Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja lizing in zavarovanja

lizing in zavarovanja

Pozdravljeni,
imam avto star leto dni vzet na LIZING. V tem mesecu imam zavarovanje in v zvezi s tem me zanima sledeče, avto bom vsekakor kasko zavaroval ali moram poleg tega zavarovanja plačati tudi obvezno zavarovanje.

Prosim za odgovor.

Hvala.

skleniti boste morali tudi obvezno zavarovanje,če sta datuma začetka ter konca zavarovanja enaka.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************** Zavarovalna pisarna B & M Bruno Šneberger s.p. Bruno Šneberger Uradne ure: Vsak dan. gsm: 051/625-611 gsm: 070/867-040 Uradne ure: Od 8.00 do 16.00 tel/fax:01/429-7100 Mail: [email protected]

Spoštovani!

Moj fant je pred tremi leti vzel avto na lizing. Tri leta je ves čas redno odplačeval položnice. Letos pa se je znašel v “recesiji” in ni mogel več odplačevati položnic. Tako so mu čez čas vzeli avto, ampak položnice pa še vedno dobiva po pošti. Fant bo dolg lizingu odplačal, čim bo lahko. Zato, me zanima, če mu bojo oni poslali kaj po pošti da bo vedel, kaj naj zdaj naprej stori s tem. Ker se mu je to prvič zgodilo in ne ve. Ko se je pa odločal o lizingu, pa ni razmišljal o tem, da se zna zgoditi, da se tudi sam znajde v recesiji. Kaj zdaj bo moral poravnati ves dolg za nazaj in za naprej plus to da so mu avto vzeli? Ali se je zdaj s tem vse končalo, če nima namena več avta odkupit nazaj. Zdaj pa me zanima kako je zdaj s tem? Kaj se lahko znajde pred sodiščem? Mu lahko vzemejo vse kar je negovo? Ali se mu bodo na plačo obesili? Ker zdaj trenutno ne more še plačati.

Najlepša hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Ja leasing.kadar je kupec avtomobila v zaostanku z plačili,lahko leasing hiša zaseže vozilo.
Zadnje čase imajo leasing hiše presežek takšnih avtomobilov,s katerimi pa so samo dodatni stroški.Verjamem,da se lahko dobro dogovorite z leasing hišo,ter avtomobil naprej uporabljate.
Potrebno pa se bo dogovoriti,verjamem pa tudi ,da boste zase dogovorili najboljšo varianto
Lep preostanek večera,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close