Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Bi obdržale psihično/fizično prizadetega otroka?

Default avatar

svetilnik

Za ETO !
tI IMAŠ precej zgrešene predstave o vsem skupaj.
Kot prvo praviš da naj se družba ne vtika v to kaj in kako boš ti naredila z
otrokom kateri se bo rodil bolan, potem pa praviš da od te iste družbe pričakuješ pomoč za sicer tvojega bolnega otroka. To pač ne gre skuipaj. Če si se ti odločila da boš imela bolnega otroka- in da bo jasno, zagovarjam SVOBODNO odločitev vsakega posameznika za svojega otroka- potem si prevzelča odgovornost za tega otroka takšnega kot bo.Zato potem nikar ne pričakuj od te družbe ki jo ti ocenjuješ za hitlerjansko in ne vem kaj še vse, da bo skrbela za tvojega bolnega otroka. Jaz kot del te družbe za njega nisem pripravljen skrbeti niti kaj drugega, ker imam ali bi lahko imel dovolj svojih problemov-kot vsak drug državljan- ne pa da bomo prevzemali še skrb ZA TVOJO SVOBODNO ODLOČITEV ZA BOLNEGA OTROKA!!!.
Treba se je sprijazniti z dejstvom da družba živi od dela zdravih in sposobnih ljudi, bolni pa so žal samo breme .To ke realno in življensko dejstvo in ne moreš od družbe ali države pričakovati da bo skrbela za vse. Saj ni denarja za marsikaj drugega ne pa še za to !A sedaj bomo namerno na svet pripravljali bolne pa uboge otroke-? ja kdo bo pa delal za njih če bomo vsi bolni !?
Misliš da bo američlanm zate delal al kaj??
Eno so pobožne želje drugo pa realnost. In ne kvasi bedarij o neki idealni druži pa ne vem kaj še vse, ker tega ni. jaz bi tudi marsikaj želel pa ni možnosti za to in m na kraj pameti ne pade da bi na svet pripravljal bolnega otroka- zame je vsak zmešan ki to nardi.
Default avatar

Tamara

No svetilnik tole je bilo pa direkt. In jaz se popolnoma strinjam s tabo. Sicer bi pa še na veliko stvari morali tako gledati. Npr. tudi na družine, ki imajo po pet ali več otrok in na podlagi tega prejemajo socialno pomoč, ker so ubogi revčki, oba brezposelna, otroci ko cigani, goli, bosi, umazani in lačni. In za te otroke skrbimo mi, ki delamo! Res ne vem, a ti ljudje še nikoli niso slišali za kontacepcijo? Jaz vem, da si ne bi mogla privoščit več kot dveh otrok in mi niti na pamet ne pride, da bi jih več imela. Zdrava pamet?

Torej podobno kot, če se odločiš za rojstvo bolnega otroka. Ampak tudi to je svobodna odločitev. Vsak, ki je pripravljen žrtvovati svoje življenje za to, da bo vse življenje skrbel za bolnega otroka, ki ne bo nikoli sposoben skrbeti sam zase in vsak, ki je tudi finančno sposoben, ga lahko ima. To je odločitev posameznika. Po drugi strani pa: kaj pa, če pred rojstvom ne vemo, da bo naš otrok bolan? Se vse skupaj zagotovo obrne, ker časa zavrteti nazaj pa ni mogoče.
Default avatar

svetilnik

Točno tako, imam kolega ki ima že 6 otrok!!!, je verski fanatik in pravi da jih bo imel 12 ali koliko je bilo že nekih svetnikov in imena jim je dal peter pavel itd...sedaj ne vem kaj bo sicer naredil če bo kaka punca "odveč" in fantek premalo, toda dejstvo je da so zdravniki že pred 4 im porodom rekli da ima njegova ženska neke probleme in da je dobro če več ne rodi. Pa je meni rekel, briga me bom pa drugo dobil jaz čem 12 otrok, poleg tega pa pravi da je to super ker dobi toliko doklad in raznoraznih pomoči, kot če bi tri mesece delal v službi !?? pa še dohodnina itd. groza.
halo !!! in jaz za take delam al kaj!?
tale država bo res morala malo skrčiti tele socialne pravice za določene stvari .
povedano še bolj direktno in po domače: on bo fukal jaz bom pa zanjga delal.
hvala lepa za tako državo. pobrat vse pravice tem družinam.
sej zato se ciganje sam na socialno obešajo pa fukajo, ker se delat ne splača.
enako je v afriki vsak ima po 10 otrok, dela nihče nič, vsi nagi pa lačni pol pa umirajo .treba bi bjih bilo sterilizirati če sami nimajo pameti.
Default avatar

