Najdi forum

Te nekaj let imam občutek, da ima moj sin neko vrsto avtizma. Učiteljica oz prej vzgojiteljica me na to ni opozorila. Sama pa tudi nisem želela načeti pogovora o tem, ker sem bila mnenja, da bodo strokovnjaki že povedali, če bo karkoli narobe z mojim sinom. Ne da sama rinem v ta “problem”. Zadnje čase pa me moj občutek vedno bolj najeda. Naj na kratko opišem mojega sina. V ravni mladosti je bil moj sin zelo nadpovprečno inteligentern. To je opazila tudi psihologinja pri treh letih. Sedaj mislim, da je v neki sredini… Je izredno tih, miren, zaprt otrok. Socialno zelo plašen. ( ne gleda v oči, ne pozdravlja,…)Se ne pogovarja o svojih čustvih. Vendar kot mami vem, da ga mučijo. je zelo obcutljiv.Če se nekdo naprimer samo zaleti v njega ima občutek, da so ga napadli. Da ga ne marajo, da se norčujejo z njega. S tem zelo trpi. Vem, da se tako počuti, vendar velikokrat je naprimer samo otroška igra, ki jo on ne razume. Živi v sojem svetu. Zelo zasanjan otrok. zelo počasen. Tudi učiteljica mi je rekla, da ga vedno čakajo. Cel razred. Zelo brez motivacije za katerokoli stvar. Nap. želel si je karate. Vendar vedno ko ga pridem iskat sedi in opazuje druge. Sam pa ne trenira. Imam občutek, da nobena stvar ne zanima. Ima slabo koncentracijo. Nekaj začne in vedno obupa, je ne dokonča. Vsak dan so boji za domačno nalogo. Ko jo naredi, je izdelek zelo slab. Vse nahitro. ne da se mu potruditi.(čeprav pozna odgovor ga ne bo napisal).. To je samo nekaj stvari, ki mi leta ne dajo miru. Mislim da je zelo zahteven otrok. Potem pa sem danes slučajno brala o hiperaktivnosti. IN sem se malo zamislila, kaj če je kaj drugega na tem. Da bi mu lahko pomagala.. Mogoče neke vrste avtizma. Pa me zanima ali je moj opis kakšnemu znam. Mi lahko pomagate,Naj še dodam, da pri svojih 7,5 let še vedno kaka v hlače. Začeli so ga sošolci zbadati, da smrdi, če se kdaj stušira. Glede tega sem naredila že vse. Mogoče se odgovor skriva v avtizmu , ADHD, ali v čem drugem. ADHD so otroci, ki so hiperaktivni. Vendar moj otrok je vse prej kot to. Zelo socialno nerazvit. Hvala vsem za odgovore.

Mamica, naroči ga na pregled pri dr. Macedoni Lukšič. Edina je, ki se pri nas ukvarja z diagnostiko in otroke dobro pozna.

Veš, velikokrat okolica ne prepozna oziroma si razlaga drugače, mame pa imamo ta občutek, ki nas pogosto ne vara.

Smejko12,
ste že otroka kam peljali na pregled? In kaj so ugotovili? Moram povpraviti sporočilo “pregled” preglede in diagnostiko ne opravlja samo dr. Macedoni Lukšič, temveč tudi Ambulanta za avtizem na PK v ljubljani. Glede na to, da ne veste, če je Avtizem ali ADHD, se je najbolje naročiti k pedopsihiatru.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami
nova
Uredništvo priporoča

Za začetek izpolnite vprašalnik online.

http://www.surveygizmo.com/s3/1329619/Autism-Treatment-Evaluation-Checklist-revised

Rezultat vam bo dal sliko ali gre za avtizem ali kaj drugega. Če gre za avtizem, je ta zdaj ozdravljiv, tak proces pa zahteva kar nekaj časa in truda.

ATEC je dober spletni vprašalnik. Ne glede na različna mnenja, pa avtizem ni ozdravljiv.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Kdo vas je pa to naučil? In predvsem, kdaj?

Časi se spreminjajo, terapije nadgrajujejo in avtizem je danes že v celoti rešljiv biomedicinski problem (bolezen).

Kot vedno, del uradne stroke caplja za razvojem in rešitvami. Drugi del sodeluje v novih rešitvah. Tretji del pa hlasta po denarju in se ne meni za bolnike, ki naj bi jih zdravil.

New Report

Close