Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

seroxat - antidepresiv - izkušnje?

Default avatar

Žena

A ima kdo izkušnje z jemanjerm antidepresiva Seroxat (ali nekaj podobnega)? Pa nasplošno izkušnje z antidepresivi? Kako se počutiš, spremembe, je bolje z ali brez ...

Hvala.
Default avatar

jkasdkfkajfjfkaffmf,kaj

Ko jih začneš jemati je malo huje, kakšnih 14 dni, zato je bolje od začetka samo polovičko ali takrat ješ še pomirjevala. Ko pa se telo rpivadi na njih pa je velikoooooo bolje. Ni več sekiranja,straha...
Default avatar

zelo dober antidepresiv

meni je zelo dober....so pa stranski učinki( malo se me oči pekle,pa sliniš se več....).....ko se telo prilagodi temu zdravilu,pa se začneš počutiti ODLIČNO!! SPROŠČENA SEM..SMEJEM SE....VESELA,OPTIMISTIČNA...To je zato,ker je Seroxat narejen iz kemikalij,ki v možganih stimulirajo veselje...ČLOVEK JE NIČ DRUGEGA KOT KEMIJA NAŠIH MOŽGANOV.
Default avatar

Žena

Hvala za odgovora. še eno vprašanje imam, rahlo tako tako. A se navzven kaj vidi, da jemlješ tablete, kakorkoli, se zrediš, si drugačnega videza, imaš kake znake. Ne bi rada, da bi v službi kaj opazili.

Hvala.
Default avatar

En drug Primož

Ja suha usta, ali pa slinjenje (tako kot pri mongoloidih in debilih), tresenje mišic, skozi možgane, kot bi šla cirkularka, ali pa da neke roke mešajo zatilni del možganov, ****** ne dosega orgazma, spomin te zapusti, siljenje na spanje, samo spal sem, ko sem vozil avto, se mi je nenadoma avto pred mano prikazal visok 5 m, ali pa, da me kar prehitevajo z leve in desne, ...

Pomagalo ni nič, le en čuden evforičen občutek čez čas. Ko sem prebral, da bazira na KOKAINU sem se zgrozil in presedlal na Šent-janževko.
Default avatar

Žogica Nogica

Tako kot pišejo predhodniki - ja, AD pomagajo, če so predpisani pravi osebi. Lahko te vzdignejo, živiš lažje, misli niso več tako obremenjujoče. Ampak na dolgi rok bi pa rekla, da je potrebno najti dobrega psihoterapevta, takega s katerim si kompatibilen, ker verjetno nihče nima želje večno biti na AD. Samo ukinjanje brez tega da nekaj dejansko narediš na sebi, pa lahko za seboj potegne še večji padec.

Stranski učinki so različni tudi kar se tiče spremembe teže - jaz sem AD jemala 2x v življenju, dvoje različne (ampak ne Seroxata) in po obojih sem se precej zredila. Kljub temu, da vsaj v prvi fazi (ko pa je šla teža najbolj gor) nisem jedla veliko, kar pa sem, je bilo pa večinoma sadje. Tudi ostali, ki jih poznam, se je večina zredila, kakšen gre pa s težo tudi dol. Če pa je vprašanje samo porast teže, pa verjemi, da v službi ne bi kar na prvo žogo pomislili na AD. Vsekakor je vredno depresijo zdraviti, teža se uredi tudi kasneje. Pa tudi sicer se človeku vidi, da ima depresijo, ker enostavno ne zmore funkcionirati kot sicer - ampak to vseeno ne pomeni, da vsak kar ve, da gre RES za depresijo.

Srečno.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney)
-------------------------------------------------------
Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)
Default avatar

izkusnja

Na tem Seroxatu sem sama dobila samomorilne zelje in popolnoma me je minilo zanimanje za spolnost, zredila sem se, cel dan sem se tresla in obcutek, da se mi vrti.

Zato sem dobila en drug antidepresiv, na katerem pa sem popolnoma izgubila obcutek za sram, strah ali zalost, ter apetit in postala kljub dodatnemu pomirjevalu popolnoma nespecna. na tme drugem antidepresivu je moje zivljenje postalo kot enolicna reka, teklo je mimo mene, ne da bi se me karkoli dotaknilo.
In nic se nisem smejala niti jokala niti nic, nonstop prazna...

Zdaj sem brez vsega tega sranja od antidepresivov.

In sem mnogo boljsa, zdaj vsaj vse normalno cutim, jem, spim, delujem.

Ko bom spet zaposlena in v kaksni zvezi, ne bom vec imela slabih zivcev, razlicnih telesnih bolecin neznanega izvora.