Tamara

Tako sem mislila, čeprav sem lepše povedala :-)))
Tudi jaz poznam družino, ki jih ima že 9!!! in jih tudi delajo 12 (toliko je bilo apostolov pri zadnji večerji)....haloooo....in ja dejansko se da z denarjem, ki ga država daje takim "revčkom", blazno udobno živeti. Da ne omenjamo, da ti otroci dobivajo najvišje štipendije.
In največja fora je ta, da ljudje, ki so finančno dovolj sposobni za 10 otrok, imajo enega ali dva, revčki brez služb in izobrazbe, jih pa štepajo ko nogavice! Sicer je pa to že druga tema in malo plavava v druge vode.
Default avatar

svetilnik

kok maš let da tako razmišljaš?
a se povezuješ v službi ali doma?
Default avatar

Tamara

Mlada sem še... :-) pa že dolgo delam, mogoče zato takšno razmišljanje.
Default avatar

matejas

Edino kar me je zmotilo, da obsojate tudi otroke, pa saj niso otroci krivi da jih starši spravljajo na svet kot po tekočem traku. Obsojanja vredni so samo starši, ki na tak način izkoriščajo svoje otroke, da dobijo nekaj od države.

lp
Default avatar

Tamara

Otroci vsekakor niso krivi, če imajo neumne starše.
Default avatar

t.

Tamara, postavila si občutljivo vprašanje. Rada,bi vedela, če bi se odločila da obdržim prizadetega otroka, hkrati pa odgovarjaš, da bi sama abortirala, ker tak otrok nima prav nič od življenja. Tema, ti je dobro odgovorila, da je to neumno vprašanje,ker dokler nisi na tem ne veš kako boš odreagiral.
Vsi odgovori so tako površni, klišejski. Izpostavila si DS, hkrati pa vsi posti kažejo, da se vam prav malo sanja kaj DS sploh je.
Kaj naj pomeni trditev, da so to srečni otroci oz. odrasli? Srečni so tako kot mi, a tudi oni imajo svoje slabe dneve, še kako dobro poznajo občutek žalosti, jok, bes.
In na drugi strani trditve, da taki otroci nimajo nič od življenja? Saj niso rastline! Tudi ČUTIJO!
Dalje berem, da bi se marsikdo odločil za splav, da bi prihranil trpljenje otroku. Še s pepelom se posujmo!
Upam, da je čimmanj takih mojc, ki bi kar odredile komu naj se tak otrok rodi, ostalim pa želele zdrave punčke.
Kot sem že na začetku rekla je to preobčutljiva tema za kratek odgovor: DA ali NE abortus.
LP
Default avatar

Damijan

Svetilnik, te je malo zaneslo?
Glede odločitve ....
Žal zadeve niso tako enostavne, predvsem za ženske ne (in to je Ženski čvek). Če verjameš, da je bitje ob spočetju že živeči otrok, potem se je kot nosečnici divje težko odločiti, da bo svojega otroka zavrnila, neglede na to, kakšen je. Če gledaš na to tako, da se življenje otroka začne šele ob rojstvu, potem je nekoliko lažje. Tukaj gre za globoka čustva in prepričanja, ki so moškim pogosto (na srečo?) prihranjena.

Glede velikih družin ...
Že res, da dobivajo državno podporo, ampak starši velikih družin vzdržujejo otroke, ki bodo nekoč tudi tebi služili penzijo oz. plačevali davke državi, v kateri ti živiš. Mislim, da bi država vsakemu, ki si želi imeti veliko otrok, to morala omogočiti. To je (bi moral biti) glavni interes vsake države.
Default avatar

glo

tema napisal:

> Zdi se mi neumno vprašanje. Po mojem dokler nisi v takšni
> situaciji ne veš kako boš odreagirala!

S tem odgovorom se popolnoma strinjam. In je prišel čas, da se odločim. Pa sem se. Kakršnkoli bo, bo moj, je bila odločitev. In nismo šli na testiranje. No, potem pa je bilo vse v redu.
Bi se pred desetimi leti enako? Ne vem!
Default avatar

glo

Aja, pa še to. Tamara napiše:"Ženska je bila noseča in testi so ji pokazali, da ima otrok downov sindrom. In potem razmišljanje o tem ali otroka obdržati ali splaviti."
Če se je šla testirat, se je že odločila za splav. Drugače se ne bi šla testirat. Konec koncev je velik delež s testom induciranih splavov. Torej!?
Default avatar

krena*

Eta, se popolnoma strinjam s teboj. Sem vesela, da vsaj še ena na tem forumu tako razmišlja. Če bi imela več časa, bi še sama napisala kaj takega, tako pa se lahko samo podpišem pod tvoje poste. Je pa tudi res, da bi sama morda pred 10 leti razmišljala drugače, zdaj pa sem marsikatero izkušnjo dala skozi in gledam na življenje drugače.
Default avatar

svetilnik

DaMIJAN nič me ni zaneslo, dobro bi bilo da bi vse dobro prebral kar sem napisal, predvsem pa da bi vse razumel, kar sem napisal. Niti pri prvem niti pri drugem ti ne morem pomagati.
Zato ti tudi ne bom odgovoril, ker očitno nisi sposoben prvega ali drugega ali celo obojega. Škoda časa za nič.
Default avatar

Virus

Grdo,grdo, grdo.....
Torej če na kratko povzamem, bolne otroke takoj usmrtiti, da ne bo sociala trpela, pa tudi število otrok takoj regulirati na ne več kot dva, da ne bi prišlo do otroških doklad in štipendij.
Samo zdrava rasa, za delo, za davke za vse....
Pa vidva sta zgrešila par desetletij, bi bila odlična za takrat...
Default avatar

ena

Kaj če bi pa vaš zdrav otročiček postal invalid in odvisen od vas pri 5, 10, ali celo 20 letih? A bi ga takrat tudi ubile?????

