Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Kakšne ženske imamo moški radi

Default avatar

Princess28

Ja, v bistvu je full dobro veliko dejtati, ker dobiš izkušnje. Seveda je potrebno biti to kar si. So pravila Matjazko pri dejtanju, nenapisana pravila, tukaj se ne gre za pretvarjanje. Samo je določena etiketa pri spoznavanju ljudi, ki se meni zdi da je super če jo oseba obvlada. Da se ne gre over the edge.
Default avatar

krivokljun

Če ste šli v offtopic, grem pa še jaz (čredni nagon haha).

Tudi meni se zdi butasto že na 1. kavi razlagat osebne probleme pa it v detajle glede spolne/partnerske preteklosti in morebitnih duševnih težavah. Ena moja kolegica vse te zadeve že zve na prvih dejtih. Meni se to definitivno zdi over the edge, o katerem piše Princess. Sem spada tudi jamranje o prejšnjih bivših pa kok je bla pra*ica ali pra*ec, kake mu/ji je delala - sicer potem vedno pomislim, saj to tudi nekaj o tebi pove in tvoji hrbtenici, če si to dopuščal/dopuščala. Ker roko na srce, od takih preosebnih pogovorov nimamo nič kaj večjega vpogleda v psiho, osebnost človeka, s katerim smo na dejtu. To da je bil 3 leta v depresiji, meni nič ne pove o tem, kako se on sicer obnaša v življenju, kaj ga veseli, v čem uživa, kake ambicije ima oz.. želje itd.

Se pa po eni strani strinjam tud z matjazkom, ki pravi, da je neumno imet vnaprej postavljena vprašanja oz. teme. Pogovor naj bi se razvijal spontano, samo o preveč osebnih zadevah mi ni apetitlich razlagat ali poslušat. Prav moram se spomnit, če sem že mela kdaj tak primerek pa mislim da ne. Ker potem definitivno do 2. dejta ne bi prišlo.

Princess, če ti bo kdja šlo za nohte pri freelance jobu, se obvezno vrzi v pisanje priročnika, po drugi strani pa moraš dobro napisat, ker je takih priročnikov kot listja in trave. Mogoče, če bi lansirala kot e-book ... ;)
Default avatar

Princess28

Thanx za reply Krivokljun:) sem zašla v offtopic ker se mi zdi ta tematika bolj zanimiva. Saj to je velik problem ne samo pri moških, še pri sebi sem opazila ko sem v preteklosti na kakšnem dejtu tupila kar ene tretje stvari, ki niso bile primerne za prva spoznavanja.

Omenjanje in opravljanje bivših je verjetno ena izmed največjih napak, ki jih lahko narediš pri spoznavanju.

Se strinjam da če je kemija prava, mora pogovor teči brez večjih problemov. Sva s frendom že razmišljala enkrat če bi napisala en tak mini buklet o online-net datingu, ker imava obadva dosti izkušenj iz tega področja. Glede pošiljanja slik, kdaj je pravi čas da se dobiš, kako preveriti osebo, glede zaščite..itd..

Aja, tako kot un tip, ki mi je rekel da ga tišči kakati:) Tisto je bilo res nekaj kar ne bom do konca lajfa pozabila. Jst zdj če koga spoznam pa da mi začne lapati od bivše, potem običajno takoj prekinem, se mi ne da več tega poslušati. Ali pa en tip mi je prinesel na prvi dejt album s slikami svoje mamice, in mi jih potem kazal, je bil čisto navdušen nad svojo mami, kolk huda ženska ane:), copatek. Full mi grejo pa na živce tisti ki se jokajo kaj jim je bivša naredila in potem izveš vse, kakšna je bila v postelji in bla bla..skratka neprimerno in boring. In tak človek bo isto od tebe govoril drugim.
Default avatar

Pandora1

Ki ne komplicirajo in ne težijo. S katerimi ni problemov in ne zahtevajo ničesar. Pa da se imate z njimi fanj, da vam je luštno in da se ob njih počutite dobro.
Default avatar

Alexis

Princess28 je napisal/a:
Jst sem veliko na dejte hodila, believe me veliko freakov je bilo med njimi:), bom mogoče kdaj knjigo napisala o tem kaj se sme in kaj ne delati na prvih dejtih.
To me pa spominja na tračarske ženske revije, ki sem jih za hec brala kot v OŠ v stilu "kako narediti vse tako, da je moškim všeč" in potem "fantje ne marajo tega, fantje ne marajo onega, pri fantu nikoli ne smeš ..." ipd. No, princeska, morebiti ta knjiga ni slaba marketinška ideja .-)

Če izluščimo najpogostejše smernice na MON-u (nekaj jih bom nanizala, ostali lahko nadaljujete; pa ne jemati resno :-):

