Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Nakup ali najem stanovanja?

Default avatar

Matkic

Goldfish je napisal/a:
Enosobno dobiš za 40.000€?:)
Valda, zadnjič sem glih bil mimo in sem gledal mislim da 34m2 nekje 40.000€ mislim tudi da je pisalo 1-sobno. Ja v Ljubljani kjer vas financira cela SLO pa je dražje ja.
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar

Goldfish

Matkic je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Valda, zadnjič sem glih bil mimo in sem gledal mislim da 34m2 nekje 40.000€ mislim tudi da je pisalo 1-sobno. Ja v Ljubljani kjer vas financira cela SLO pa je dražje ja.
34m2 je lahko tudi dvosobno, če mislijo, da notri živijo mravljice. Še moja dnevna doba je večja. Znesek 40.000€ je pa najbrž mišljen v selu, sredi ničesar, brez infrastrukture in v 100 let starem bloku ali v bajti s souporabo kopalnice, kuhinje itd. Ja, marsikaj dobiš. Raje nimam nič.
Default avatar

bramca

Za lokacijo, kjer me najbolj zanima, so cene res tam okrog 40 jurjev, če je staro nekje 40 let. Recimo nekje iz 70ih.
Taka pod 10 let stara pa so kar dosti višje cene. Če pa je malce slabša lokacija pa tudi kaj novejšega dobiš za 40-50 jurjev.
Tako nekak eno ali enoinpolsobno stanovanje, okrog 40 kvadratov, tam okrog 40-50 jurjev.
Default avatar

Matkic

Goldfish je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
34m2 je lahko tudi dvosobno, če mislijo, da notri živijo mravljice. Še moja dnevna doba je večja. Znesek 40.000€ je pa najbrž mišljen v selu, sredi ničesar, brez infrastrukture in v 100 let starem bloku ali v bajti s souporabo kopalnice, kuhinje itd. Ja, marsikaj dobiš. Raje nimam nič.
Ma kje si pa ti spet to privlekla no...... v Mariboru v MESTU, 5 minut od avtobusnega postajališča je večstanovanjska hiša BREZ souporabe česarkoli razen izhoda kot iz bloka, stanovanje kupo prijatelj lansko leto za 42.000€ 38m2 1 sobno..... kaj pa rabiš več, razen če si slon pa rabiš da se obnreš enkrat 6m2

Ti pa se ne laži spet, ker sploh ne veš kolko je 34m2 kot kaže.... razen če živiš v vili niti stanovanja iz meščanskih časov nimajo nobene sobe tako velike kot bi naj bila tvoja dnevna.........
..............................................................................................
- Rick Warren
Default avatar

Matkic

bramca je napisal/a:
Za lokacijo, kjer me najbolj zanima, so cene res tam okrog 40 jurjev, če je staro nekje 40 let. Recimo nekje iz 70ih.
Taka pod 10 let stara pa so kar dosti višje cene. Če pa je malce slabša lokacija pa tudi kaj novejšega dobiš za 40-50 jurjev.
Tako nekak eno ali enoinpolsobno stanovanje, okrog 40 kvadratov, tam okrog 40-50 jurjev.
Ja saj, pa verjameš ali ne, stanovanja iz 70tih in 80tih so najbolj kvalitetna (večinoma) to kar so gradili v zadnjih 10 letih je en velik KLUMP..... kupiš stanovanje v bloku iz leta 1980+/- par let, pa da še po sreči maš ok sosede da se lahko zmenite za eno konkretno dodatno izolacijo, pa si zmagala.
- Rick Warren
Default avatar

bramca

Matkic je napisal/a:
bramca je napisal/a:
Ja saj, pa verjameš ali ne, stanovanja iz 70tih in 80tih so najbolj kvalitetna (večinoma) to kar so gradili v zadnjih 10 letih je en velik KLUMP..... kupiš stanovanje v bloku iz leta 1980+/- par let, pa da še po sreči maš ok sosede da se lahko zmenite za eno konkretno dodatno izolacijo, pa si zmagala.
Gledam te novegradnje v našem kraju pa so vse na poplavnem obmčju. Na kvaliteto gradnje se ne spoznam, amapk to poplavno pa res ni fajn.
To moram preštudirat kako je z gradnjami. Nisem prvič slišala,da novejše ni ravno ok.
Default avatar

bramca

Goldfish je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Ti pa verjetno nisi ravno veliko hodila izven LJ :)?
Default avatar

Goldfish

bramca je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Matkic je napisal/a:

Ti pa verjetno nisi ravno veliko hodila izven LJ :)?
Vem koliko je 34m2. To je malo še za enega, razen če hodiš domov le prenočit. Tudi si mislim, da cene varirajo in je veliko odvisno od tega, kakšni so tvoji kriteriji. Potem pa sploh ne vem kaj te toliko skrbi. Sem mislila, da je govora o 80t +.
Default avatar

skela

V moji vasi se bajte prodajajo za 30.000 (pa se ne prodajo). Je pa tud res, da medved pošto nosi....
Default avatar

bramca

Jasno sem napisala, da sem sama, da nimam družine, da obstaj možnost, da bom v dvoje kdaj, vseeno pa ne bi kupovala stanovanja na zaloga za partnerja, ki bo ali pa ga ne bo. Torej je jasno, da ne rabim ogromnega stanovanja za 80+ jurjev. Tako, da imam Matkič več kot prav.
Default avatar

bramca

skela je napisal/a:
V moji vasi se bajte prodajajo za 30.000 (pa se ne prodajo). Je pa tud res, da medved pošto nosi....
Če bi bila v dvoje, bi tako ali tako iskala hišo. Ker sem pa sama se moram pa zadovoljiti s stanovanjem. Vzdrževanje hiše z eno plačo ni ravno mačji kašelj.
Default avatar

