Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Prometna nesreča in avto.kasko

Prometna nesreča in avto.kasko

Pozdravljeni,

imam polni avtomobilski kasko in me zanima ali se iz tega naslova krije popravilo škode, ki je nastala, ker sem se izognila nasproti vozečemu vozilu ki je na ovinku zapeljalo na mojo stran in sem posledično trčila v drevo? (to neznano vozilo je odpeljalo naprej in tako nimam ničesar od tega šoferja, je pa tisto vozilo zanašalo po cesti in sem se tako izognila trku)

Če prav razumem sem v tem primeru izgubila 3 premijske razrede pri obveznem zavarovanju kakor tudi pri kasko zavarovanju?

Ali bom prejela kakšno kazen od policije ali sodišča?

In še eno vprašanje: ali bi bilo sploh kaj drugače (kritje škode iz kaska, premijski razredi, kazen), če bi imela prometno nesrečo zaradi prehitre vožnje? Ker če je stvar popolnoma ista…potem ta svet ni pošten!

Hvala in lep pozdrav

V vašem primeru se bo zgodilo to,kar ste napisali.Izguba bonusa na kasko zavarovanju za 15%,če boste avto popravljali iz kasko zavarovanja.ter plačilo odbitne franšize.
Na obveznem zavarovanju bonusa ne boste izgubili,če ni bilo prijave policiji,oz. če cestno podjetje oz upravitelj cestišča ne bo zahteval odškodnine-predvidevam,da je nastala škoda na drevesu…
Kakšno kazen bo napisala policija ne vem,upam,da ne preveliko.
Enako bi se zgodilo,če bi se zaradi prehitre vožnje zaleteli v drevo.
Verjamem,da marsikaj ni prav,na nekatere stvari se enostavno ne da vplivati.
Vsem dogodkom bi se dalo izogniti z ustreznim obveznim in kasko zavarovanjem,odkupom prvih škod,ter kasko zavarovanja brez odbitne franšize.Posledično pa za nas,uporabnike pomeni dražje obvezno in kasko zavarovanje.

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close