Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Vračilo zavarovalnine in cestnine pri prodaji avta za dele

Vračilo zavarovalnine in cestnine pri prodaji avta za dele

Pozdrav.

Prodajam avto, ki je zavarovan praktično še celo leto in me zanima kako je z vračilom moje zavarovalnine. Vem, da če kupec sklene novo zavarovanje, svoji zavarovalnici predložim kopijo nove police in dobim znesek povrnjen. Kaj pa, če novi lastnik avta sploh ne zavaruje in ga prodaja po delih?

Zanima me tudi, kako je v tem primeru z vračilom sorazmernega dela cestnine? Ali sem prav razumel, da se cestnina po novem prodajalcu vrne avtomatsko že takoj ob prodaji (npr. na tehničnih pregledih) in da sploh ni več možno novemu kupcu “pustiti” svoje cestnine? Je enako v primeru, da gre avto za dele in torej kupec avta sploh ne registrira ponovno?

Še to – kje je najceneje opraviti prepis: na tehničnih pregledih, kje drugje, …?

Hvala in LP.

Če je vozilo odjavljeno iz prometa,lahko samo s kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja pridobite neizkoriščen del zav.premije od zavarovalnice,ter neizkoriščen del cestnine.
Prepis vozila uredimo brezplačno za vsako stranko v naši pisarni.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Lep pozdrav!

Bom kar v tej temi vprašal:

Avto sem odjavil in dobil kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja ki bi jo moral poslati na zavarovalnico.
Problem nastane ker sem izgubil ta list papirja.
Kako sedaj urediti zadevo?

Hvala,
Alan

Obiščite teh.preglede,kjer ste odjavili avto iz prometa,saj lahko kopijo prom dov.dobite le tam.
Srečno,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close