Najdi forum

ali je z mojim otrokom vse ok?

Pozdravljeni!
Na vas se obracam, ker me ze kar nekaj casa skrbi za svojega otroka…ko berem znake avtizma, najdem kaksnega tudi pri njem. Star je 29 mesecev, decembra bo napolnil 3 leta. Shodil je pri 18 mesecih, govor pa se vedno ni to kar bi moral biti. Obvlada ze kar veliko besed, vsak dan vec, zna povedati kako mu je ime. Vprasa kje je tata?, kaj je to? kako si? drugace pa stavkov se ne tvori. Vcasih se je igral neprimerno z igračami, vse je kar razmetaval, tudi kolesa od avtomobilckov je vcasih vrtel-to me je skrbelo najbolj. No to je zdaj izzvenelo, igra se z avtomobilcki, tako da jih vozi po sobi, igra se z telefonom, se dela da se oglasi, govori, nato rece adijo in spusti telefon. rad me pocese z glavnikom ipd..se pravi je zacel igrace in predmete uporabljati za to kar je njihov namen. Lahko recem da je v zadnjih nekaj mesecih zelo napredoval. Pri dveh letih na sistematskem pregledu testa ni opravil, ni zelel risati in zlagati kock, kar zdaj pocne, zato sva bila napotena k psihologu(ubistvu je bila to bolj moja zelja, pa je rekla zdravnica zakaj pa ne. Ravno na dan ko sva imela termin je bil nenaspan( rast zokbov), tako da ga psihologinja niti ni silila da se kaj prevec igra, bolj je sprasevala mene. Po njenem zakljucku je bilo prezgodaj za postavljanje kakrsne koli diagnoze, le zapisala je zaostanek v govoru. Ko govorim z nekaterimi mamicami, pa mi pravijo da njuhovi otroci do treh let niso govorili nic, pa je zdaj z njimi vse ok. Drugace je zelo srcen, rad da ljubcka se objame, ocesni stik je super. Sramezljiv je le do oseb ki jih ne pozna…edino kar me se skrbi je to, da se ce je vesel-navdusen zacne gibati naprej nazaj..ubistvu prestopa iz ene nogice na drugo. Meni se zdi da tako izrazi navdusenje, ker pac drugace ne zna..tako se zacne obnasati tudi ce dam kaksno pesem ki jo ima zelo rad. takrat zgleda kot da plese, da je to njegov ples. Mislite da je z njim kaj narobe? Upam da sem vam ga cimbolj opisala, ce pa sem spustila kaj kar bi morali vedeti, da mi lazje odgovorite, me pa vprasajte.

Za odgovor se ze v naprej zahvaljujem

New Report

Close