Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Zavarovalnica noče pokrit škode

Zavarovalnica noče pokrit škode

Imela sem lažjo prometno nesrečo pri kateri nisem bila kriva. Ko sem z evropskim poročilom šla na zavarovalnico povzročitelja je le ta vse uredila, avto sem dala v popravilo, sedaj pa nočejo pokrit škode, ker sem z njimi v nekem sporu, ki še ni pravnomočen in pravijo, da bojo to pokrili z mojim zahtevkom o plačilu škode. Pobot ene terjatve z drugo. Zanima me ali sama lahko zahtevek za plačilo škode prekličem in pokrijem škodo na avtu iz moje kasko police pri moji zavarovalnici? Pravno sem se pozanimala in odvetnik mi pravi, da zavarovalnica lahko to naredi. Zato me zanima pa kako je s tem da v bistvu že popravljen avto s papirji uredim iz moje kasko police. Kakšna so tu pravila? Hvala.

Pobot vaše terjatve zavarovalnice lahko izvedejo,neposredno pa to pa pomeni,da bo škoda ,ki vam je bila povzročena plačana.Verjetno se vam splača dolg,oz terjatev zavarovalnice zapreti,če pa škoda na vašem voziu ni prevelika,pa jo pokusite sanirati sami.,oz. se z zavarovalnico dogovoriti.Izračunajte si,kaj se vam bolj splača,
Če bi naknadno prijavila škodo iz vaše zavarovalne police kasko zavarovanja pa bi to bilo zakonsko nedopustno.saj za eno škodo ne morete pričakovati dva plačila.kaj drugega pa vam ne morem napisati.
Veliko sreče v vašem primeru in lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close