Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja avto v nevoznem stanju

avto v nevoznem stanju

Pozdravljeni. Sem lastnik Nissan Qasqaia že pet let, žal ni bil to kar sem pričakoval in pred enim tednom je nastala večja okvara. Predvidevam, da bo več mesecev nevozen zato me zanima sledeče. Ali lahko uveljavljam vinjeto za drugi avto? Ali lahko dobim povrnjen denar od zavarovalnice in od plačila cestne takse za obdobje, ko bo avto v nevoznem stanju? Kakšni so postopki? Upam, da mi boste znali svetovati ali se moram obrniti na kak drugi forum?

avto lahko odjavite iz prometa in vrnete reg.tablice.Preostanek neizkoriščenega dela cestnine in zavarovanja dobite nazaj.Glede vinjete se tudi da urediti.Ko bo avto popravljen,pa se registracija ponovno sprovede.
Če bo popravilo trajalo nekaj mesecev se to splača ,drugače pa ne,saj so stroški prijave,odjave,tablic kar visoki.
Lahko se oglasite pri nas z dokumentacijo,vendar se morate vsaj kakšen dan prej najavit.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Naslednji teden bom izvedel koliko časa približno bo avto nevozen in se bom nato odločil ali odjaviti vozilo. Glede vinjete pa so mi odgovorili z Darsa, da sem upravičen do nadomestne vinjete samo v primeru, če bi moral menjati vetrobransko steklo ali pa da gre moj avto v razgradnjo. Ker imam še en manjši avto, ki je brez vinjete, sem upal da jo bom lahko prenesel, pa izgleda, da to ni mogoče, niti ne kateri drugi način povračila.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi glede vinjete se da urediti.
lepo pozdravljeni Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni.

Moj primer glede avta je sledeči in srčno upam,da mi boste lahko kako pomagali.
Pred 2 dnevoma sva z fantom kupila avto Ford fiesto letnik 08,dizel na lizing. Avto je bil cenovno ugoden lepo ohranjen,…
Najprej ugotovimo,da so avtomobilu odpovedali žarometi,nato ugotovimo da je avto bil bočno poškodovan,šele nato ugotovimo preko šasije motorja,da je avto bil iz bencinskega motorja predelan na dizla. Prosim vas za nasvet kam se lahko obrnemo. Avto je bil kupljen v avto hiši. Ima še 1 leto garancije in je polno kasko zavarovan. Je možno se obrnit na tržni inšpektorat,policijo,…?

New Report

Close