Najdi forum

prometna nezgoda

Pred kratkim sem imela prometno nezgodo ,nisem bila povzročitelj. Na kraju dogodka sva z povzročiteljem izpolnila evro obrazec, kasneje na zavarovalnici sem oddala odškodninski zahtevek.
Moj avto je bil ocenjen kot totalka, iz strani zavarovalnice povzročitelja sem dobila poravnavo, kjer pa znesek sam ni problem, me je pa zmotilo naslednje
citiram;
Oškodovanka izjavlja, da bi bil po izplačilu navedenega zneska odškodnine dokončno poravnani vsi njegovi materialni zahtevki v zvezi z nastalim škodnim dogodkom in se odpoveduje vsakršnim odškodninskim zahtevkom in drugim obveznostim napram zavarovalnici in drugim pravnim ter fizičnim osebam, ki izhajajo iz tega zavarovalnega primera. hkrati izjavlja , da mu ta škoda še ni bila poravnana iz drugega naslova.
Jaz ta del razumem sledeče , da če podpisem se odpovedujem odškodnini za nastale poskodbe, ki sem jih dobila v prometni nesreči. imam prav ali se motim???
hvala za nasvete…

Z poravnavo za materialno škodo vam zavarovalnica jamči izplačilo za vašo totalno škodo iz obravnavanega primera.
Dopis,katerega ste prejeli pa ne navaja,da bi se odpovedali odškodnini iz naslova nematerialnih škod-poškodb in invalidnosti.
Se pravi,če podpišete poravnavo,vam zavarovalnica izplača materialno škodo,za nematerialno škodo pa odškodninski zahtevek lahko mirno vložite.

Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Hvala za odgovor…

Lp

New Report

Close