Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Nakup ali najem stanovanja?

Default avatar

bramca

On_ je napisal/a:
Če nič ne ustvariš in si vse zapravil za sproti in izgubiš službo, si v tem primeru na boljšem
Ja, žal. Namesto, da bi se nagrajevalo varčnost, pridnost, delo. Se nagradi tistega, ki je vse zagonil.
Default avatar

skela

bramca je napisal/a:
On_ je napisal/a:
Če nič ne ustvariš in si vse zapravil za sproti in izgubiš službo, si v tem primeru na boljšem
Ja, žal. Namesto, da bi se nagrajevalo varčnost, pridnost, delo. Se nagradi tistega, ki je vse zagonil.

Brez veze jamrat...pač narediš, kar je v dani situaciji optimalno...
Default avatar

Goldfish

On_ je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Matkic je napisal/a:

Valda, zadnjič sem glih bil mimo in sem gledal mislim da 34m2 nekje 40.000€ mislim tudi da je pisalo 1-sobno. Ja v Ljubljani kjer vas financira cela SLO pa je dražje ja.
34m2 je lahko tudi dvosobno, če mislijo, da notri živijo mravljice. Še moja dnevna doba je večja. Znesek 40.000€ je pa najbrž mišljen v selu, sredi ničesar, brez infrastrukture in v 100 let starem bloku ali v bajti s souporabo kopalnice, kuhinje itd. Ja, marsikaj dobiš. Raje nimam nič.
Pohlevnih ovčk lahko več spraviš v majhno štalco...

Fiši ti k rada bodeš je pa bolš, da imaš mal več placa.... :)))
Lepo, da se tudi vi radi stiskate:). Mene pa duši, če jih je veliko na kupu, a veš:). Spet težko sprejmeš dejstvo, da smo si različni, imamo drugačne cilje itd.?
Default avatar

On_

Goldfish je napisal/a:
On_ je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

34m2 je lahko tudi dvosobno, če mislijo, da notri živijo mravljice. Še moja dnevna doba je večja. Znesek 40.000€ je pa najbrž mišljen v selu, sredi ničesar, brez infrastrukture in v 100 let starem bloku ali v bajti s souporabo kopalnice, kuhinje itd. Ja, marsikaj dobiš. Raje nimam nič.

Lepo, da se tudi vi radi stiskate:). Mene pa duši, če jih je veliko na kupu, a veš:). Spet težko sprejmeš dejstvo, da smo si različni, imamo drugačne cilje itd.?
Ni samo kvadratura pomembna za stiskanje, tut bodice so.... ;)
Pa ti ga rata zmer ujet, ko se ti zahoče al je že navajen, da kar sam počaka, ko namigneš? :)))
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar

Goldfish

On_, to sva že razčistila...nimam psa:).
Default avatar

Marko

Goldfish je napisal/a:
bramca je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Ti pa verjetno nisi ravno veliko hodila izven LJ :)?
Vem koliko je 34m2. To je malo še za enega, razen če hodiš domov le prenočit. Tudi si mislim, da cene varirajo in je veliko odvisno od tega, kakšni so tvoji kriteriji. Potem pa sploh ne vem kaj te toliko skrbi. Sem mislila, da je govora o 80t +.
Si kdaj živela v takem? Je povsem dovolj za dva, razen če bi rada imela oba vsaj svoj prostor za aerobiko. ;)
Živel sem v 70m2 stanovanju, 115 m2 etaži v hiši in 35 m2 stanovanju. V nobenem mi nič ni manjkalo. Treba je bit samo malo prilagodljiv.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

bramca

Marko je napisal/a:
Živel sem v 70m2 stanovanju, 115 m2 etaži v hiši in 35 m2 stanovanju. V nobenem mi nič ni manjkalo. Treba je bit samo malo prilagodljiv.
Za eno osebo je 35-40 čisto ok. Odvisno pa od tlorisa.
Default avatar

