Najdi forum

Moj otrok je pravkar začel hodit v vrtec.star bo 3 leta in še ne govori nobenih stavkov. Upala sem da bo boljše ko se bo družil z otroci.med uvajanjem so se mi odprle oči čeprav je bil sum že prej prisoten. Izstopal je z svojim vedenjem deloval je manj razvito kot bi imel duševno motnjo.zato sem prej preiskala splet za duševne motnje pri otrocih. Pokazalo mi je avtizem. moj sin ima skoraj vse znake. Trese in vrti glavo,maha z rokami, strmi v luč ali prazno steno,ne zna se igrati z drugimi otroci izogiba sr jih in komunikacije z njimi.je trmast in kakšna 2 mesec že zavrača ljubkovanje in objemanje. Hoče gledati samo 1 risanko. nenadoma ponovi besedo ki jo je slišal več ur prej.velikokrat se naredi gluh. in danes sem ga zalotila kako je prižigal in ugašal luč brez premora.ko sem ga opozorila ni takoj odnehal.ko sem mu rekla drugič je pustil luč ugašnjeno in strmel 5 sekund v temo pred sabo. Občasno se ponoči zbudi jokom krčenjem in se ne pusti dotikat tolažit. čež čas ko nosim pol urepo hiši medtem se Me krčevito drži in deluje zelo prestrašeno se umiri in je treba z njem zelo nežno ravnati se počasi gibati če ne ponovno plane v jok.Navzen izgleda popolnoma normalen fantek, rad se smeji rad ima živali, rad ima nas. Ljudje vidijo vendar ne izgovorijo na glas. Vsi sumijo da je duševno bolan otrok. Jaz pa sem bila slepa kljub mojim občasnim sumom sem si govorila da je moj otrok popoln in da je vsak otrok drugačen.lahko bi mu pomagala sedaj se bojim da je prepozno. Sumim pa da sem tudi jaz rojena z to boleznijo.vedno sem bila čudak se posvečala samo 1 stvari hkrati po več ur na drugih področjih pa je moje znanje ničelno. Sedaj sedim in to pišem medtem ko poslušam kako moj sin spi in se sprašujem zakaj za boga se nisem nikoli vprašala ali je to ok. Bila sem 1 krat pri zdravniku ker sem ga želela vprašati ali je normalno da ne govori stavkov.ta mi je rekel da je da ima čas do 3 leta. Ne vem kaj naj si Mislim bojim se da je avtizem podedoval po meni.menda je neozdravljiv. Takoj zjutraj grem k zdravniku in sem skoraj 100 procentna da ga ima. Ali to pomeni da bo moj otrok hodil v posebno šolo? Da ne bo imel normalnega življenja? Da bi bil asocialen? Trga se mi srce ob misli na to.

pa če ima aspergerja bo lahko v redni šoli
če ga pred šolo ne bodo odkrili te bodo učitelji v šoli zmerjali, da tvoj otrok ni priden

New Report

Close