Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Poškodba na parkirišču

Poškodba na parkirišču

Pozdravljeni!

Imam vprašanje glede popravila škode na osebnem avtu, kateri je zavarovan pri Adriatic Slovenica s kritji z 1% odbitno franšizo:
Super kasko ( B1,C1,C2,C3) in dodatnim kritjem Maxi plus (D1B, D2B, D3,D4,D5,D8)

Avto (Peugeot Partner l 2007) je bil pravilno parkiran na parkirnem box-u , ko sem prišel iz službe je imel vdrta zadnja desna krilna vrata ter poškodbo na odbijaču.
Poklical sem PP Moste, prišel je policaj, arogantno napisal zapisnik in isti dan sem šel še k cenilcu na zavarovalnico. Cenilec je prav tako napisal zapisnik, ter poslikal vozilo. Pridobiti je bilo potrebno še zapisnik z PP Moste. (rečeno mi je bilo da v najboljšem primeru bo to čez 4-6tednov) Zaradi ponavljajočih bolezni v družini (hčerka je otrok s PP) sem popravilo odložil, pa tudi cenilec po 2 mesecih od obiska, ni več delal tam.

Sedaj me zanima ker je od poškodbe vozila (16.4.2009) minilo že nekaj časa, kako uveljavljam
sedaj popravilo poškodbe? Ali imajo že vse potrebno sedaj na zavarovalnici (tudi zapisnik z PP) ali bo potrebno spet od začetka? Kako je z to 1 % franšizo ali moram plačati le to pri tem škodnem primeru?
Kako pa je glede poškodbe toče katera je bila maja 2009, imam poslikan avto, jo lahko sedaj uveljavljam za istočasno popravilo…namreč avto nujno potrebujem zaradi hčerke..

Še vprašanje glede zavarovanja.-
Avto je bil kupljen na finančni leasing, kateri se izteče drug mesec. S tem da postanem 100% lastnik vozila, pa takrat tudi izgubim popuste za -50% premije pri obv. in kasko zavarovanju. Mogoče kakšen predlog za zavarovanje vnaprej…

Hvala za odgovor!

Lp,
Igor

v tekočem letu lahko kadarkoli uveljavljate škodo iz kaska,neglede na to da boste prijavili več škod.Prijavljene škode so registrirane na zavarovalnici,zadeve bi bilo dobro zaključiti čimprej.Odbitna franšiza pa se plača le v primeru,če je nastala škoda ovrednotena iz polnega kaska.Tudi točo bo potrebno prijaviti,tako da bo avto v celoti popravljen.
Tudi glede zavarovanja se lahko domenimo.
Če boste potrebovali pomoč,pa se oglasite pri nas oz. kontaktirajte go.Tejo Jarec
Tel. 070/867-040
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close