On_

Goldfish je napisal/a:
On_, to sva že razčistila...nimam psa:).
Sej se da tut kako drugo žvau odlično zdresirat..... nap konja (ko glih imaš mal večjo kvadraturo ;) ?
(Galvin K.)
Default avatar

Marko

bramca je napisal/a:
On_ je napisal/a:
Saj te nagradijo, banka z obrestmi. :))
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

On_

bramca je napisal/a:
Marko je napisal/a:
....in predstav v glavi ;)
(Galvin K.)
Default avatar

Goldfish

Marko je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
bramca je napisal/a:

Ti pa verjetno nisi ravno veliko hodila izven LJ :)?
Vem koliko je 34m2. To je malo še za enega, razen če hodiš domov le prenočit. Tudi si mislim, da cene varirajo in je veliko odvisno od tega, kakšni so tvoji kriteriji. Potem pa sploh ne vem kaj te toliko skrbi. Sem mislila, da je govora o 80t +.
Si kdaj živela v takem? Je povsem dovolj za dva, razen če bi rada imela oba vsaj svoj prostor za aerobiko. ;)
Ja Marko, povsod si lahko prilagodljiv. Vprašanje je kolikšna mera prilagodljivosti je še smiselna za nekoga. Lahko bi preživel tudi pod mostom, z enim toplim obrokom na dva dni. V trgovini lahko izbiraš zelo selektivno. Na vsakem koraku. Tudi dopustu se lahko odpoveš, raznim smučarijam in podobno. Ja, vse se da...kar začni:).
Default avatar

Goldfish

On_ je napisal/a:
bramca je napisal/a:
Marko je napisal/a:
...in statusa, ambicij, želja v soodvisnosti od uresničitev... On_ kaj če bi se ti odpovedal penziji na stara leta? To bi bilo čisto ok za tebe.
Default avatar

On_

Goldfish je napisal/a:
Marko je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Ja Marko, povsod si lahko prilagodljiv. Vprašanje je kolikšna mera prilagodljivosti je še smiselna za nekoga. Lahko bi preživel tudi pod mostom, z enim toplim obrokom na dva dni. V trgovini lahko izbiraš zelo selektivno. Na vsakem koraku. Tudi dopustu se lahko odpoveš, raznim smučarijam in podobno. Ja, vse se da...kar začni:).
Lahko pa najameš Lj. grad in imaš cele sobane na razpolago....
Mogoče imajo tudi konjušnico?
Za dva ki začenjata skupno življenje bo to, glih prava kvadratura.... ;)
(Galvin K.)
Default avatar

On_

Goldfish je napisal/a:
On_ je napisal/a:
bramca je napisal/a:

...in statusa, ambicij, želja v soodvisnosti od uresničitev... On_ kaj če bi se ti odpovedal penziji na stara leta? To bi bilo čisto ok za tebe.
Samo če obljubiš, da mi boš ti odstopila nekaj m2 in da se bom lahko grel pri tebi.... :)
(Galvin K.)
Default avatar

Goldfish

On_ je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Marko je napisal/a:
Lahko pa najameš Lj. grad in imaš cele sobane na razpolago....
Mogoče imajo tudi konjušnico?
Za dva ki začenjata skupno življenje bo to, glih prava kvadratura.... ;)
Za ljudi 40+ pričakuješ, da imajo osnove urejene in so se z njimi ukvarjali že veliko prej.
In spet pretiravaš...nihče ne omenja gradov, ampak je vse stvar percepcije in tega, kaj si lahko privoščiš. Če nimaš za burek, moraš stiskat, to je logično.
Default avatar

bramca

GF, On_, pejta nekam v svoj peskovnik. Tule gre za resno debato, vajine medsebojne težave nas ne zanimajo. Pokažita vsaj malo zrelosti.
Default avatar

Goldfish

Resno debato?:)) Pri 40+ ne veš ali bi živela v najemniškem ali svojem stanovanju. To sprašuješ na monu. Človek bi pričakoval, da si s starostjo zrelejša, modrejša, pa nisi nič od tega. Tudi finance so ti španska vas, pa se gre za tvoj keš! Saj grem, ker sem dala že preveč brezplačnih nasvetov. Takšnim bi bilo treba računat, da se jim potem morda kaj zbistri v betici. Ciao
Default avatar

Marko

Goldfish je napisal/a:
Marko je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Začni? Jaz sem že, kaj pa ti? :))
Default avatar

Robi...