Ce bi blo tako, kot ti psihiatri govorijo, potem bi ves svet moral upostevati od vseh vej medicine samo njih in vsem ljudem na svetu napisati antidepresive zaradi recesije, samskosti, normalnih zivljenjskih dogodkov kot so smrt v druzini, to je nonsens, morate vedet, da samo farmacija na racun zavedenih ljudi s temi zdravili letno zasluzi milijarde in da so psihiatri obvezani pisati antidepresive tocno dolocenih farmacevtskh tovarn.

Ne jim iti na limanice. Raje zivljenje spremeniti !
Default avatar

minniy

Tudi jaz nimam dobrih izkušenj. Poskusila sem tudi druge, pa mi nobeni niso bistveno pomagali. Od stranskih učinkov me jepredvsem motilo, da uničijo libido do konca.

Sedaj vsak dan tečem in to mi res pomaga. Pomaga tudi meditacija (pojdi na tečaj transcedentalne meditacije).

Če tvoja depresija bazira na problemih, ki jih imaš, potem skušaj probleme rešiti, ni rečeno, da je nekaj narobe s kemijo v tvojem telesu. Če pa je depresija resnično bolezensko stanje potem pa ne bi prevč pametovala, o tem ne vem dosti.
Default avatar

melisssa

jaz sem imela paroxat pa je bil ful zakon, sam morš začet z pol tablete pa pol počas it na celo, jaz sem jih mela samo nekaj mesecev in je blo čist kul. jih mam doma če eno škatlo za vsak slučaj samo jih že več let ne jemljem
Default avatar

kramp

po paroxatu sem padel v večmesečno nespečnost, dokler sem ga jedel, nisem spal, telesno šibek, nemarno sem se zredil... Paaropxat je najslabše sranje od tablet kar obstaja. Najhujše je blo, ko sem ga nehal žret , čeprav postopoma : paroxat povzroča hud odtegnitven sindrom. Bli so mravljinci po nogah, rokah in električni sunki v glavi. Od te elektrike pa se takoj vrne panika nazaja pa strah, kot da ne bi delal nobene antidepresivne kure. Ko nehaš jemat paroxat, se vse hudo povrne podvojeno nazaj, to se ne splača.

bolje je vzet apaurin al pa pivo.

to je sama nategancija pa sugestija, seveda je že tolko folka ozdravelo, malomorgen, prav vsi po prenehanju antideporesivne kure pristanejo sčasoma nazaj pr psihiatru pa v bolnici,

Melissa, ti pa že nisi imela nikakršne resne bolezni, sicer bi morala nazaj jemat začet kot vsi, ki smo kdaj bli na njih,

boljše je sploh nikol začet s temi tableti,

samo status norca pridobiš,

koristi pa nobene, ker se stalno zanašaš na tablete namesto nase in stalno rabiš bit na terapiji
Default avatar

melisssa

jah nisem bila u psihiatriji če to misliš, vendar če sem jih že dobila - na mojo željo sem se odločila da jih hočem in sem jih dobila, ker sem sama videla da tako več ne gre in sem čeprav mi je na receptu pisalo pol tablete sem dostikrat jemala kar celo pa ni bilo nič. jemala sem jih eno leto in potem prenehala. imam jih le še za v skrajni sili če me še kaj zagrabi, vzamem eno tableto in želja po še tako neumnem v trenutku popusti. lahko bi jemala karkoli pa name nobeni stranski učinki ne vplivajo. nalgesin, ketonal ki naj bi bili zelo močni tableti na meni komaj delujejo - proti bolečinam, včasih sem morala za migreno dva ta močna, ta velka 500mg nalgesina da sem sploh čutila da bolečina pojenja. sedaj se je na srečo to umirilo. paroxat mam pa tut še vedno na zalogi. pa še ene tablete so tut sam nevem kak se jim reče, ene ki jih je v bistvu zamenjal paroxat, ene čist majhne. nevem meni pomagajo
Default avatar

Tejateja

No nehajte s to tezo.... to me tko jezi... po tej novejsih antidepresivih se cisto NIC ne redis.... (cymbalta zoloft prozac itd...) razen ce povecas papico .....ravno tega sem se bala da se bom se bolj zredila.... shujsala sem ker sem koncno imela voljo in prisla k sebi in si normalno zrihtala obroke - prej nisem bla sposobna niti zivet pa samo jedla jedla jedla - hrana me je pomirjala ker so bili zivci na koncu.. jej u meji normale stiri do pet obrokov na dan in migaj... pa bo postavca tipi topi.... ko imas RES depresijo - ne samo slabo voljo... se ne bos uprasal ali tablete ali ne... ker ti je to ZADNJA resilna bilka... tisti ki se sprasujete najbrz s pocutjem niste se na dnu ... bila sem tudi jas vcasih pametna... dokler nisem izkusila na lastni kozi.... vse lepo zelim....