Najdi forum

Avtizem – dopoldansko delo

Zdravo.

Ali sem kot mama upravičena od delodajalca zahtevati, da delam samo dopoldne, glede na to, da imam 2 otroka s pp in sicer avtizem in AS. Za oba imam tudi nego. Delam v trgovini, in sicer po 6 dni v tednu in seveda vmes tudi nedelje, v obeh smenah. Prosim za res točen odgovor. Hvala.
.

Spoštovani!

Žal vam res točno ne znam odgovoriti, predlagam, da se obrnete po brezplačni pravni nasvet kake odvetniške pisarne, nekatere so zelo prijazni in radi pomagajo. Obrnite se na več njih, kateri izmed njih vam zagotovo pomaga.

Lahko pa vam svetujem glede na moje izkušnje. Ta nasvet vas ne bo pomiril, ker delodajalec v naši državi lahko postavi svoje delovne pogoje, vi pa jih sprejmete ali ne sprejmete. Ko podpišete pogodbo in če na njej izrecno ni navedeno, da boste imela prilagojen delovni čas zaradi bolezni otrok, potem vam tega ni dolžan omogočiti. Vi pa lahko to sprejmete ali si iščete novo delovno mesti pri delodajalcu, ki bo obziren do vaših osebnih stisk in zmožnosti za delo.

Izkušnje so žal pokazale, da pri delodajalcih, ki so obzirni, starši bolnih otrok nimajo težav, s katerimi bi se jim morali zoperstavljati z nekimi zakonodajnimi pravicami ali pomanjkljivimi pravicami. Razumevanje je ali pa ga ni, ne glede na zakonodajo, interne akte in pravice delodajalcev, ki niso zanemarljive. In žal se v takšnih situacijah redko obrne zadeva v prid starša, gre ogromno energije v nič, veliko je stresa, nazadnje pa rezultat pokaže, da b bilo vse to bolje vložiti v iskanje nove službe, kjer bodo že v začetku imeli razumevanje in vas bodo znali ceniti kot kolegico in bodo veseli, da si vzamete v dopoldnevih ne glede na stiske doma čas, da pri donesete čim več koristi in svojih zaslug k uspešnosti podjetja. Ko daš sebe celega v delo in ima podjetje od tega korist, v nekaterih podjetjih to res potrebujejo ob določenih urah, v drugih pa je odvisna predvsem kvaliteta in določen čas, ki pa ni omejen na dopoldanski čas. Vi niste niti povedala, kaj delate, kaj ste po izobrazbi oz. za kako delovno mesto gre, tako da je to lahko moj maksimalno odgovor. Upam, da sem vam kaj pomagala z njim.

Prijazen pozdrav in veste, na koncu se vse uredi tako, da je prav.

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

New Report

Close