANI STA ZA OTROKE BOŠTJN BAEBLER IN JANEZ BRECELJ V VALDOLTRA PA BORIS PAVLIN ŽELIM VAM PREDVSEM VELIKO SREČE

Ortoped Kosovinc ne zasluži zdravniškega dovoljenja. Ko sem iskal za pregled kolena, je res pri njem bila najkrajša čakalna doba, cca 1 teden.
Ampak ko sem prišek k njemu: Imel sem sliko magnetne resonance, takoj je hotel še rentgen kolena. OK.
Ko sem prišel dugič z rentgensko sliko, je takoj samo rekel: “Naklofen” (mislim, da ni niti pogledal izvidov). Jaz sem bil začuden, sem rekel: “Dobro, to je proti bolenčinam, ampak jaz bi rad koleno pozdravil, rad bi se še ukvarjal s športom.” “Naklofen!” in me je že odpravljal proti vratom.
Sem rekel: “Ampak saj so druge metode, ali bi hialuronska kislina…?”
Že gredoč proti vratom mi je rekel na brzino: “Ja, hialuronsko kislino lahko poskusite” in sem bil že zunaj.
Videl sem še tole: Ko sem prišel v čakalnico, je bilo pred menoj 9 ljudi. Pričakoval sem, da bom čakal najmanj uro ali dve. Ko pa sem prišel po pregledu ven, sem videl, da je poteklo 31 minut – torej cca 3 minute za enega pacienta.
Popoldne sem bil presenečen, ko me je pa poklical po telefonu in rekel: “Ja, hialuronsko kislino lahko poskusite, Če ne pa pridite k meni po naklofen”
Ja, najbrž je videl, da sem bil pri odhodu iz njegove ordinacije zelen od jeze.
Hvala za takega ortopeda.

New Report

Close