Najdi forum

Gospa logopedinja in ostali,
čeprav že leta (star je 5) sprašujem glede sinovega jezika, ki je toliko priraščen, da ima težave pri glasovih r, l in šumnikih (težko dvigne jezik), so mi vsi odgovarjali, da ne opravljajo več teh posegov, temveč z vajami to kožo raztegujejo. Danes pa mi je pedagoginja v vrtcu zelo svetovala ta poseg, kjer kozico prerezejo. Zanima me, kje v Mb to počno? Dajo pediatri napotnico, naša namrec pozna našo težavo, a je mnenja, da poseg ni potreben. Naj vztrajam pri napotnici? Vnaprej hvala za mnenja in nasvete.

ProsimNasvet

res je, da (vsaj pri v Sloveniji) poseg redko opravijo.S posegom se “podaljša” sluznica, a, po mojih izkušnjeh, so vaje razgibavanja še vseeno potrebne.
Res pa je tudi, da se z razgibavanjem tudi da “podaljšati”. Če obiskujete logopeda, še njega vprašajte za mnenje.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni,
prosite za napotnico tudi sinovega zobozdravnika. Ta kožica se imenuje frenulum in jo v lažjih primerih lahko prereže zobozdravnik po možnosti z laserjem, ker je manj krvavi in je lepše celjenje , lahko pa vas napoti k oralnemu (čeljustnemu) kirurgu. Ti so običajno v večjih ustanovah, npr. Zdravstveni dom Ljubljana, Z. D. Maribor ali v bolnicah, npr. Celje, Stomatološka klinika v Ljubljani…
Če se dovolj zgodaj opazi, jo lahko prestriže že pediater v porodnišnici.
Tudi po tej mali operaciji so potrebne vaje, da se jezik nauči, da ni več na (pre)kratki vrvici, ampak se začne bolj svobodno gibati. Trening poveča gibljivost jezika, operacija mu to samo omogoči. Raztezanje samo z vajami v določenih primerih ni dovolj učinkovito, da bi se poznalo.
LP

New Report

Close