Najdi forum

Pozdravljeni,

pišem vam ker sva z možem že čisto na koncu z močmi in pozitivnim razmišljanjem da bo boljše glede obnašanja našega 2 letnika. Je pravi obup in kot opažamo se ne bo samo spremenimo čez noč. če ima kdo kakšne podobne izkušnje in kako ste to rešili se veselim nasvetov :)…
od rojstva je bil zahteven in jokav,..še danes vedno joče in potem pove kaj želi. ampak še vedno želi z jokom kaj doseči, od cca 18 m je začel zelo govoriti, prej je bolj malo. od vedno se ne rad crklja, in se ne želi objemati oz. ko on to želi ( npr. pred spanjem, ko je bolan),..posledica vstopa v vrtec je bilo tudi grizenje družinskih članov, kar je bilo zelo zoprno. sedaj recimo da je prenehal ampak pa tepe. že ko mislimo da je prenehal, ponovno začne tepsti. to je tako grdo. doma smo umirjena družina- nobenega nasilja. pa tudi mislim da ne more imeti vsak dan čustva za predelati da jih daje ven na tak način. kot starš se slabo počutim, ko tepe. smo probali preusmerit pozornost, ali ignorirati,..ampak kar pride in udari. kaj narediti? problem je tudi ker mož je bolj strog in takrat je fant zelo uredu ( vodljiv, igriv, uboga,..) sama pa sem bolj popustljiva in je malček razlika pri vzgoji,.. če je več ljudi z njim kar povprek tepe in grize, se grdo obnaša..ko pa je samo z enim je priden fantek. kaj pravite na to? vem da bi moralo slediti kazen temu, ampak npr. če to naredi ozuni in rečem da gremo pa domou, reče da ok..torej ni kazen v tem primeru zanj to?:(…
od vedno potihem, še posebno dokler ni tok govoril, sem se bala da bi imel avtizem. danes bi določene stvari ovrgla, pa tudi sej se tudi drugi tako obnašajo pa še niso avtisti ane?
npr. prej je bil problem sprememba prostora, oseb,…sedaj gremo lahko povsod z njim in se lepo obnaša ( prej se je npr. pri zdravnici dru kot zmešan. sedaj se mu pa lahko že dopove zakaj gremo tja in celo sodeluje), ponoči se še vedno zbuja ( saj se tudi ostali?), je grob in nasilen ampak tudi ljubeč in dobrosrčen, drugim je prikupen in prijeten,..zna gledati tudi zelo grdo, druge gleda v oči, rad hodi v vrtec, je rad v družbi vendar se še ne zaigra dobesedno z vrstniki-mogoče večjimi, glede hrane tako včasih pove dosti včasih ne, ni izbirčen glede oblačil, igrače- igra se različne stvari ( več stvari ”obdela” v 10 minutah) , skrbi me njegov vrstni red avtov-se igra vožnjo z njimi in tudi z očim vozita avto, ampak potem jih pospravi v vrsto (??), zanima ga veliko stvari- ampak kratek čas,..je rad v gibanju, ima zelo močan karakter, in je trmast tudi zelo, ko je seveda po njegovo in je on glavni je ok- sicer pa postane tečen in siten ker se ne vrti okrog nje več…
prosim za kak nasvet
hvala

Zdravo.

Glede na to, da ti ni nihče odgovoril, upam, da boš vsaj ti sem nazaj pokukala in mi povedala kako si rešila svojo situacijo. Sem namreč na istem ko ti. Mali bo imel sedaj 23 mesecev in je živi obup. Meni se bo pa kmalu zares zmešala, kajti tako enostavno ne gre več naprej. bolj kot si želim ostati mirna, bolj se mi meša. otroku rata vsak dan me spravit v totalen obup. Že 3 dni jočem, ker ne vem več kaj narediti.
Kot praviš ti, od nikoli se ni rad cartal in se še zdaj ne, razen ko on tako hoče. Predvsem ko je bolan.
Ne uboga nič. Ko mu rečeš ne smeš tega, nalašč stori to.
Noče se previjat, zobe umivat, tuširat, česat, strižt, nohtke postrižt, namazat s kremo, nosit klobučka. Sedaj po novem tudi oblačit. V vrtcu pravijo da teh težav nimajo.
Zato res ne vem kaj delamo narobe. Ko ga kaznujem, se joče, dere, meče na tle, me cuka, udarja z glavo povsod. Prav tako je kadar je čas za it spat. Skratka se mi zdi, da spoh ni normalen otrok in da ne razume ni od nič. Čisto sem že iz sebe. Iskreno komaj čakam, da ga zjutraj čimprej v vrtec odpeljem in da iz službe čim kasneje domov pridem, saj ne vem več kako naprej.

če mi lahko kdo da kak koristen nasvet, bi bila zelo hvaležna.

lp

Zdravo.

Glede na to, da ti ni nihče odgovoril, upam, da boš vsaj ti sem nazaj pokukala in mi povedala kako si rešila svojo situacijo. Sem namreč na istem ko ti. Mali bo imel sedaj 23 mesecev in je živi obup. Meni se bo pa kmalu zares zmešala, kajti tako enostavno ne gre več naprej. bolj kot si želim ostati mirna, bolj se mi meša. otroku rata vsak dan me spravit v totalen obup. Že 3 dni jočem, ker ne vem več kaj narediti.
Kot praviš ti, od nikoli se ni rad cartal in se še zdaj ne, razen ko on tako hoče. Predvsem ko je bolan.
Ne uboga nič. Ko mu rečeš ne smeš tega, nalašč stori to.
Noče se previjat, zobe umivat, tuširat, česat, strižt, nohtke postrižt, namazat s kremo, nosit klobučka. Sedaj po novem tudi oblačit. V vrtcu pravijo da teh težav nimajo.
Zato res ne vem kaj delamo narobe. Ko ga kaznujem, se joče, dere, meče na tle, me cuka, udarja z glavo povsod. Prav tako je kadar je čas za it spat. Skratka se mi zdi, da spoh ni normalen otrok in da ne razume ni od nič. Čisto sem že iz sebe. Iskreno komaj čakam, da ga zjutraj čimprej v vrtec odpeljem in da iz službe čim kasneje domov pridem, saj ne vem več kako naprej.

če mi lahko kdo da kak koristen nasvet, bi bila zelo hvaležna.

lp

New Report

Close