V kratkem bo eno leto odkar je moj dober prijatelj (24 let) doživel prometno nesrečo. Dolgo je bil v komi; sicer je prišel k sebi, vendar bo celo življenje odvisen od nekoga! :......... seveda MAME IN OČETA (dokler bosta živa) - a mislita, da je njima zdaj dobro???; zelo trpita, vendar sta srečna, da je njun sin ostal živ, se prebudil iz kome,..... in da ju vsak dan nagradi z nasmehom!!!!

Žal nikoli ne vemo kaj nas čaka!!!!

Odločiš se pa lahko samo takrat, ko si resnično v taki situaciji.

pa lep dan
Default avatar

Maksi

Leta neplodnosti, več poskusov umetne oploditve... to je moja zgodba.

Verjemite, življenje bolj ceniš takrat, ko veš kako je, če ga ni.
Default avatar

eta

Dragi svetilnik, bodi potolažen, moji otroci so vzrejeni brez tolarja, pardon dinarja, državnega ali socialnega denarja, in že pridno polnijo državno - socialno blagajno. In tako oni, kot tudi vnuki so normalni, natanko takšni, kakršne si predstavljaš in želiš ti. Le brv med normalnin in drugačnim poznam in je hudičevo spolzka. In prosim, ne mešaj otrok z posebnimi potrebami z bolanimi. Bolni se zdravijo in pozdravijo, otroci s posebnimi potrebami pa potrebujejo prilagojeno živlnjenje, do smrti in takšno življenje jim družba onemogoča.Ni več daleč dan, ko bodo vse matere, ki bodo v vožičku peljale tako ali drugaće zaznamovanega otroka opljuvane in obsojene, pa četudi jim bo AC ali kaka druga preiskava pokazala, da je njihovo dete čisto normalno.
Torej se nikakor ne moremo prištevati med humano, dobro in človeško družbo.
Default avatar

patriša

Delam s takimi otroci in vam povem ni lahko za starše.Nekatere mame mi same povejo da bi naredile splav če bi vedele kako bo trpel njihov otrok,druge pravijo,da nikoli ne bi tega storile.Mnenja so različna.Jaz ti povem po pravici ko sem bila noseča sem bila obsedena z mislijo da bo moj otrok prizadet.Če bi mi rekli na amnio.da je kej narobe bi naredila splav.Rodila sem dva zdrava otroka.ČE bosta kdaj utrpela kako nesrečo in bila pri tem hudo poškodovana na žalost ne morem vedet in preprečit.Kar pa sem lahko naredila v nosečnosti zanj in se odločala je bil namen ta da se rodita zdrava.Če pa bi se rodila prizadeta in da se tega v nosečnosti ni vidlo bi otroka obdržala.Saj je moj!
Default avatar

Dragica

Vidite, koliko ljudi je na svetu, toliko je različnih mnenj, stališč...
Hvala bogu, večina hipotetičnih. Tisti, ki lahko kaj rečemo konkretno...pa ima spet vsak svoje mnenje.

Zato, ker vsak sprejema in doživlja na svoj način.

Spoštujem vsako mnenje, četudi se z njim ne strinjam. Posebno še, če lahko prepoznam argumente. Ne spoštujem pa ljudi, ki ne spoštujejo drugih ljudi. In prizadeti otroci so ljudje! Ne pozabiti!

Vsak odprt človek se lahko veliko nauči od njih. Tisti samozadostni pa o sebi. A teh nič ne izuči.

Resnica je, da dokler se ti nekaj ne zgodi, dejansko ne veš, kako boš odreagiral. Četudi v mislih preigraš veliko možnosti, na koncu ni nujno, da narediš po poznanem ali načrtovanem vzorcu.

Vsak nosi svoj križ, pravijo. Naloženo je človeku toliko, kolikor zmore! Včasih več, kot zmore, ampak mora!

Priznam, nisem podrobno brala vsega, posebno tistih postov, ki ponižujejo prizadete ljudi. In jih imajo za zajedalce družbe. Niso smiselni in ne resnični.
Žal mi je le, ko vidim, kako se razpravlja o rečeh, o katerih ljudje nimajo dovolj znanja, vedenja...Za to niso krivi sami, krivi smo mi vsi!

p.s. Maya...jaz sem tista mama...
pozdravček