Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja po plačilu lizinga prepis na hčerko

po plačilu lizinga prepis na hčerko

Spoštovani.
Moje vprašanje bo malo komleksnejše. Čez mesec bom izplačala lizing. Rada bi prepisala avto na hčerko. Ker ima priznano 100% invalidnost in lani nisem uveljavljala oprostive plačila davka, me zanima, če lahko uveljavljam ob prepisu. Sicer vem, da je opravičena plačila cestnine. Od prejšnjega avta imam še polico- ali jo lahko uveljavljam pri registraciji?
Hvala. S pozdravi.

Kakor sem imel tudi sam podobno izkušnjo,sem lahko uvozil iz tujine rabljen osebni avtomobil,za katerega mi ni bilo potrebno plačati davka.Avtomobila pa takrat nismo smeli prodati tri leta od nakupa.Če bi ga prodali prej,pa bi morali davek vrniti.Vem pa tudi,da se nekaj podobnega da urediti tudi sedaj,pozanimati pa bi se morali na davčni upravi.Zavarovalno polico lahko uporabite za novo vozilo,pripada pa še dodaten popust na invalidno osebo-Velja v primeru,če je osebni avto napisan na invalidno osebo.Za plačilo cestnine pa ste oproščeni plačila-potrebno je pridobiti potrdilo centra za socialno delo.

Glede urejanja in registracije vašega vozila pa bi se lahko oglasili v naši pisarni,za še kakšno informacijo pa le napišite.
Lepo pozdravljeni in srečno!
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close