Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Psihoterapija ne pomaga

Default avatar

zgubljena_duša

Sem oseba, ki ima očitno kup nerazrešenih problemov, če ne ne bi imela toliko težav pri iskanju partnerja, ne ne bi ibla večno osamljena, bi imela prijatelje, ne bi se že dvakrat ločila, ne bi pri 40+ blodila okrog.
No hodim k psihoterapevtu, že 18 ur. Ampak vse bolj mi je to le metanje denarja stran. Sploh ne vidim nobene koristi, da plačujem drage ure, učinka pa ni.
Ali pa sem le preveč nepotrpežljiva in je res treba to hodit leto, dve, tri leta?
Do sedaj se sploh še nisva menila o recimo mojih otroških travmah.
Default avatar

odgovor

Zamenjaj psihoterapevta. Katera smer pa je? Splošen psiholog?
Default avatar

zgubljena_duša

Smer? Pojam nimam.
Nekak sem dala že kup denarja za te zadeve in vse še enkrat od začetka... ne vem.
Default avatar

odgovor

Samo če ne pomaga, nima smisla vztrajati. Res, da 18 ur ni veliko za reševanje globokih travm, ampak je dovolj, da se že marsikaj razreši. Ne znam si predstavljati psihoterapije brez pogleda v otroštvo, ponavadi se o tem govori že lahko dokaj hitro, recimo na kakih 3., 4. terapiji. Seveda odvisno od smeri prihoterapevta.
Za hujše travme je treba hoditi več let, amapk spremembe, napredek se pa vidi že dokaj hitro.
Default avatar

zgubljena_duša

O otroštvu se ne meniva. Včasih poskušam kaj navezat, ampak brez uspeha. Mene pa po mojem ravno te nepredelane travme iz otroštva omejujejo. Če bi jih predelala, bi bilo lažje. Ne vem, sem pričakovala ravno predelevanje teh travm in kak vpliv imajo na sedaj.
Default avatar

in kakšne travme?

in kakšne travme imaš iz otroštva?
Default avatar

zgubljena_duša

Zlorabe.
Default avatar

japkica

zgubljena_duša je napisal/a:
O otroštvu se ne meniva. Včasih poskušam kaj navezat, ampak brez uspeha. Mene pa po mojem ravno te nepredelane travme iz otroštva omejujejo. Če bi jih predelala, bi bilo lažje. Ne vem, sem pričakovala ravno predelevanje teh travm in kak vpliv imajo na sedaj.
Tega pa ne razumem. Povej kaj te muči in o čem bi rada govorila. Saj gre vendar zate.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti,
če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga)
Default avatar

zgubljena_duša

Saj sem povedala pa se njemu zdi njegov pristop pravi.
Default avatar

nfwpo3erui

Zlorabe.
tega se ne boš nikoli rešila

predelovanje pa je vračanje nazaj v dogodke, občutke.....

možgani take stvari izolirajo z namenom

včasih je bolje reševati samo tisto, kar še prihaja na plan, kot pa cele zgodbe še enkrat podoživljati

poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo..... ne vem, če je to dobro

ločujejo pa se tudi taki, ki niso zlorabljeni, tako da ne išči krivdo za vse v tem
Default avatar

japkica

Saj sem povedala pa se njemu zdi njegov pristop pravi.
Pa zaupaš njemu in njegovemu pristopu?
Default avatar

Robi...

odgovor je napisal/a:
Samo če ne pomaga, nima smisla vztrajati. Res, da 18 ur ni veliko za reševanje globokih travm, ampak je dovolj, da se že marsikaj razreši. Ne znam si predstavljati psihoterapije brez pogleda v otroštvo, ponavadi se o tem govori že lahko dokaj hitro, recimo na kakih 3., 4. terapiji. Seveda odvisno od smeri prihoterapevta.
Za hujše travme je treba hoditi več let, amapk spremembe, napredek se pa vidi že dokaj hitro.
Jaz si tudi ne znam predstavljati terapije brez vpogleda v preteklost in s tem poiskati vzroke.
Razumevanje je kot diagnoza, ki nam pomaga pri določitvi načina zdravljenja.
In kako si predstavljaš predelovanje travm ?
O kakšnih zlorabah je govora ? Spolnih, telesnih(nasilje), .....?
Default avatar

Robi...

aleksandra je napisal/a:
poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo..... ne vem, če je to dobro
Ukvarjanje izključno s preteklostjo nas res drži v preteklosti in nam preprečuje, da bi živeli v tem trenutku.
Preteklosti seveda ni možno izbrisati, lahko pa nam izražanje potlačenih občutkov olajša dušo, saj se z izražanjem na nek način osvobajamo bremena preteklosti.
Default avatar

zgubljena_duša

Midva se sploh ne pogovarjava o otroštvu. Sem skušala sama naplesti v tisto smer pa ni šlo.
Default avatar

japkica

Midva se sploh ne pogovarjava o otroštvu. Sem skušala sama naplesti v tisto smer pa ni šlo.
To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.
Default avatar

zgubljena_duša

Če pa začne govorit o temi pa jo sam zamenja. Meni je pa zelo težko govoriti o teh stvareh že tako nasploh in ko te še psihoterapevt zavrne, mi vse dol pade. Potem se res čutim noro.
Default avatar

nfwpo3erui

japkica je napisal/a:
To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.
vprašanje zakaj taka odločitev......
Default avatar

Pandora1 npr.

aleksandra je napisal/a:
japkica je napisal/a:
vprašanje zakaj taka odločitev......
Točno tako. Prav gotovo se je odločil tako z razlogom. Vsekakor če temu prihoterapevtu ne zaupaš, ga zamenjaj. In novemu povej, zakaj si tega zamenjala in če se bo tudi on izogibal tej temi (ali se mu zdi katera druga pomembnejša); ga direktno vprašaj, zakaj...
Default avatar

Robi...

Če pa začne govorit o temi pa jo sam zamenja. Meni je pa zelo težko govoriti o teh stvareh že tako nasploh in ko te še psihoterapevt zavrne, mi vse dol pade. Potem se res čutim noro.
In zakaj noče govoriti o otroštvu ?

Priporočam, da ga zamenjaš. Saj takšna terapija, kjer ni zaupanja, nima smisla. Oziroma ima smisel le za terapevta, ki služi denar.
Default avatar

zgubljena_duša

Glede, da po 18 urah ni nobene spremembe, ne čutim nič zagona, ne čutim drugega kot, da je moja denarnica za 600€ lažja... ne vem no. PO toliko urah bi mogoče že morala čutiti, da sem na pravi poti, ker hodim na psihoterapijo. Zdi pa se mi, da je to kot, da sem šla na klepet s kolegico ob kavi, samo ta klepet je zelo drag.