Najdi forum

Izterjava škode

Spoštovani,

pred 2,5 leta sem povzročil prometno nesrečo v Sloveniji, v kateri je bil udeležen hrvaški državljan, ki je imel osebni avtomobil registriran v Nemčiji.

Bila je samo materialna škoda.

Situacija:

– policija je bila na prizorišču, a ker sem vse priznal so odstopili od postopka.
– z možakarjem sva izpolnila evropsko poročilo o nezgodi

5 mesecev kasneje sem vse papirje še moral enkrat poslati na mojo zavarovalnico, da sem še enkrat priznal, da se je to zgodilo.

Sedaj pa je ta možakar po 2,5 letih od nesreče prišel k meni na dvorišče in od mene zahteval cca. 250 EUR, da sem mu še dolžan, ker mu moja zavarovalnica ni vse priznala za nekega odvetnika (avto si je dal popravljati v Nemčiji).

Moja zavarovalnica mi je povedala da so priznali 100% škodo ter dodatno še 260 EUR za odvetnika.

Možakar mi grozi tudi z osebno tožbo za ta denar.

Rekel sem mu, naj mi prinese nek dokument iz katerega bo razvidno, na podlagi česa me namreč želi tožit oziroma vlačit po sodišču….denarja mu jaz ne morem dati na lepe oči…ker drugače si lahko vedno in vedno zmišljuje nove stvari…

Kaj za naredit? Jaz že plačujem svoj greh – povečana premija zavarovanja, sedaj pa sem čisto paf, da mi hodi lahko nekdo grozit na dom….

Prosim za odgovor….

V vašem primeru nimate nobenega dolga do kogarkoli.
lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close