Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Mladi voznik in bonus

Mladi voznik in bonus

Pozdravljeni,
Izpit sem “naredil” pri 16ih letih. “Naredil” zato, ker gre za izpit s spremljevalcem (24ur vožnje pri avtošoli, brez glavnega dela – ta se dela pri 18ih). Polnoleten bom šele čez 3 mesece.

Zanima me, če bom mladi voznik do 19 ali 21 leta (do 21. leta se mi zdi zelo neracionalno, glede na to, da imam za sabo že dobrih 40 tisoč km, medtem ko pa nekateri še pri 21ih ali več niso prevozili niti 15 tisoč).

Glede bonusa pa me zanima, če lahko prevzamem 1. premijski razred od babice? Gre za to, da imam močnejši avtomobil (165kW) in bi me normalno zavarovanje (14. premijski) + mladi voznik krepko udarilo po žepu (trenutno je kot uporabnik vozila naveden oče, tako da se nanj sklepa zavarovanje, v primeru nesreče pa se šteje kot da je oče povzročitelj – čeprav sem v resnici jaz).

Lp

Mladi voznik ste za zavarovalnice 3 leta torej do 21 leta v vašem primeru neglede na št.prevoženih kilometrov.
Bonusa od babice ne boste mogli prenesti nase vsaj ne 50%,temveč v najboljšem primeru na vsako leto od izdaje vozniškega dovoljenja 5%.
Srečno in lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni,
V informacijo ostalim: prenos bonusa je bil uspešen, in to name – čeprav sem mladoleten (lastnik avta jaz, kot uporabnik pa mati).

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Torej,lastnik bonusa JE MATI.
Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

V polici sem naveden le jaz. Kasneje, ob registraciji, pa je v prometni poleg mene navedena še mati kot uporabnik.

Lp

New Report

Close