Najdi forum

Dispraksija in učenje inštrumenta

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet oz. vaše izkušnje glede glasbene šole oz. učenja inštrumenta pri otroku z dispraksijo. Naš 8-letnik si zelo želi igrati inštrument, sama pa se bojim, da bo neuspešen oz. bodo same težave. Dobro si spominjam nenehnih bitk, ko je moj brat – tudi dispraktik – vadil klavir, pa mu ni in ni šlo, čeprav je učitelj trdil, da je zelo nadarjen in da bi moral samo več vaditi.
No, zanimajo me vaše izkušnje, pa tudi nasvet, v kateri inštrument usmeriti otroka, da bo imel čimmanj težav zaradi dispraksije?

Hvala!

Kateri inštrument bi bil najboljši, nimam pojma, zagotovo pa bo otrok potreboval učitelja, ki je sposoben ZELO drugačnega pristopa – mene bi bolj to skrbelo, kot sam inštrument.

Pozdravljeni.
Moj sin ima diagnosticirano disleksijo, v povezavi s tem (ali pa tudi ne) pa ima verjetno tudi nekaj dispraksije (dolgo je bil obojeročen, ni znal zavezati vezalk, grdo in počasi piše, slabo meče žogo…). Sicer zelo dobro plava in smuča, je pa še vedno katastrofa pri ekipnih športih z žogo. Želel si je v glasbeno, sam izbral trobento in zdaj je končal peti razred. Gre mu dobro, tako da za ta inštrument lahko rečem, da dispraksija nima kaj dosti vpliva. Saj končno premikaš le tri prste, vse ostalo morajo narediti usta. Na srečo so tudi note obrnjene vse v isto smer, tako da se mu tule tudi disleksija ne pozna.
Mislim, da bo za otroka dobro, če poskusi v glasbeni. Še posebej če mu bo šlo, mu bo to pripomoglo k samozavesti. Za učitelja pa je važno le, da ni žaljiv in ne daje otroka v nič.

nova
Uredništvo priporoča

Jmj,
tu bodo bolj pomagle izkušnje drugih stašev. Vnedar pa pri tem ne pozabiti tudi na otrokove želje.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Moj nasvet bi bil, poslušajte otroka. Je pa dejstvo da se večina oseb z disleksijo disgrafijp, dispraksijo lahko učijo igranja instrumenta. zanje je najboljši način učenje igranja instrumenta po posluhu. Njadite učitelja ki je otroka pripravljen poučevati na ta način in ne omejujte otroka.
Srečno

Najlepša hvala! Po vašem nasvetu in pogovoru z otrokom se je sin odločil za tubo. Zaenkrat je navdušen in mu gre zelo dobro in ja, za dispraktika je uporaba treh prstov precej lažja :).
Hvala še enkrat za nasvet!

New Report

Close