Najdi forum

Pozdravljeni,
starejsi sin (Ziga K., morda se nas boste spomnili) je bil pri vas delezen logooedske obravnave, jo tudi zakljucil in lepo osvojil vse glasove. Mlajsi bratec gre po Zigovih stopinjah. Hipotonija je bila pri njem se mocneje izrazena. Usedel se je pri 11., mesecih, shodil pri 17., veliko tezav je imel pri prehranjevanju, pitju (izredno pogosto se mu je zaletelo, pri pitju se posebej), sedaj pri dveh letih lahko recem, da gre koncno na bolje. Sicer gibalno kar dobro napreduje, tudi zahvaljujoc odlocnemu karakterju 🙂
Prva beseda je bila giga (Ziga) in to pri enem letu. Sledila je mama nekje pri 18. mesecih, pa ata, imena nasih kuzkov, oponasanje avtomobila, gaga za racko, mu za kravo… Pri 26. mesecih (zdaj) je besedni zaklad malo povecal, vendar so besede razumljive samo meni, pa se to ne vedno, kar ga spravi v mocno stisko. Za primer: ninenan (rojstni dan) in ninenanan (spuzi kvadratnik), mona (modra) in mona (crna), Dadut (Gasper), ima tudi cisto svoje besede, recimo dideda pomeni, naj mu berem 🙂 Lucka je ula, ula je tudi luza, knjiga je nina, Nina pa je tudi nasa psicka Anita. Predvidevam, da bo bolj artikuliran govor prisel pozneje, saj je zdaj prakticno sele na zacetku. Verjetno mu logopedska obravnava ne uide, ampak pri Zigu smo zaceli okoli tretjega leta in je bilo po mojem mnenju dovolj hitro. Tako da zaenkrat pediatrinji se nisem omenjala teh tezav. Zanima pa me glede crke r, ki jo govori iz grla ali pa jo izpusti (Rori izgovori z dvema r-jema iz grla, medtem ko atijevo ime Jure izgovori kot Ua). Ali bomo veliko zamudili, ce bo zdaj recimo eno leto govoril r iz grla? Mu lahko kako pri tem pomagam? Je morda smiselno, da vseeno prosim za napotnico?
Najlepsa hvala in lep pozdrav od Ziga, ki ima ze nekaj mesecev v predalu risbico za vas 🙂
Lp,
Aleksandra

New Report

Close