- stara pod 30, še bolje pod 25 (še malo, pa padem ven iz starostne kvalitete hehe)
- mora biti lepa
- mora biti pametna, a ne preveč
- mora biti preprosta, to = nikoli naličena, nepobarvana, nepobrita, brez nalakiranih nohtov, populjenih obrvi, vedno v teniskah ali planinskih gojzarjih, pete in balerinke so tudi za posebne priložnosti prepovedane in znak kompliciranja
- nosečnost mora potekati brez težav in jamranja, sicer je to znak travm
- postava normalna, brez ekstremov navzgor ali navzdol, bolje kak kg več kot manj
- kuhanje in štihanje vrta ni pogoj, je pa plus
- borbenost ni zaželjena
Default avatar

Princess28

Thanx Alexis:) Če bi že kaj napisala pod temo dating-a, bi bilo bolj usmerjeno v online dating. Kjer bi bile vključene tudi moje zgodbe in zgodbe mojih frendov v online datingu. Se mi zdi da še ni toliko stvari od tega napisanega. Samo ja lahko se potem tudi te klasične stvari vključi v to. We'll see, trenutno delam na neki drugi zadevi, ko bo primeren čas bo mogoče čas za kak priročnik.
Default avatar

Marko

krivokljun je napisal/a:
Če ste šli v offtopic, grem pa še jaz (čredni nagon haha).

Tudi meni se zdi butasto že na 1. kavi razlagat osebne probleme pa it v detajle glede spolne/partnerske preteklosti in morebitnih duševnih težavah. Ena moja kolegica vse te zadeve že zve na prvih dejtih. Meni se to definitivno zdi over the edge, o katerem piše Princess. Sem spada tudi jamranje o prejšnjih bivših pa kok je bla pra*ica ali pra*ec, kake mu/ji je delala - sicer potem vedno pomislim, saj to tudi nekaj o tebi pove in tvoji hrbtenici, če si to dopuščal/dopuščala. Ker roko na srce, od takih preosebnih pogovorov nimamo nič kaj večjega vpogleda v psiho, osebnost človeka, s katerim smo na dejtu. To da je bil 3 leta v depresiji, meni nič ne pove o tem, kako se on sicer obnaša v življenju, kaj ga veseli, v čem uživa, kake ambicije ima oz.. želje itd.
Hmmm, kaj pa če ti fant na prvem zmenku pove, da je sicer imel "slabo" izkušnjo, vendar se je iz nje nekaj naučil? V tem primeru še vedno govori o isti stvari (torej pretekli izkušnji), le na malo bolj pozitiven način. Je to "dovoljeno"? Ali res nimate drugačnih izkušenj?
Se ne strinjam s tem, da na zmenku morajo obstajat nepisana pravila. To je preveč umetno. Se pravi, se moram pretvarjat, če se jih želim držat in slučajno moja osebnost tem pravilom ne ustreza. Strinjam pa se, da več izkušenj pripelje do tega, da se začnemo drugače obnašat, bolj "primerno", pa ne zato, ker bi bila to neka pravila, ampak zato, ker tako čutimo.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Princess28

Ne vem no Marko, v bistvu če ti tip/ženska začneta omenjati ex-e na dejtu, potem je ta oseba še zmedena, ni še prebolela ex-ov. Torej ni primerna za serious relationship, tudi vprašanja na dejtih, o bivših so bedna in neprimerna. To se je vsakemu od nas že zgodilo da so te spraševali koliko časa si samski? zakaj si šel narazen? to je neprimerno sploh pri prvih spoznavanjih. A te mogoče zanima ex? No I dont think so. To je tudi nespoštljivo do osebe s katero si na dejtu da omenjaš bivše, kaj pa to osebo briga, moraš se tej osebi posvetiti. Preteklost ni važna move on. Ko spoznavaš nove osebe ni dobro omenjati preteklosti, že zaradi svoje zaščite. Razen v primeru če bi se šlo res za kakšno big stvar in potem ko osebo že bolje poznaš in če je moment primeren lahko omeniš. Itak je pa preteklost nepomembna so its better to leave the old skeletons in the closet.
Default avatar

Alexis

Alexis je napisal/a:
Princess28 je napisal/a:
Jst sem veliko na dejte hodila, believe me veliko freakov je bilo med njimi:), bom mogoče kdaj knjigo napisala o tem kaj se sme in kaj ne delati na prvih dejtih.
To me pa spominja na tračarske ženske revije, ki sem jih za hec brala kot v OŠ v stilu "kako narediti vse tako, da je moškim všeč" in potem "fantje ne marajo tega, fantje ne marajo onega, pri fantu nikoli ne smeš ..." ipd. No, princeska, morebiti ta knjiga ni slaba marketinška ideja .-)

