Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Kako je s popravilom in plačilom

Kako je s popravilom in plačilom

Pred kratkim se mi je zgodilo, da je ena oseba poškodovala moj avto. Jaz sem šla iz garaže pod trgovskim centrom, ona je pripeljala v garažo. Jaz sem jo videla, da vozi preveč po moji strani in sem se ji še umikala, vendar je ona vseeno s svojim avtom zadela mojega, v trenutku trka sem pa jaz ustavila, ker sem videla, da mi pelje preveč blizu. Tam ni bilo nobenih težav, napisali sva evropsko poročilo, kjer sva označili, da je ona pripeljala po napačnem pasu. Nisem pa vedela, da naj bi tudi napisali pod opombe, kdo je kriv. Sem mislila, da je to pač logično, če je ona pripeljala po napačnem pasu. Še isti dan sem šla na zavarovalnico, kjer mi je cenilec izdal papir, da lahko avto peljem na popravilo. Čez dva dni me pa kličejo, da je tudi ona dala zahtevek in da ne prizna krivde. Pustimo, kakšen šok mi je bil in kako sem razočarana, mož mi je namreč po telefonu rekel, naj kličem policijo, ko sem najprej klicala njega, kaj sploh moram narediti. Skratka, stvar je zdaj taka, da je zavarovalnica odločila deljeno krivdo.

Zdaj me pa zanima, kako se to izvede. Avto samo peljem na popravilo, plačam svoj del, preostali del dobi račun zavarovalnica?

Nekaj je omenjal cenilec, da lahko obe prekličeva zahtevek in koristiva kasko, ker ga imava obe plačanega. Kako je v tem primeru z bonusom? Ga vseeno izgubim?

Kako je, če avto popravi npr. moj mož sam. Lahko dava narediti predračun in zavarnovalnica meni izplača v denarju polovično vrednost tega, popravimo pa avto sami?

Če vseeno avto popravimo sami in ne dobimo izplačanega denarja in zavarovalnica nima stroškov z nami, vseeno izgubim bonus? Ga izgubi sostorilka, če ne bo nič koriščeno iz njene police?

Ali lahko naredim tudi tako, da pol gre iz police sostorilke, pol pa iz mojega kaska?

Čisto sem izgubljena in sploh ne vem, kako in kaj. Povrhu vsega mi je pa še tako hudo, ker je tam ta oseba priznala, nič komplicirala, potem jo je pa očitno nekdo doma naščuval drugače in je zdaj en kup težav. Baje bi pa ona dobila kazen in izgubila točke, ker je mladi voznik, če bi jaz klicala policijo, pa je nisem, ravno zato, ker sem vedela, da je mladi voznik, da ne bi imela dodatnih težav.

A je možna pritožba na odločitev zavarovalnice? Imam kakšne možnosti, da vseeno odločijo v mojo korist? Prič ni, slik tudi ne, se nisem spomnila, da bi slikala, kako je moj avto stal, sem samo gledala, da sem ga čim prej umaknila, da ne bi še kakšen avto naletel name. Jaz sem stala, ona je odpeljala naprej, je stala nižje, že v garaži. Je pa cenilec rekel, da se glede na poškodbe mojega avta in njenega vidi, da je ona zadela moj avto. Ne vem pa, kaj je ona napisala, da naj bi bila jaz kriva. Lahko bi samo to, da sem bila bolj na sredini, samo v tem primeru, bi me čelno trčila. In vem, da gre tukaj le za mojo besedo proti njeni, da sem se jaz res umikala v desno.

Hvala za odgovor.

Verjetno bi tudi v primeru,da bi poklicali policijo šlo za deljeno krivdo.Največkrat se v primeru kot je vaš policija odloči na ta način,čeravno bi bila ena stran bolj oškodovana od druge.
Zavarovalnica bo poravnala polovično plačilo računa,po katerem bodo popravili oba avtomobila,obema voznikoma pa bi na obveznem zavarovanju padla bonifikacija za tri razrede.
Bolje bi bilo,da koristite polni kasko,ter odstopite od zahtevka iz obveznega zavarovanja,enako mora storiti tudi druga stran.
Upam,da se boste uspešno dogovorili,lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close