Goldfish je napisal/a:
On_ je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

A ni govora o samski osebi ?
Za samsko osebo pa je 34 m2 čisto dovolj.
Goldfish je napisal/a:
Resno debato?:)) Pri 40+ ne veš ali bi živela v najemniškem ali svojem stanovanju. To sprašuješ na monu. Človek bi pričakoval, da si s starostjo zrelejša, modrejša, pa nisi nič od tega. Tudi finance so ti španska vas, pa se gre za tvoj keš! Saj grem, ker sem dala že preveč brezplačnih nasvetov. Takšnim bi bilo treba računat, da se jim potem morda kaj zbistri v betici. Ciao
Moraš spet pametovat ?
Kaj potem, če sprašuje ? Če te moti, ne rabiš brat.
Matkic je napisal/a:

Morš oprostit Goldfishki, v LJ je stanovanje o katerem se pogovarjava resda ocenjeno in se tudi ponekod prodaja za cca. 60.000€, pač njihova predstava o Sloveniji je zaradi tega močno popačena..... Pri njih 1m2 po 1800-2500€ ni nič kaj pretirano posebnega, medtem ko drugod po Sloveniji z izjemo res elitnih lokacij, se stanovanje in hišo proda težko tudi za 1200€ na 1m2..... skela je povedala lep primer....

Dejansko je realna cena 1m2 nekje 800€..... mogoče 900€. vse kar je več je preveč, glede na plače v SLO.
Se strinjam. tista stanovanja v LJ so res precenjena in zaradi tega v resnici nič več vredna ali lepša.
Default avatar

Margot-

bramca je napisal/a:
Ja, tudi o tem sem razmišljala Margot. To je seveda opcija. Nisem pa prepričana, da želim se ukvarjat z morebitnimi čudnimi najemniki, ki ne plačujejo.
V bistvu sem za lastnino zaradi tega, da si potem na stara leta preskrbljen.
Mi je pa super, ko takole pišete svoja razmišljanja.
Oprosti, tole bo malce daljše...

Ne gre samo zato, da si na stara leta preskrbljen. Gre za to, da imaš nekje svoj dom. Žal mi je, ampak ne morem razumeti, da lahko pri teh letih sploh razmišljaš o potikanju po nekakšnih najemniških stanovanjih, za katere vemo kakšna so. Za silo opremljena, največkrat zanemarjena ... ne bom niti naštevala. In pod večnim pritiskom kdaj se bo lastnik pojavil na vratih z obvestilom, da pa zdaj nujno potrebuje stanovanje za nekoga, ki se je tik pred zdajci spomnil, da ima premožnega strica s prostim fletom. Še posebej ne, ker gre za relativno majhen znesek. Potrebuješ 20.000 €. To je vsota, ki jo nekdo drug pri podobni plači najame za nakup avtomobila. Razumem, če drugače ne gre, ampak ...če bi bila na tvojem mestu, 40+, samska, brez otrok, bi poskrbela najprej za svoj dom in počutje. Da imam prostor, kjer mi bo lepo in kjer bom lahko uživala. Da se uležem na svoj jogi, pa čeprav je ta na tleh, da prižgem svojo televizijo in pogledam najljubši film, pa čeprav je ta stara, škatlasta in s slabo sliko. Povrhu vsega ti ves čas razmišljaš v smeri kaj bo - ko bo, pa sploh ne veš, če se bo vse to, kar si si namislila tudi zgodilo. Kot da zdaj živiš v enem vmesnem času in se bo tvoje življenje začelo ko boš dobila drugo službo, ko boš spoznala partnerja... Kaj boš pa počela tačas? In kaj, če se to nikdar ne bo zgodilo?
.....

Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.