Najdi forum

disleksija – pomoč in odločba

Pozdravljeni,
imam vprašanje za starše, ki imate otroke z disleksijo v osnovni šoli.
Kako ste prišli do diagnoze oz. potrdila o tem stanju?
Moj sin je končal prvi razred in ko se je v prvem razredu začelo prepoznavanje črk in branje, sem opazila težave značilne za dislektike (menjavanje glasov v besedi, ne zapomni si posameznih črk oz. jih menja kljub veliko vaje, zelo težko bere oz. se vidno muči, ugiba besede, če naštejem le par težav). Disleksijo imamo tudi v družini.
Sin ima sicer že odločbo za pomoč v šoli. To je dobil že pred vstopom v šolo, ker je psihologinja pri pregledih ugotavljala upočasnjen razvoj in slabšo pozornost, slabši priklic besed, skromno besedno izražanje. Sin ima tudi blago cerebralno paralizo. Za ugotavljanje disleksije je bilo takrat prezgodaj in tega nima v odločbi.
Specialna pedagoginja v šoli pa mi je rekla, da če hočemo specifično pomoč v šoli v zvezi z disleksijo, ga mora oceniti zunanji strokovnjak (ne spec. pedagog iz šole), na podlagi tega bo šola upoštevala prilagoditve, drugače jih ne morejo.
Zanima me, kam se obrniti, da ne bo predlogo trajalo, da pride do ustrezne pomoči tudi v šoli. Na spletu sem našla stran, kjer go. Romana Murn navaja, da se ukvarja s tovrtnimi težavami. Ali jo kdo pozna oz. ima izkušnje z njo? Ali lahko tudi ona iz privatne ustanove napiše potrdilo /izvid o prisotnosti disleksije?
Doma smo z Gorenjske.
Hvala vam za pomoč in nasvete.

New Report

Close