Najdi forum

Nesreča

Pozdravljeni,

Pred cca 14 dnevi sem imela prometno nesrečo, v kateri mi je na nezavarovanem prehodu oz. na cesti pred avto stekel otrok. Otrok večjih telesnih poškodb ni imel razen odrgnin in pretresa možganov. Bila je prisotna policija in po policijskih zapisnikih nisem kriva oz sem peljala po predpisih in naredila vse kar sem lahko – zavirala, odvila v stran z avtom, ampak žal ni bilo mogoče preprečiti trka, ker mi je iz desne strani takoj iz pločnika skočila pred oz. »se je zaletela« v avto ni bilo mogoče preprečit trka. Kot sem rekla z otrokom na srečo ni bilo hujšega, avto pa je poškodavan – desna prednja luč razbita oz počena do te mere da je potrebna menjava, ter udrt pokrov motorja.
Luč smo sicer že popravili iz svojega kaska –(steklo, luči), ostalo če pa damo popravljat moramo plačat odbito franšizo pa še ob procente smo.
S strani očeta pa sem jaz še vedno polovični krivec, pač polovico odgovornosti prevzema on in nam je pripravljen palačati del odbite franšize kot polovični krivec.
Oče pa hiše nima zavarovane (ker je bilo to pred njihovo hišo, ko je oče poslal otroka odnesti smeti čez cesto), oče ni bil prisoten, ampak je bil v hiši.
Avto pa imamo zavarovani polni kasko.

Zanima me če obstaja kakšna obcija, kako popraviti avto, da ne izgubimo procentov? Pa da ne gre prevelika vsota iz našega žepa?
Zanima me še če me lahko oče tega otroka toži?

Hvala in lep pozdrav.
b.

Kadar uveljavljamo polno kasko zavarovanje je ponavadi potrebno plačati tudi dogovorjeno samoudležbo-franšizo.naslednje leto pa zaradi prijavljene škode izgubite tri premijske razrede.Temu pa s lahko izognete na način,da se sklene zavarovanje brez odbitne franšize ter odkupom prve škode.Če je pridobljeni bonus visok,je premija nekaj višja
V vašem primeru ni možno,da se izognete plačilu odbitne franšize,lahko pa -če škoda ni velika odstopite od zahtevka za popravilo.V tem primeru,če izračunate najmanj izgubite.
Najlepše v vsem pa je,da se otrok ni hudo poškodoval.Za poškodbo otroka obstaja vaša objektivna odgovornost,v primeru civilne tožbe pa bi po mojem predvidevanju otroku ,plačali odškodnino.Verjamem,da se to ne bo zgodilo,
Lepo vas pozdravljam,ter srečno!
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close