Če izluščimo najpogostejše smernice na MON-u (nekaj jih bom nanizala, ostali lahko nadaljujete; pa ne jemati resno :-):

- stara pod 30, še bolje pod 25 (še malo, pa padem ven iz starostne kvalitete hehe)
- mora biti lepa
- mora biti preprosta, to = nikoli naličena, nepobarvana, nepobrita, brez nalakiranih nohtov, populjenih obrvi, vedno v teniskah ali planinskih gojzarjih, pete in balerinke so tudi za posebne priložnosti prepovedane in znak kompliciranja
- postava normalna, brez ekstremov navzgor ali navzdol, bolje kak kg več kot manj
- borbenost ni zaželjena
Ampak dejansko vse te smernice ne povedo nič o resnični osebnosti, ki je najpomembnejša. Aja, nekateri imajo za smernico še nacijo.
Default avatar

matjazko

Alexis je napisal/a:
Princess28 je napisal/a:

- mora biti lepa
- borbenost ni zaželjena
Partnerja si izbereš takšnega, kot ti pač ustreza, ki se značajsko ne bo nagibal k temu, česar ne maraš pri moškem, a ne? Ker ti vedno tako pišeš, kot da si osebno prizadeta in užaljena, kar se tiče (plehkega) okusa nekaterih moških. Kateremu pač paše, da ima ženska prsne silikonske vložke, pa naj jih ima, če obema tako odgovarja, če ima rad mlajše, naj jih ima, če spet tako obema ustreza.
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar

Alexis

Ne vem, kje si našel znake užaljenosti, moj post je bil kvečjemu šala :-)
Default avatar

Alexis

Aja, Matjažko, si poleg filozofa psiholog (oba poklica spoštujem sicer)?
Default avatar

Princess28

Sem ravno hotla napisati, da je Alexis še napisala da naj ne jemljemo tega spisa zares da je pač bila zadeva bolj za smeh:) Je sicer nekaj resnice v postu seveda, samo je luštno napisano.
Default avatar

Spider

Alexis je napisal/a:
[

- stara pod 30, še bolje pod 25
Ko jo spoznaš, sigurno. Sveže je slajše.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

krivokljun

Marko je napisal/a:
kaj pa če ti fant na prvem zmenku pove, da je sicer imel "slabo" izkušnjo, vendar se je iz nje nekaj naučil? V tem primeru še vedno govori o isti stvari (torej pretekli izkušnji), le na malo bolj pozitiven način. Je to "dovoljeno"? Ali res nimate drugačnih izkušenj?
Marko, med klevetanjem svoje bivše (bivših) in citatom zgoraj je OGROMNA razlika. Saj to menda veš :) Nekateri pač grejo na dejt, da zamenjajo objekt (ali je to subjekt? teoretiki, na plano, boom, matjazko) poželenja ali povedano drugače, ne zanima jih oseba kot taka,ampak zgolj to, kaj mu lahko ponudi, kak manko lahko zafila, kako (njegovo) potrebo zadovolji.
Default avatar

zmedena_samica

Alexis je napisal/a:
Princess28 je napisal/a:

- mora biti lepa
- borbenost ni zaželjena
Hahahahaha...Special limited edition by men from med.over.net :)
[center]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."
[sub]-Triumph[/sub][/center]
Default avatar

Boom

krivokljun je napisal/a:
Nekateri pač grejo na dejt, da zamenjajo objekt (ali je to subjekt? teoretiki, na plano, boom, matjazko) poželenja ali povedano drugače, ne zanima jih oseba kot taka,ampak zgolj to, kaj mu lahko ponudi, kak manko lahko zafila, kako (njegovo) potrebo zadovolji.
Orodje? :-)))
Default avatar

krivokljun

Boom je napisal/a:
krivokljun je napisal/a:
Nekateri pač grejo na dejt, da zamenjajo objekt (ali je to subjekt? teoretiki, na plano, boom, matjazko) poželenja ali povedano drugače, ne zanima jih oseba kot taka,ampak zgolj to, kaj mu lahko ponudi, kak manko lahko zafila, kako (njegovo) potrebo zadovolji.
Orodje? :-)))
Noooo, nisem mislila tak plastično. :S Ti mi samo povej, ali si ti objekt ali subjekr, kot te katenjka popredmeti, verjetno objekt.
Default avatar

japkica

Moški imate radi inteligentne ženske, ki niso neubogljene princeske in se znajo postaviti zase doma in v službi, a hkrati ohranjajo svojo ženskost, nežnost in preprostost. Ženske, ki jim ni odveč biti ženska (tudi mama in gospodinja) oz. je rada ženska. Tudi v postelji.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti,
če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~