Matkic

bramca je napisal/a:
Jasno sem napisala, da sem sama, da nimam družine, da obstaj možnost, da bom v dvoje kdaj, vseeno pa ne bi kupovala stanovanja na zaloga za partnerja, ki bo ali pa ga ne bo. Torej je jasno, da ne rabim ogromnega stanovanja za 80+ jurjev. Tako, da imam Matkič več kot prav.
Morš oprostit Goldfishki, v LJ je stanovanje o katerem se pogovarjava resda ocenjeno in se tudi ponekod prodaja za cca. 60.000€, pač njihova predstava o Sloveniji je zaradi tega močno popačena..... Pri njih 1m2 po 1800-2500€ ni nič kaj pretirano posebnega, medtem ko drugod po Sloveniji z izjemo res elitnih lokacij, se stanovanje in hišo proda težko tudi za 1200€ na 1m2..... skela je povedala lep primer....

Dejansko je realna cena 1m2 nekje 800€..... mogoče 900€. vse kar je več je preveč, glede na plače v SLO.
- Rick Warren
Default avatar

Goldfish

bramca je napisal/a:
Za 80t € pa res ne dobiš velikega stanovanja. Res pa je ves čas govora o tem, kje boš živela, v kolk starem bloku in še pod drugimi pogoji, ki določajo višino stanovanja.
Default avatar

bramca

Matkic je napisal/a:
bramca je napisal/a:
Morš oprostit Goldfishki, v LJ je stanovanje o katerem se pogovarjava resda ocenjeno in se tudi ponekod prodaja za cca. 60.000€, pač njihova predstava o Sloveniji je zaradi tega močno popačena..... Pri njih 1m2 po 1800-2500€ ni nič kaj pretirano posebnega, medtem ko drugod po Sloveniji z izjemo res elitnih lokacij, se stanovanje in hišo proda težko tudi za 1200€ na 1m2..... skela je povedala lep primer....

Dejansko je realna cena 1m2 nekje 800€..... mogoče 900€. vse kar je več je preveč, glede na plače v SLO.
Pri nas je cena cca. 1000€ za kvadratni meter. Zdaj kake zelo stare zadeve so seveda cenejše. Novejše pa dražje. Upam, da bodo šle cene še kaj dol.
Default avatar

skela

bramca je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
bramca je napisal/a:

Pri nas je cena cca. 1000€ za kvadratni meter. Zdaj kake zelo stare zadeve so seveda cenejše. Novejše pa dražje. Upam, da bodo šle cene še kaj dol.

Je pa tud tko, da če imaš dnar našparan, (vsaj) jaz ne vidim varnega načina, kako ga
ohraniti za 40 let... razen v nepremičnini.
Banke? Se hecaš? Skladi? Še manj...Zlato? če ga dobiš...
Default avatar

bramca

Ja, imaš prav Skela. Na banki, recimo depoziti, ni kaj prida obresti. Banke (vsaj moja) sili, da vlagaš v sklade pa ne zaupam. Za zlato pa kaj pa vem, moraš poznati te trende. To bi se morala poglobiti.
Default avatar

Matkic

Zakaj bi moral denar ohranit kje, v kuverti skriti je čist dovolj..... najboljše da noben ne vidi nič kaj maš, ti ne morjo obdavčit!
- Rick Warren
Default avatar

bramca

Hja, s tem varčevanjem je pa tako. Če varčuješ in ostaneš brez službe, ne dobiš socialne podpore, ker imaš prihranke.
Če vse zapraviš, izgubiš službo pa dobiš podporo, še kaj ti primaknejo pri najemnini.
Če varčuješ, ti večje obresti dodatno obdavčijo.
Tako, da država kaznuje varčevanje.
En sef doma, da ne vedo kaj imaš :).
Default avatar

On_

Goldfish je napisal/a:
Matkic je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Pohlevnih ovčk lahko več spraviš v majhno štalco...

Fiši ti k rada bodeš je pa bolš, da imaš mal več placa.... :)))
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar

On_

bramca je napisal/a:
Hja, s tem varčevanjem je pa tako. Če varčuješ in ostaneš brez službe, ne dobiš socialne podpore, ker imaš prihranke.
Če vse zapraviš, izgubiš službo pa dobiš podporo, še kaj ti primaknejo pri najemnini.
Če varčuješ, ti večje obresti dodatno obdavčijo.
Tako, da država kaznuje varčevanje.
En sef doma, da ne vedo kaj imaš :).
Narobe svet....
Če nič ne ustvariš in si vse zapravil za sproti in izgubiš službo, si v tem primeru na boljšem
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)