Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja plačilo stroškov popravila

plačilo stroškov popravila

Pozdravljeni!

Imam problem ki mi pošteno gre na živce:

pred enim letom je imela sestra prometno nesrečo, za katero ni bila kriva – iz stranske ceste se je vanjo zaletel fant (brez izpita in brez čelade) z motorjem. počila je sprednja šipa in še par stvari je bilo treba zamenjat, popravit..Takrat je bilo seveda zmenjeno, da stroške plača zavarovalnica pri kateri so bili zavarovani povzročitelji nesreče. En teden nazaj pa smo dobili domov pismo od serviserja, da stroški niso bili v celoti poravnani, da je treba plačati še 500 EUR!! Ko smo klicali na zavarovalnico so rekli, da smo mi podpisali papir, s katerim soglašamo da del stroškov krijemo sami! Le zakaj bi mi to storili??? če že, bi morali te stroške kriti povzročitelji nesreče, ne pa mi! Ali ne? vem da je takrat sestra nekj podpisala, a je šlo samo za račun, ki pa ga, res, nismo podrobno prebrali do vsake alineje natančno. ker še nisem prišla domov, še nisem utegnila poiskati teh papirjev in preveriti.. Ali lahko zavarovalnica to naredi, da nam brez naše vrednosti podtakne plačilo stroškov in nas s tem niti ne seznani pred podpisovanjem? in to ni sploh naša zavarovalnica, to je od povzročiteljev nesreče…

Me zanima, če se vam kaj sanja kako naj to rešimo…

Lp

Celotno škodo,katera vam je bila povzročena vam mora poravnati zavarovalnica povzročitelja.Ne vem,kakšne papirje ste podpiali pri prevzemu popravljenega avtomobila,in res ne vem,zakaj bi vi ostali dolžni serviserju.
Mi boste morali kaj več napisati da lahko kaj konkretnega rečem,lahko se oglasite pri nas pa vse skupaj preverimo.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!

Včeraj smo se šli menit na zavarovalnico in izgleda, da bomo morali res sami plačati popravilo..vsaj tako se mi zdi. Na tistem papirju, ki smo ga morali podpisati, češ da rabijo podpis samo da potem lahko nakažejo denar serviserju, je namreč ena alineja, pod katero piše, da so stroški novega vetrobranskega stekla in popravila le-tega izvzeti iz obračuna.. tega seveda nismo niti videli in preprosto podpisali..
tako da nam verjetno ne ostane nič drugega, kot da sami plačamo, a ne?
vseeno hvala za Vaš odgovor,
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Če bi vedel točen potek nesreče,pregledal cenilni zapisnik zavarovalnice ter račun za popravilo serviserja bi vam lahko podal točno razlago.
Moti pa me dejstvo,da vam cenilec zavarovalnice povzročitelja ni priznal zamenjave prednjega stekla,če je bilo le to poškodovano pri tej nesreči.Lahko poskusimo kaj rešiti,
tega primera pa preko spleta ne moreva rešiti.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close